koupit eknihy

Lars Kepler

švédská, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Lovec králíků

Lovec králíků

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomoh... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
StalkerLazarHypnotizérSvědkyně ohněPísečný muž

Komentáře (60)

Přidat komentář
sylva8672
25. srpna

Ke knihám od této manželské dvojice jsem se dostala úplně náhodou a naprosto jsem jejich knihám propadla!! Napínavé od začátku do konce. Za mě zatím nejlepší detektivky, co jsem kdy četla!!!!

Jakira
01. srpna

To je právě ten velký problém, který Host má...hlavně v posledním Lovci králíků bylo vidět, jak moc se spěchalo na vydání, takže nebyl čas na pořádnou kontrolu textu. Bylo tam strašně moc překlepů, ale i gramatických chyb, které knihu sráží o úroveň dolů (i když Lovec sám o sobě za moc nestál).

ddkk
25. června

Tak nová dobrá zpráva z brněnského Hosta - cituji:
"...Ačkoliv se snažíme mít ediční plán na nadcházející sezónu vždy kompletní, někdy nás naši autoři po jeho vydání překvapí dobrou zprávou, která v nejlepším případě obsahuje jako přílohu rukopis. A protože víme, jak moc se na nová díla svých oblíbených spisovatelů těšíte, snažíme se je k vydání připravit v co nejkratším čase od obdržení rukopisu.Radost uděláme fanouškům komisaře Joony Linny. Sedmý díl, s originálním názvem Lazarus, je již v přípravě, a pokud půjde vše podle plánu, na pultech knihkupectví ho najdete už letos v listopadu."

zlinissi
17. června

Za mne nejslabší "Keplerovka". Nechávala jsem si ji stranou trošku jako bonboniéru severských detektivek, ale tentokrát mne poprvé zklamali... Něco tomu chybělo a naopak některé situace mi přišly až příliš neuvěřitelné.

JaneSteini
15. března

Od přečtení první knihy ze série Joona Linna jsem v tom byla až po uši! Knížky jsou boží a tenhle žánr já prostě můžu... :)

ddkk
08. března

Mediální zástupkyně vydavatele Albert Bonniers oznámila 26.ledna t.r. vydání další knihy Larse Keplera, a to na pátek 19.října 2018. Švédské vydání má název "Joona Linna 7". Už nyní si švédští čtenáři mohou knihu rezervovat. Předpokládá se, že brněnské nakladatelství Host opět promptně vydá překlad této knihy.

lucie7876
06. března

Jooonu Linnu miluju :) Drsný severský chlapík, který ma vždycky pravdu :)

Lana33
04. března

Dvojice autoru, diky ktere jsem si zamilovala severskou literaturu. Cela serie s Joonou je skvela a nemam ji co vytknout, vsechny knihy maji zajimavou zapletku a nepostrada to smysl. Dilo Playground je z jineho soudku, ale i presto,ze je to prvotina autoru v mystery zanru, tak si myslim, ze to nemohlo dopadnout lepe. Uz netrpelive cekam na dalsi knihy autoru.

Jirika
26.09.2017

Přečetla jsem všechny knihy od tohoto autora a mohu jen doporučit. Vždy se těším na novou knihu. Za mne palec nahoru :-)

Ivana5353
07.09.2017

První jejich přečtená kniha a už jsem v tom lítala...píšou skvěle!

Miskolenka
31.08.2017

Četla jsem všechny knížky, vydané tímto skvělým párem.
Jejich knihy mě vtáhli do děje natolik, že jsem měla pocit přítomnosti.
Hltala jsem každé písmenko, větu, stránku. Bála jsem se knížku dočíst.....
Doufám, že už mají něco rozepsaného, protože najít knihu takového žánru se mi nedaří.

game
14.07.2017

Od dvojice Keplerovcov som pred rokmi prečítala tri knihy:
dve som nedočítala, jednu ťažko-horko dočítala, ale ani len náhodou netuším, o čom bola.
Ťažkopádne, pridlhé, nezmysly vycucané s prsta, už prvá kniha bola ťažký dokombinovaný nezmysel, pošahaní policajti, suché písanie, tváriace sa privážne, prekombinované, chuť som si vždy naprávala autormi, ktorí skutočne vedia písať.
Keplerovcov už nie, ďakujem.

krisbed
28.06.2017

Máte rádi detektivky a hádanky? Tak nad čím váháte...?

Recenzi na celou sérii detektivního komisaře Joony Linny najdete zde - http://gingerani.blogspot.cz/2017/06/rc-pripady-komisare-joony-linny-lars.html

anyyy
15.04.2017

Musím říct že je to neuvěřitelné čtení, možná někomu se líbí víc styl Nesba ale podle mého názoru tyto knížky jsou více propracované a skvěle napsané. Dokáží vtáhnout do děje ani nevíte jak. Přečetla jsem všechny knížky od Larse Keplera, i když ne postupně ale na přeskáčku. Ze začátku to bylo trochu matoucí ale nakonec vše zapadlo. Podle mého by se nemělo začínat Hypnotizérem, ten je trochu slabší oproti pokračování, ale ostatní jsou výborný. Mimo to jsem četla i Playground a je to úplně jiný styl a moc mi nezaujal, tak jako detektivky.

ela111111111
14.04.2017

Bože, miluju jejich psaní. Posledních 100 stránek nedokážu knihy spustit z rukou.

dominika2585
26.03.2017

Poslední dobou stále více přicházím na chuť severským autorům. Knihy od Keplera čtu hezky popořadě a moc se mi líbí vývoj Joonovy postavy. V Hypnotizérovi byl spíš jako figurka v pozadí, zato ve Svědkyni ohně se ukázal v plné parádě. Joona pomalu otevírá své nitro, a proto ho s každým dalším dílem mám více ráda. V knihách není nouze o napětí, které se hezky stupňuje. V knihovně mám celou sérii s detektivem Linnou, a hned jak vyjde něco nového, určitě nebudu s koupí otálet.

