Hypnotizér

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě. Erik se však praxi hypnotizéra nevěnuje už deset let a je rozhodnutý, že hypnózu už nikdy provádět nebude. Žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky, a proto Erik prosbu policie odmítá. Když se však Erik konečně nechá přesvědčit, všichni se rázem ocitnou ve víru nečekaných událostí. Tyto události bez varování udeří plnou silou do Erikova života. Erikův syn zmizí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení. Jedině tak má šanci zachránit život svému synovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74711/detektiv-joona-linna-hypnotizer-bZH-74711.jpg 4.14628
Série

Detektiv Joona Linna / Joona Linna 1.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Host
Orig. název

Hypnotisören, 2009

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (869)

Kniha Hypnotizér

Přidat komentář
Anna27
předevčírem

Tento díl byl místy absurdní, ale opět to neubírá na čtivosti. Erik mě občas štval, téma hypnóza mě taky úplně nezaujalo.

artlucie
24. srpna

Opět jeden z těch případů kdy si připadám, že jsem četla jinou knížku než všichni ostatní. Odpouštím nesourodost, zjevení osob, které mají pramálo společného s dějem a tak, ztrácela jsem se místy v čase ale nevadí. Co mi vadilo je to, že jsem neměla komu fandit. Joona mi nesedl a Erika bych místy zaškrtila. Bohužel, mohlo to být super, ale mě to moc nebavilo.


Lukeronka
20. srpna

Kepler byl první autor, kterého jsem zkusila ze žánru detektivek. A naprosto změnil můj pohled na tento žánr a od té doby nečtu nic jiného (kromě thrillerů). Byla to ta knížka, která mě po dlouhé době donutila vrátit se ke čtení a na každý večer jsem se těšila jen proto, že můžu zase číst. Líbila se i mé mamce, takže je vhodná pro všechny generace.

Jrsnbl
12. srpna

Řekl bych, že jsem našel další skvělou severskou detektivní sérii. Bohužel jsem zatím nenašel velké sympatie k Joonovi Linnovi, tak jako k Harrymu Holeovi. Nějak mi prostě nesedí. Na druhou stranu tento díl byl o hypnotizérovi, Eriku Maria Barkovi, jehož postava byla naprosto úžasně popsaná a strašně jsem mu po celou tu dobu fandil. S Lars Kepler jsem určitě neskončil a těším se na další díl. ;)

Martina166
27. července

Čekala jsem víc. To je samozřejmě můj problém. Myslím, že téma využití hypnózy, vztah lékaře a pacienta, komunity ...ještě čeká na lepší zpracování.

Atlantis
18. července

Hypnotizér mě prostě a jednoduše nebavil. Zaprvé jsem si musel dlouho zvykat na zvláštní styl vyprávění, který fiktivní Lars Kepler používá a zadruhé mne nezajímal titulní psychiatr Erik Bark. Linula se z něho podivná nabubřelost a vždy, když byl na scéně, jsem měl chuť knihu odložit.

Vanula06
13. července

Jedna z nejlepších detektivek, kterou jsem kdy četla. Už od první stránky je kniha napínavá, neustále se něco děje a ani na chvíli se člověk nenudí. Joona Lina je velmi sympatický detektiv. Určitě mohu jen a jen doporučit, stejně tak knihu Svědkyně ohně.

playada
07. července

Ohromně zajímavý.

1 ...

Doporučujeme

Pokud přijde zítřek
Pokud přijde zítřek
Smrtící tajnosti
Smrtící tajnosti
Temné hlubiny
Temné hlubiny
Ďáblova slza
Ďáblova slza