Paganiniho smlouva přehled

Paganiniho smlouva
https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86548/bmid_paganiniho-smlouva-iWW-86548.jpg 4 4231 4231

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host
Originální název:

Paganinikontraktet , 2010


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Paganiniho smlouva. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (683)

Stanas513
19.04.2024 3 z 5

Příběh se hemží postavami, u kterých mám pocit, že by tam vůbec nemusely být. Pokud se vyskytly v prvním dílu, tak už jsem na ně zapomněla (přítelkyně, dcera?). Ani on sám na konci knihy netuší, o kom je řeč. Asi si na severské autory nikdy nezvyknu. Mám staženo 5 dílů Joony Linny, toto byl druhý díl série. Ještě mu dám šanci a zkusím další díl. Myslím, že bych musela číst opravdu celou řadu v kuse, abych z toho měla lepší pocit.

nakavusterezou
06.04.2024 2 z 5

První díl ze série (Hypnotizér) mě velice bavil, takže po nějaké době jsem se s radostí pustila do dílu druhého.

Opět se setkáváme se sympatickým hlavním hrdinou Linnou, který stojí před složitým případem, do kterého je zapojena - mimo jiné - politika. A tady byl pro mě kámen úrazu. Ve svém osobním životě se o politiku nezajímám, tudíž mně ani její přítomnost v knihách nebavila. I přesto jsem knihu dočetla, ale tento díl byl za mě podprůměrný.

Každopádně i tak se moc těším, až se pustím do dalšího případu s Joonou Linnou. Toho chlapíka mám ráda.


Majto
24.03.2024 2 z 5

V krátkom čase som prečítal knihy viacerých autorov severskej krimi-literatúry. Tak som po roku od prečítania Hypnotizéra skúsil aj dvojku od "Keplerovcov". Napriek tomu, že som ju prečítal v rýchlom tempe, nepresvedčila ma o tom, že by som ešte niekedy mohol mať chuť opäť po nej siahnuť. Mal som pri tom podobné pocity ako pri každej ďalšej knihe D. Browna po Da Vinciho kóde. Zosypané všetko so všetkým, vyšetrovanie takmer žiadne, akčné scény supermanovské, kopec umelých postáv... Celé mi to prišlo len ako komerčný produkt. Nič viac. Na ďaľšiu knihu od tohoto dua asi už si netrúfnem, aj keď podľa komentárov, by relatívne mohli byť aj lepšie ako táto. Zostanem ja pri Larssonovi a Mankellovi.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Paganiniho smlouva v seznamech

v Právě čtených50x
v Přečtených7 097x
ve Čtenářské výzvě689x
v Doporučených249x
v Knihotéce1 434x
v Chystám se číst689x
v Chci si koupit154x
v dalších seznamech13x