Hypnotizér

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě. Erik se však praxi hypnotizéra nevěnuje už deset let a je rozhodnutý, že hypnózu už nikdy provádět nebude. Žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky, a proto Erik prosbu policie odmítá. Když se však Erik konečně nechá přesvědčit, všichni se rázem ocitnou ve víru nečekaných událostí. Tyto události bez varování udeří plnou silou do Erikova života. Erikův syn zmizí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení. Jedině tak má šanci zachránit život svému synovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/74_/74711/detektiv-joona-linna-hypnotizer-bZH-74711.jpg 4.14031

Detektiv Joona Linna / Joona Linna (1.)

Hypnotisören (2009)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Kniha Hypnotizér

Herča76

Naprosto luxusní počteníčko. Vůbec mi nepřipadalo nic překombinované ani zmatené. Takhle si představuji kvalitní thriller s nepředvídatelným koncem. Ňamka.

katst

Já vlasně ani nevím, zda se mi to líbilo nebo ne... Začátek knihy vypadal na pořádnou jízdu, pak přišel skok a začal se odvíjet jiný příběh, aby se autoři k původnímu vrátili ke konci jen krátce. Místy byla kniha velmi napínavá, pak zase zbytečně rozvleklá a zdlouhavá a chvílemi mi přišla i velmi překombinovaná (při zmínce o pokémonech, jsem hodně bojovala s nechutí vůbec číst dál....). Každopádně dám šanci další knize, už jen proto, že Joona Linna je mi velmi sympatický :-)

kinee

Cetli jste nekdy knihu, u ktery jste se radsi zamkli? U ktery jste si museli pri chuzi na zachod rozsvitit svetla ve vsech mistnostech a stejne se vam tajil dech? Tahle knizka je perfektne napsana, ze ji verite kazdy slovo a prozivate kazdy okamzik. Tak psst, nebo vam Josef Ek zaklepe svym nozem na dvere...

veg.petka

Neskutečné. Miluji tuto sérii a Joonu Linnu. Už mi chybí, těším se, až si přečtu další díl. :-) Prostě severská krimi. Doporučuji!

kikies

Velmi dobré, takové typicky severské, napínavé a zajímavý hrdina. Jen to bylo na můj vkus lehce zdlouhavé a možná mi nesedla ta kombinace dvou případů (to je ta hvězdička dolů).... ale s Joonou Linnou určitě budu pokračovat :-)

Olava

První kniha od tohoto "spisovatele" a mohu říct, že se mi to líbilo. Seveřani ty detektivky opravdu zvládají. 4 hvězdičky určitě. Brzy se vrhnu na další příběh detektiva Joony, už se těším.

Messilina

Skandinávci detektivky prostě umí. Možná, že se sem tam v knize vyskytuje pár pasáží, které nejsou úplně domyšlené, ale myslím, že příběh to nijak nezkazí.

E.lisabeth

Zacatek zdlouhavy a vlekly...kdyz se vsak kniha rozjela, zacala me dost bavit. Hodne me ale mrzelo, ze pripad Josefa byl tak rychle utnut a zakoncen, tam vy me zajimalo vic podrobnosti.