Svědkyně ohně

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Svědkyně ohně je název napínavého detektivního románu, jehož autorem je manželská dvojice vystupující pod pseudonymem Lars Kepler. V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované případy, přizve k vyšetřování i osoby, které by se k místu činu nesměly ještě před několika lety ani přiblížit. Využívání lidí s paranormálními schopnostmi tak sice není běžnou každodenní praxí, ale stává se čím dál častěji. A to i přesto, že prozatím není v policejních statistikách zaznamenán ani jeden případ, který by vyřešil psychotronik nebo médium. Flora Hansenová se živí jako médium. Již celou řadu let přesvědčuje své okolí, že umí komunikovat s mrtvými. Postavila si na tom celou kariéru, a jak je to doopravdy s jejím talentem, ví jen ona sama. Jednoho letního večera sleduje zprávy a zaujme ji děsivá vražda, která se stala v ústavu pro psychicky narušené dívky. Flora se rozhodne, že zavolá na policii a oznámí, že kontaktovala ducha mrtvé dívky a může pomoci s případem. Vyšetřování brutální vraždy je vždy ošemetné a Joona Linna ví, že nemůže ponechat nic náhodě. Stejné noci, kdy dívka skonala, z ústavu uprchla jiná chovanka. Všichni ji popisují jako hodnou a tichou dívku. Protože z vyšetřování jednoznačně vyplývá, že vraždu spáchal někdo zevnitř ústavu, je i tato dívka v podezření. Jak najít stopu prohnaného vraha dřív, než spáchá další zločin? Pomůže Flora policii vraha dopadnout, nebo celé vyšetřování ještě více zkomplikuje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130307/detektiv-joona-linna-svedkyne-ohne-hCg-130307.jpg 4.53564

Detektiv Joona Linna / Joona Linna 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

Eldvittnet, 2010

Kniha Svědkyně ohně

ilčidlo

Další čtivý díl této série

temna.vila

Tento díl na mě bohužel z celé série působí zatím jako nejslabší. Příběh byl samozřejmě čtivý, jak už u autorského dua bývá zvykem, ale nepohltil mě tolik jako ostatní případy. Přesto se jedná o povedenou detektivku, která rozhodně stojí za pozornost. Jen mám v této sérii větší oblíbence.

Obelix15

Velice povedený díl série. Trochu mi děj připomíná Olsenovu Složku 64. Od začátku velice poutavé čtení a člověk nechce knihu odložit. Velice dobře se čte. Za mě palec nahoru :)

mats379

Podle mě nejlepši detektivní přiběh tohoto autora, resp této dvojice, přesto, že jsem vraha odhalila hned na začátku. Další věci jsem přečetla, ale nenadchly mě.

Anna27

Tento díl byl super, čtivý, napínavý, místy přehnaný, ale ne nijak moc. Řadím k lepším dílům této série. Jinak souhlasím s názorem, že by kniha snesla méně stran.

ZimníLidé

Joon Linna je machr a já taky :). Jsem též rozlouskla, jak se věci mají :D .Jinak bych knize ubrala sto stran a dílo by bylo dokonalé.

jaroiva

Detektivka taková standardní. Celkem i brzo jsem začala podezírat pachatele.
Detektivka by se mi asi líbila víc, kdybych ji četla. Ale poslouchala jsem audioknihu, která se mi nelíbila. Jestli se pustím do dalších dílů, tak už určitě jen číst očima, protože uřvaný afektovaný projev mi v audioknize opravdu nesedí. A celkový dojem z knihy mi projev interpreta v tomto případě dost zkazil.

mirca5

Mě se svědkyně líbila víc než písečný muž, od začátku to bylo celkem napínavé,vůbec mě nenapadlo kdo to byl, až když ho začaly podezřívat, takže za mě i překvapení ,měla jsem přečtené za tři dny,určitě přečtu i nějakou další knihu od této dvojice,hlavně kvůli Joonovi, kterého jsem si oblíbila.

Dáma v jezeře
Dáma v jezeře