Paganiniho smlouva

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/86_/86548/detektiv-joona-linna-paganiniho-sml-EoL-86548.jpg 4.12816

Detektiv Joona Linna / Joona Linna (2.)

Paganinikontraktet (2010)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Kniha Paganiniho smlouva

Ignis
předevčírem

Knížka má celkem spád, ale tak nějak byly věci, co mě tam docela vadily, ale nechci spoilerovat, tak si je nechám pro sebe.

kahoma

Četla jsem asi před rokem, v originále - ve švédštině. Docela se mi to líbilo, ale Hypnotizér a Písečný muž se mi líbily více. Přiznám se, že do čtvrté knihy Keplera se mi už nechce, tahle mě už trochu odradila.

frantisek8863

Parádně zpracovaný a napínavý příběh. Zajímavé téma propojení ilegálního obchodu, politiky a podivné smlouvy.

Jenny055

Počúvala som audioknihu, čítal Pavel Rímský. Mám rada jeho hlas, ale zdal sa mi až príliš naliehavý a plačlivý (aj keď to dej asi vyžadoval) a jeho prednes by som nazvala nervydrásajúcim. Príbeh bol napínavý a drsný ako väčšina severských detektívok.

Pavelina

Knize nechybí napětí, dějové potůčky se hezky přibližují, až se spojí v jednu dějovou řeku. A HLAVNĚ - poslechla jsem si nejen Paganiniho Capriccio č. 24 :-)

Jen...

Postavám (bohužel) nechybí snad už tradiční detektivkové klišé (to opravdu každý severský detektiv musí mít nějaký zdravotní problém? Tam policisté nemusí procházet zdravotními testy? :) (Závislost Harryho Hola, migréna u Joona Linny ;) ), ambiciozní drsňačka s éterickým zjevem - kde už jsem to jen viděla...). Pacifistka s morálním kreditem přes půl zálivu si nabrnkne týpka, který bude vydírat kvůli tomu, aby nepřišel o loď... No nevím, jestli se se v tomto vesmíru přitahují právě tyto protiklady... :-) Ale je to detektivka, fikční světy jsou pružné, takže to unesou.

Daduna

Skvělá kniha, která Vás vtáhně do děje a už nepustí. Chcete číst dál a dál.

Jordyz

Skvělá detektivka - bez oddechu od začátku do konce.

Plaknel

Zase jedna povedená kniha. Od začátku do konce to má tempo. Doporučuji