Paganiniho smlouva

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/86_/86548/paganiniho-smlouva-iWW-86548.jpg 4.12999

Detektiv Joona Linna / Joona Linna 2.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno · Host

Paganinikontraktet · 2010

Kniha Paganiniho smlouva

Chika

Kniha mě bavila snad víc, než ta první. Již jsem trochu věděla, do čeho jdu, jak jsou příběhy psané a stylizované. Opět se mi líbila promyšlenost, propletenost. No jdeme na další díl.

Allla9

Opět úchvatné čtení.

Haloon

Paganiniho smlouva dala zpočátku trochu zabrat. Nejspíš za to může to, že jsem o vrahovi a jeho zločinech a pohnutkách nevěděl zhola nic. Bez stopy jsem se neměl čeho chytit.
Následně však kniha gradovala a já s ní byl velmi spokojen. Keplerova díla vytváří skvělé vedlejší hrdiny a napínavé situace a knihy se napříč kratkými kapitolami čtou velice dobře.

jaroiva

Po Hypnotizérovi mi to připadá slabé. Dobrou první polovinu mě to moc nebavilo, až ke konci to dostalo jakžtakž spád. Ale asi to brzo zase zapomenu.

martinaandulka

Mám od Keplera celou serii a dala jsem si opáčko a po letech znova wau napínavá detektivka,postupně jsi zopoakuji všechny díly za sebou toto je 2 díl :-).

Dargo

MÍRNÉ SPOILERY

Druhá keplerovka a hned sešup. Záhadná úmrtí byla sice lákavá, ale záporák nudný a totálně nezajímavý. Navíc zbrojařské téma není nic, co bych vyhledával.

Nejvíc mi ale vadila pasáž s moderátorem nebo kdo to byl, který na prchající Penelope a jejího přítele zkoušel nějaké hry a triky. To bylo tak neúnosné, že jsem musel knížku na čas odložit.

Objevují se tu taky klasické neduhy knih Larse Keplera. Kromě přehnaného až absurdního děje (to vážně poznávali symfonii z fotky podle toho, jak má soubor umístěné prsty na hudebních nástrojích?) to byl i nemilosrdný profesionální vrah vystupující jako nezastavitelný stroj na zabíjení, který sestřeluje vrtulníky, odpaluje ambasády atd. Tyhle typy postav jsou nezajímavé, protože je autoři líčí, jako by dokázali cokoliv.

Vadily mi i opravdu divné reakce některých postav. Dívka, která potká prchající a zraněnou Penelope, ji hned seřve, co si to dovoluje kritizovat zbrojaře. V podobné situaci prostě nikdo v reálu takhle nereaguje.

Když se tím vším člověk prokouše, dostane za to odměnu v podobě dalších dílů série. Za mě je ale Paganiniho smlouva nudná a nejméně zajímavá.

bee88maja

Detektivka jak se patří, a sluší seveřanům. Četla se sama, i když tématicky mne neoslnila tak, jako to bylo u Hypnotizéra. A závěr mi přišel takový nedodělaný, proto jen 3 ***.

kikies

Aktuální téma, napínavé zpracování, ale hlavní hrdina mě v tomto díle trochu štval. I to neuvěřitelné štěstí, které provázelo Penelope při úprku před "profesionálem". A moc mi tam neseděla ta hudební složka. :-/ Nebylo to rozhodně špatné, spíš takové lehce nekompaktní; Hypnotizér mi sedl víc.