Stalker

Bez Joony Linny je policie bezmocná. Před devíti lety byl pastor Rocky Kyrklund odsouzen za brutální vraždu a svěřen do psychiatrické péče. Z události si nic nepamatuje — od tragické autonehody trpí opakujícími se výpadky a ztrátou paměti. Ve stejnou dobu, kdy se Rocky Kyrklund znovu vrací do společnosti, někdo policii pošle video ženy v okně. Následujícího dne je žena nalezena mrtvá. Brutalita vrahova útoku vyšetřovatele dovede k Rockymu Kyrklundovi. Policii přijde další videonahrávka. Nikdo nerozumí tomu, co se to děje. A Joona Linna více než před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220302/stalker-C9I-220302.jpg 4.43515

Detektiv Joona Linna / Joona Linna 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Stalker, 2014

Kniha Stalker

knihomolkaMist

Jakoby asi takhle... Děj naprosto super, styl psaní - bomba. Ale nelíbilo se mi to tolik, jak bych čekala. Asi je to tím, že jsem již vyčtená z Cartera, který je za mě mistrem v oboru a toto spisovatelské duo na něj (minimálně v této knize) prostě nemá.
Vadilo mi velké množství postav (ale bohužel jsem udělala tu chybu, že jsem tuto knihu četla jako první, tak se tam třeba ty postavy objevily dřív, nevím...) a to, že to vyšetřování samotné vraždy nešlo tolik do hloubky. Jsem zkrátka zvyklá na podrobný popis Roberta Huntera...
Co se mi ale skutečně líbilo byl epilog. Ještě nikde jsem to neviděla a bylo to naprosto skvělé zakončení celé knihy.

Knihu bych mohla doporučit, jen bych do toho nešla s očekáváním, že to je druhý Carter - ten je bohužel jen jeden :D

ilčidlo

Za mně dobré a napínavé čtení jsem spokojená

zd0981
13. březnaodpad!

Po pár stránkách odkládám. Asi jsem se vůči těmto autorům nějak vnitřně zasekl. Bude to věkem????
Postavy jsou protivné, plno nelogičnosti. Myšlení a postupy detektivů, podivné, snad policejní práce švédské policie vypadá jinak.

hnusák

Tedy, co říci... ještě teď jsem plný emocí s překotně se řítíciho děje a opět do poslední chvíle jsem netušil, kdože je ten šílenec. Musím smeknout pomyslný klobouk před autory, kteří toto dílo přivedli na svět a dovolili nám nahlédnout do zvrácených duší magorů, zde mistrně popsaných. A už konečně vím, proč a zač byl odsouzen Joona. A ačkoli detektivky opravdu nevyhledávám, natož severské, tuto sérii zcela jistě přehltám celou, díky.

Jurajovamaka

Táto kniha bola podľa mňa úplne najlepšia. Boli tak prekvapivé momenty, skvelá akcia, úžasný priebeh deja. Pri tejto knihe som sa opätovne zaľúbila do kníh Keplera, pretože pri žiadnej inej knihe som sa nebála tak ako pri tejto a zároveň ma úplne pohltila.
Za MŇA ÁNO ✌

Vlaďkaa4

V krátké době jsem přečetla 2 díly s Joonou. Od knih se nedá odejít. Johna si nejspíš dá na chvíli pauzu a ja taky. Čekají mě domácí práce nemůžu jen číst a číst....Ale vřele doporučuji.

Asterixxka

Moje prvotina od této švédské dvojky. Severské krimi mám ráda, ale tohle byl podle mě pouze lepší průměr. Postavy jak vystřižené z nutné gender diversity dnešní doby, sympaťák byl vlastně jen Rocky (trochu zvláštní, že?). Nebylo to špatné, víkendová krimoška dobrá, ale do TOP 10 detektivek se tedy nevejde.

Barette

(+ SPOILER) Za mě zatím nejslabší Keplerovka. Začátek je takový všední, plus mi přijde, že fingovaná sebevražda Joony Linny ještě z předchozího dílu má nevyužitý potenciál. Prostě se během jednoho odstavce ztratil, příběh šel jinam, a pak se opět během chvilky objevil.
Konec knihy zachránil hodnocení na pět hvězd.