Stalker

Stalker https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220302/bmid_stalker-C9I-220302.jpg 4 4206 828

Bez Joony Linny je policie bezmocná. Před devíti lety byl pastor Rocky Kyrklund odsouzen za brutální vraždu a svěřen do psychiatrické péče. Z události si nic nepamatuje — od tragické autonehody trpí opakujícími se výpadky a ztrátou paměti. Ve stejnou dobu, kdy se Rocky Kyrklund znovu vrací do společnosti, někdo policii pošle video ženy v okně. Následujícího dne je žena nalezena mrtvá. Brutalita vrahova útoku vyšetřovatele dovede k Rockymu Kyrklundovi. Policii přijde další videonahrávka. Nikdo nerozumí tomu, co se to děje. A Joona Linna více než před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Stalker , 2014

KristinaK
24.05.2015 3 z 5

Knížka mě moc bavila. Je pravda, že jsem u nějakých pasáží trochu zvedala obočí a přišlo mi hodně věcí přehnaných. Co mě zklamalo nejvíce je konec.. zdlouhavé, nepravděpodobné - hlavně Nelly, která v podstatě vstane z mrtvých. Ale i přesto je to poutavý kriminální příběh, který podle mě stojí za to si přečíst, ostatně jako ostatní "Keplerovky".

Nuvents
23.05.2015 3 z 5

Zklamání :( tak dlouho jsem se těšila a po Písečném muži,který mě stal pár šedivých vlasů :) obzvlášť. Ale kniha ani zdaleka nedosahuje kvalit předchozích dílů...

Missynka
23.05.2015 5 z 5

U této knihy opět nemám slov. Jsem vážně nadšená a zároveň fascinovaná tím, že někoho napadne stvořit něco tak poutavého a napínavého. Celý průběh knihy jsem si lámala hlavu tím, kdo to tentokrát bude, kdo je tentokrát ten padouch a jak to celé dopadne. Zase jsem se spletla, zase jsem neodhadla, ale za to ve mně Stalker zanechal opravdu velkou stopu. Pocity stísněnosti, strachu, napětí a velké nervozity. Celou knihu jsem přelouskala téměř jedním dechem a těch necelých 600 stran rozhodně nebylo překážkou. Vřele doporučuji a je mi smutno z toho, že jsem se musela s Joonou rozloučit. :)

Jimys
22.05.2015 5 z 5

Jako spousta ostatních, četl jsem i já všechny předchozí knihy a na tuto knihu jsem se velice těšil. Moje očekávání byla veliká a musím s potěšením říct, že jsem byl zcela nadšen. Kniha mě vtáhla do děje. Do konce je člověk v očekávání, kdo je vlastně vrahem a dvojice autorů si se čtenářem hraje a předhazuje mu různé možnosti. Celkově má kniha dobrý spád a i zapojení Joony Linny není zbytečné, což se bohužel povedlo J.A. Olsenovi v Marcovi (inspektor Morck).
Prostě doporučuji, stojí to za to.

Brucebruce
22.05.2015 3 z 5

Od Keplerů jsem přečetla vše, Stalkera jsem zhltla za dva dny, ale nějak mě to nenadchlo...Na Svědkyni ohně a Písečného muže (mé nej) to nemá ani náhodou.

MaLoMe
20.05.2015 3 z 5

Sorry Keplerovci, ale toto sa vam nepodarilo. Jediné plus akčnosť, ale zvýšok samé klišé a nereálne situácie.

Jenycek
20.05.2015 4 z 5

Přečteno za 8 dní a naprostá spokojenost. Autoři zrají jako víno. Jen ta poslední věta mě trochu překvapila ;-)

funch
20.05.2015 5 z 5

Přečetl jsem vše od dvojice Kepler,na rozdíl od někoho a dnes jsem dočetl i Stalker.Pro mně naprostá paráda.