Teninka
01.03.2017

Od Larse Keplera jsem zatím četla Svědkyně ohně, Stalkera a teď jsem dočetla Hypnotizéra. Knihy od tohoto autora se mi líbí a chystám se teď číst Lovce králíků. Následně mám v plánu si přečíst Písečného muže. To, že knihy na sebe navazují, jsem se dozvěděla až během čtení knížky Hypnotizér a musím říct, že mi to nějak v předešlých knížkách nepřišlo, že bych se během příběhu nějak ochudila o děj detektiva Joony Linna, ale je mi jasné, že ne každý se mnou bude souhlasit. Vždy mě zajímá daný děj dané knížky.
Pokud jste od těchto dvou autorů ještě nic nečetli a máte rádi detektivky, tak je rozhodně doporučuji :-) Díky nim, jsem si oblíbila severské detektivy.

slezakova.nika
01.03.2017

Ač severská krimi není můj šálek čaje... Výjimky musí být. Kepler je někdo, kdo je v detektivkach doma :) úžasné

jaroslavavrbeck
28.12.2016

Souhlasím s názorem, že jejich první kniha byla super a každá další je lepší a lepší...

helenJJhockey
19.11.2016

Pro mě jsou knihy od nich mnohem napínavější než od Nesba. Od něj mě zaujal jen Sněhulák, další už tak ne. Za mě jsou detektivky od nich nejlepší.

Hadrna
18.11.2016

Myslela jsem, že detektivky nejsou můj šalek kávy, dokuď jsem nenašla Larse Keplera ☺.

Danica84
22.09.2016

Jejich knížky úžasné. Čtou se úplně sami, když člověka děj úplně pohltí.

ankaras
12.09.2016

Úžasný pár, perfektní knihy.

jana1976
16.08.2016

Musím uznat, že jejich knihy jsou úžasné. S každou další knihou jsem smekala klobouk, jak byly lepší a lepší. Jen tak dál....

Odehnalka
19.07.2016

Až po přečtení první knihy jsem zjistila, že knihu napsal manželský pár, můj údiv byl veliký. Klobouk dolů před nimi, protože píší skvěle, od knih je těžké se odtrhnout.

lopinka
23.05.2016

CHci se zeptat....ještě jsem Keplera nečetla...chtěla bych začít. Jakou knihou? Poradíte? Navazují nějak na sebe? Děkuji za odpovědi.

zuzana4587
09.02.2016

Tito manželé jsou úchvatní. Jejich knihy Vás vtáhnou do děje, že nebudete chtít přestat a na konci budete smutní, že je po všem. S napětím vyhlížíte další jejich knihu. Knihy mají zápletky, napětí a vzbudí ve Vás emoce. Četla jsem všechny a rozhodně s další knihou nebudu otálet.

evis_ka
05.02.2016

Prostě a jednoduše..miluju je!

gomaki
03.02.2016

Jejich knížky jsou super, bohužel jenom super:)

Zápletky jsou fajn, Joona Linna je (nečekaně) sympaťák a jejich záporáci stojí za to, ale bohužel už je tady někdo (z Norska), kdo nasadil detektivkám vysokou laťku, kterou nepřekročili (zatím) ani jednou knihou.

Nicméně mě fascinuje, jak můžou psát dva lidi, pod jedním jménem, protože u spousty párů je problém sepsat i nákupní seznam:). Nepřestávají mě bavit a vím, že až jim vyjde nová kniha, mrknu na to a pak si počkám na paperback. A ve chvíli, kdy uvidím paperback, tak se mnou kniha bude odcházet z knihkupectví v kabelce.

Blafoun
13.01.2016

Skvělé, skvělé, skvělé... pro mě jednoznačně top autor (autoři). Jedním z důvodů, proč si čtu před spaním, je snadnější vypnutí mozku a odvedení tak jeho pozornosti od problémů všedních dní. Ovšem s Keplerem je to problém, ve 22 hodin si jdete lehnout, najednou jsou 4 hodiny ráno a člověk má za dvě hodiny vstávat, po spánku ani stopa a nervy napnuté k prasknutí. Podobně je to s přejížděním zastávek hromadné dopravy, pokud se rozhodnete číst cestou do práce / z práce. Jednoduše řečeno, Keplerovy knihy dokážou vtáhnout do děje natolik, že člověk přestane vnímat realitu. Knihu není snadné odložit a takové to "dočtu odstavec a končím" rozhodně nefunguje. Stejný názor má každý koho znám osobně a knihy četl, ale nikdy není možné se zavděčit všem a co se jednomu líbí, druhému nemusí, takže chápu i opačné názory.
Abych jen nechválil, je pravda, že Stalker se mi zdál slabší než všechny předchozí a doufám, že z toho nebude pravidlo. Chvílemi jsem měl pocit, že knihu psal někdo jiný. Oběti vražd se podle mě chovají nereálně a odevzdaně umírají aniž by se nějak moc bránily, postavy si nechávají pro sebe důležité informace z čehož nastávají zbytečné nedorozumění natahující uměle děj, Joona v pozici polomrtvého bezdomovce.....