Myšlenky za volantem

Myšlenky za volantem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453531/bmid_myslenky-za-volantem-IHk-453531.jpeg 5 1069 366

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. Ale nikdy jsem neměl to srdce z knížky něco vytrhnout, připadá mi to barbarské. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám.“... celý text

petunkav
07.03.2023 5 z 5

Perfektní čtení na takový ten mezičas, kdy je chvilka, ale ne myšlenky na nic hlubokého.
Zasmála jsem se hodně. S mnoha názory a myšlenkami p. Ebena jsem musela souhlasit.
Příjemné......
A nevytrhla bych p. Ebene vůbec nic....

Mufa
22.02.2023 5 z 5

Bavila jsem se, některé kapitoly mě rozesmály nahlas. Jako kdybych poslouchala mého muže. Třeba kapitola o sledování televize byl popis toho, jak to funguje u nás doma.
Alespoň vidím, že je muž vlastně úplně normální a jen my ženy jsme z Venuše ;-)

Hani77
15.02.2023 5 z 5

Všechny sloupky a fejetony se krásně četly, některé byly nostalgické, jiné k zamyšlení a u dalších mě bolelo břicho od smíchu!! Rozhodně DOPORUČUJI pro zlepšení nálady. A pokud bych nějaký list přeci jen vytrhla, tak jenom proto, abych si jej dala na nástěnku, abych nemusela listovat. Ale protože nemám nástěnku, nechala jsem všechny listy pohromadě.

Kortez
03.02.2023 5 z 5

Audiokniha nactena autorem. Kratke no o to vtipnejsi a trefnejsi fejetony z bezneho zivota. Mohu jenom doporucit.

Jahoda
31.12.2022 4 z 5

Skvělé úvahy nad zdánlivě obyčejnými věcmi, které ale autor perfektním jazykem rozvádí. Moc milé čtení i přesto, že se neztotožňuji se všemi názory.

Angelo
31.12.2022 4 z 5

Autor se zamýšlí nad běžnými situacemi. Shrnul bych to jako jednoduché, pohodové, moudré, s inteligentním humorem psané.

markyticka
27.12.2022 4 z 5

Kniha postřehů a úvah Marka Ebena, které posbíral během několika let. Milé, ale žádná velká literatura. Čte se jednoduše, formát vydání - kroužková vazba - mi dost vadil.

vera1344
10.12.2022 5 z 5

Milá knížka, moc se mi líbila. Pan Eben má nejen talent, ale hlavně cit a humor, který neurazí, ale potěší.

knihovna1
07.12.2022

Knížka se mi moc líbila. Mile překvapila i pobavila. I jsem vybuchovala smíchy v metru a busu. Pomohla mi přestát i dopravní zácpy v MHD. A místo toho abych měla koutky dole, tak jsem se potutelně usmívala. Pan Eben má na psaní talent, je velmi výstižný a ve všem s ním souhlasím. Je citlivý a vnímavý. Knihu doporučuji na tyto zimní šedé dny.

Luluhappy
29.11.2022 4 z 5

Milá to knížka. Jen jsem se ze začátku lekla, že se všechny povídky budou týkat aut a to by mě nebavilo. Nejvíc mě bavila úvaha o Kardashian a jejích dětech a jménech těch dětí :D a pak cukroví, to bylo dokonalé!
V některých případech mi připadaly Markovy názory trochu zvláštní, ale on je prostě stará škola, no :))

keri.H
29.11.2022 4 z 5

Skvělá kniha, u které jsem se dost pobavila. :)

stanislav0373
21.11.2022 4 z 5

Audiokniha načtená přímo autorem poslouchaná během jedné dlouhé jízdy autem.

Příjemný, inteligentní humor, drobné hrátky s jazykem i zamyšlení se nad věcmi, které neřešíme, dokud nám nevlají myšlenky při něčem, jako je třeba řízení...

EvcaMat
21.11.2022 5 z 5

Marek nezklamal. Skvělá kniha, plná jeho osobitého a inteligentního humoru.

babystar
11.11.2022 5 z 5

Knížka o životě obohacená krásným přednesem Marka Ebena.

katerina3502
26.10.2022 5 z 5

Výborná kniha s vtipnými příběhy ze života. Ebenův humor a životní nadhled je vážně super a vždy pobaví. Některé povídky byly opravdu milé, třeba ta o tom, jaké je to vozit v autě jezevčíka - 100 % pravda...

elenai
19.10.2022 5 z 5

Pana Marka Ebena jsem měla odjakživa ráda - milovala jsem každý týden čučet na O poklad Anežky české, Já na tom dělám od Bratří Ebenů si broukám doteď, Plovárna byla taky super. Je to distingovaný pán s pokorou a s úžasným smyslem pro humor, což přetavil do Myšlenek za volantem. Moc pěkné myšlenky to byly, jen co je pravda, vyloudily mi velmi často úsměv na rtech a blahý pocit, že to s námi Čechy ještě nejde tak k šípku. Škoda, že toho nebylo víc. Zezačátku jde opravdu o ten volant, ale překvapivě jsme se dostali až ke covidu. Ale klidně bych četla dál. 90%

TheKaciZ
18.10.2022 5 z 5

Mareka Ebena som vobec nepoznala ale vdaka tymto uryvkom/myslienkam by som ho velmi rada spoznala aj osobne. Je vtipny, mily, ma dovtip a citit z neho charakter. Uvahy na urovni pre sprijemnenie dna :)

Palus
13.10.2022 5 z 5

Noblesní, slušné, humorné...Bezva čtení na uklidnění mysli.

Ronnie68
03.10.2022 4 z 5

Poměrně útlá kniha, která je místy docela i vtipná ... Jen za mě byly lepší ty první povídky (příběhy) a pak konečné povídky za začátku covidové doby ... Existuje i rozšířené vydaní této knihy (rok s covidem) ... Ale ne nevadí i tato kratší verze ... Svůj účel splnila a pobavila... Byla to taková jednohubka ....

Jitka822
05.09.2022 5 z 5

Kdybych mohla dala bych deset hvězdiček. Humor Marka Ebena je skvělý a každá z myšlenek je jim naplněna.

humor fejetony sloupky

Marek Eben
česká, 1957
2020  90%Myšlenky za volantem
1990  85%Brnkání na duši
2012  91%Na plovárně s Markem Ebenem
2015  97%Marek Eben a hosté Na plovárně
2006  72%Život sedmkrát jinak

Kniha Myšlenky za volantem je v

Přečtených1 465x