Paganiniho smlouva

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86548/big_paganiniho-smlouva-iWW-86548.jpg 4.13927
Série:

Detektiv Joona Linna / Joona Linna 2.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host
Originální název:

Paganinikontraktet, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (644)

Kniha Paganiniho smlouva

Pauvka
15. března

Dej pekny ale nektere pasaze bych vynechala.

lapagerie
14. března

Poslouchala jsem jako audio podruhé s odstupem nějakého toho roku. A protože si nepamatuju děj ani pachatele, nevadilo mi to. Ale ačkoliv jsem poprvé byla spokojená, teď mi to lezlo dost na nervy. Takové to natahování děje typu: Povedlo se nám utéct před vrahem, sláva. Jenže jsme utekli do domu úchyla. Do háje. Podaří se nám úchyla zneškodnit. Sláva. Jenže zas ten vrah nás našel. Do háje. Utečeme mu vrtulníkem. Sláva. Jenže on ho sestřelí... A tak dále a tak dále. Někdo už to tu psal. Postupně už jsem se těšila, až bude konec. Takže přehodnocuji a ubírám hvězdy.


Peggy2711
13. března

Také se mi víc líbil Hypnotizér, ale bylo to asi tím prostředím, ve kterém se pohybujeme u Paganiniho. Pár neuvěřitelných scén a superhrdinských zásahů mě také nutí ubrat hvězdu. Jinak pěkně rozpracované postavy.

Nikol..1
03. března

Po precteni Hypnotizera jsem se hned pustila do teto knihy a pro me tedy o neco horsi nez prvni dil, ale jsem se tim prokousala a musim rict, ze taky celkem povedeny dej.

pavlina4737
01. března

Tento díl mě bavil více než hypnotizer a překvapilo mě jak se to vlastně celé propojilo

Korsika
31. ledna

Posloucháno jako audiokniha. Skvěle hlasově zpracováno Pavlem Rímským, ale ani on ani zajímavé hudební předěly kapitol to nemohly zachránit. Skončila jsem naprosto otrávená v 26. kapitole ( v knize je to 56. kapitola). Tam už to na mě bylo moc. Připadalo mi, že sleduju americký akční film, kdy kvůli stopáži a "napětí" záporák 5x vstane z mrtvých (toto není spoiler). Zápletka s vyšetřovatelem by mě i docela zaujala, i když politiku a zbraně nemusím, ale pasáže se dvěma uprchlíky, kteří si mohli tak 10x zavolat pomoc (jde mi o život, tak 2x volám matce na pevnou linku a ne na policii?) mě opravdu nebavili. Všechno bylo moc překombinované, nevěrohodné a vůbec mě nezajímá, kdo to udělal a proč.

Dasa1313
30. ledna

Vidím, že i tento díl rozdělují recenze na poloviny. Já patřím k těm, kterým se Hypnotizér líbil. Dost. A po Hypnotizérovi jsem měla nastavenou laťku hodně vysoko a bohužel se mi druhý díl až tak nelíbil, ale pouze proto do jakého prostředí byl příběh zasazen. Zbraně a politika nejsou můj šálek čaje. Samotný příběh, zápletka, styl psaní byl opět naprosto famózní, ale téma mi celkový dojem kazilo. Těším se na další díly z jiného prostředí. Joona je velký sympaťák. A díky krátkým kapitolám se čte kniha velmi rychle.

grimik
24. ledna

Celkem fajn krimi. Rozhodně mnohem lepší než Hypnotizér.

1 ...