Hypnotizér

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě. Erik se však praxi hypnotizéra nevěnuje už deset let a je rozhodnutý, že hypnózu už nikdy provádět nebude. Žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky, a proto Erik prosbu policie odmítá. Když se však Erik konečně nechá přesvědčit, všichni se rázem ocitnou ve víru nečekaných událostí. Tyto události bez varování udeří plnou silou do Erikova života. Erikův syn zmizí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení. Jedině tak má šanci zachránit život svému synovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74711/big_detektiv-joona-linna-hypnotizer-bZH-74711.jpg 4.15075

Detektiv Joona Linna / Joona Linna 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Host

Hypnotisören, 2009

Kniha Hypnotizér

mfajmanova

Kepler se mi vždycky moc dobře čte a ani tato kniha nebyla výjimkou. Příběh byl poutavý, napínavý, kapitoly tak akorát dlouhé. Ke konci to už ale nebylo úplně ono, za to dávám jednu hvězdu dolů.

Holly.W

Jako bylo to dobré, čtivé, napínavé. Mělo to všechno, co má dobrá detektivka mít, mělo to spoustu překvapivých zvratů, ale...... místy mi to přišlo hodně zvláštně psané a dost zamotané = za to jedna hvězda dolů.

veronika9761

Za me poměrně slibny zacatek serie. Cekala sem teda ale vetsi pecku, musim rict.

pavla.ctenarka

Pro mě velmi rozporuplné tři hvězdy. Až do strany 400 (z celkových asi 530) se mi kniha velmi líbila. Bavila mě linka Josefa Eka, Aidy a Pokémonů i návrat do minulosti k bývalým pacientům Erika - to možná nejvíce a čekala jsem, že se to ještě více rozvine a dovysvětlí (některé ty jejich strašidelné zámky nebyly úplně dotaženy). Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Bohužel posledních sto stran bylo úplně zabitých. Doufala jsem, že se to všechno nějak propojí, vysvětlí a sednu si z toho na zadek. Místo toho dvě z linek vyšly úplně do ztracena a poslední byla silně přitažená za vlasy. Do poslední chvíle jsem doufala, že přijde nějaký zlom a všechno do sebe zapadne, ale nestalo se tak. Pro mě hodně nevydařený konec jako ze špatného akčního filmu. Přesto knihy díky skvělým 3/4 doporučuji.

Emberas

Napínavý a čtivý příběh, některé pasáže, kdy se řeší osobní život protagonistů mě ovšem trochu nudily a rozhodně by šly vypustit. To je ovšem jen můj názor, mnohým se naopak možná líbily. Závěr je trochu dost akční, ale celkově hodnotím kladně.

nicolettkaa

Příběh není vůbec špatný, ale možná ubrat pár odstavců by nebylo do věci. Chvílemi jsem se začínala nudit. Líbilo se mi, že jsme se na příběh mohli dívat z různých pohledů. Pachatele jsem tentokrát neodhalila, respektive jsem jich měla několik.

Terata

Dlouho mi trvalo, nez jsem se do knihy zacetla. Obecne nemam v knihach rada popisne casti, a zrovna v Hypnotirezovi bych bylo az dost.

Popravde, cekala jsem od knijy vic. Jmeno Lars Kepler se chvali vsude a kvuli tomu jsem cekala opravdovou pecku. Nerikam, ze je kniha spatna, to vubec ne, jen jsem byla trochu zklamana.

Nedavno jsem cetla Playground a hooodne dlouho jsem mela pribeh v hlave, u tohoto pribehu vim, ze se mi to stejne nestane.

Pokud vahate, zda do knihy jit, bezte. Obsahove je kniha vynikajici, dej ubiha opravdu rychle (530 stranek jsem precetla za 3 dny), a ma to spad. Jen do knihy jdete v momente, kdy od ni nic neocekavate, pak je totiz dost mozne, ze si z pribehu sednete na zadek.

allart

Na začiatku som sa akosi nemohol začítať, taký pomalý rozbeh. Potom to začalo naberať obrátky a aj keď mi neskutočne liezli na nervy tie hypnoseansy, ale v závere už to frčalo na plné pecky. Bolo to aj napínavé, aj strašidelné, záhadné, akčné ale aj tie erotické scény to pekne oživili :) .
Je to moja prvá kniha od tohto (týchto) autorov a vzhľadom na postavu komisára Linna, dúfam, že nie posledná. Pretože tak nevýraznú, mdlú postavu vyšetrovateľa, ktorý sa sem-tam v knihe vyskytol a navyše v závere ešte zbabral poslednú akciu, som ešte nevidel. Kniha sa síce volá Hypnotizér a zrejme sa na neho kladie dôraz ako na hlavnú postavu, ale komisár, detektív, inšpektor a neviem čo ešte, by mal byť niečím charakteristický. Joona Linna v porovnaní s Boschom, Hunterom, Holeom, alebo trebárs Colombom a inými, nie, čo je škoda keďže kníh v sérii je viac. Snáď sa vyfarbí...