Stalker

Bez Joony Linny je policie bezmocná. Před devíti lety byl pastor Rocky Kyrklund odsouzen za brutální vraždu a svěřen do psychiatrické péče. Z události si nic nepamatuje — od tragické autonehody trpí opakujícími se výpadky a ztrátou paměti. Ve stejnou dobu, kdy se Rocky Kyrklund znovu vrací do společnosti, někdo policii pošle video ženy v okně. Následujícího dne je žena nalezena mrtvá. Brutalita vrahova útoku vyšetřovatele dovede k Rockymu Kyrklundovi. Policii přijde další videonahrávka. Nikdo nerozumí tomu, co se to děje. A Joona Linna více než před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220302/big_stalker-C9I-220302.jpg 4.43642

Detektiv Joona Linna / Joona Linna 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Stalker, 2014

Kniha Stalker

HYPNOS88

Tak tohle mělo fantastickou atmosféru. Více hlavních postav, zápletky parádní, prakticky celou knihu se něco dělo, což je strašně fajn. Jediné co bych vytkl, je přílišná popisnost míst, které jsem tak po odstavcích kolikrát přeskakovat. Snížením o pár desítek stran by kniha určitě neztratila šmrnc.

slečna.k

Po mnoha letech jsem přečetla první knížku této autorské dvojice. Tak jako už je zvykem, je hlavní hrdina nesmrtelný superman, co všechno vyřeší navzdory všem ale to jsem čekala, protože snad jediná opravdu originální hrdinka severských detektivek byla, je, a nejspíš zůstane Lisbeth Salanderová . Knížka se mi zpočátku dějem líbila, i napsána je minimálně čtivě. Nicméně pak dostala až přehnaně brutální (a to nejsem žádná citlivka) a přemrštěný spád. Občas mám dojem, že autoři detektivek přemírou násilí a akcí, zakrývají svou malou představivost a méně spisovatelského umu.

Monni

Tohle autoři a joona jsou moje srdcovka :)

Kačka_knihomol

Ač velmi nerada, hodnotím "jen" čtyřmi hvězdami. Příběh byl napínavý, krásně odsýpal, opět mé oblíbené krátké kapitoly, dějová linka na pozadí. ALE... konec mě nějak neuspokojil, nepřišel mi moc reálný. Nechci nic prozrazovat, ale opravdu by vrah tohle všechno a tak dlouhou dobu dokázal? Opravdu by mohl dělat profesi, kterou dělal? Opravdu by u jedné z vražd proplul policii nepozorovaně před očima? A opravdu by mohl mít tak silnou motivaci? Tohle mi tam dost nesedělo a cítila jsem se kvůli tomu po dočtení knížky dost rozpačitě - proto hvězda dolů.

mrtn

Začátek se trochu táhnul a nevěřím, že by byl daný člověk schopen takových sadistických vražd. Konec to ale zase vytáhnul na obligátní 4. Králíka si určitě někdy dám.

vladka321
29.12.2021

Tento díl se mi líbil o malinko méně. Bylo to napínavé jako ostatně vždy. Stejně tak neotřelé a zajímavé. Nicméně mi to přišlo dost komplikované a překombinované. Ovšem kniha se četla dobře, děj odsýpal a na konci jsem téměř nedýchala.

barusa.s
12.12.2021

Jako vždy autor nezklamal. Napínavé až do konce.

karolina5333
11.12.2021

Za velmi napínavý závěr nakonec hvězda navíc, ale celou dobu to byl jinak velmi slabý průměr. Žádná z postav mě nezaujala, takže jsem děj nijak extra neprožívala. Plus opět mám pocit, že by knize slušelo tak o sto až dvě straň méně, je to zbytečně překombinované.