Svědkyně ohně

Svědkyně ohně je název napínavého detektivního románu, jehož autorem je manželská dvojice vystupující pseudonymem Lars Kepler. V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované případy, přizve k vyšetřování i osoby, které by se k místu činu nesměly ještě před několika lety ani přiblížit. Využívání lidí s paranormálními schopnostmi tak sice není běžnou každodenní praxí, ale stává se čím dál častěji. A to i přesto, že prozatím není v policejních statistikách zaznamenán ani jeden případ, který by vyřešil psychotronik nebo médium. Flora Hansenová se živí jako médium. Již celou řadu let přesvědčuje své okolí, že umí komunikovat s mrtvými. Postavila si na tom celou kariéru, a jak je to doopravdy s jejím talentem, ví jen ona sama. Jednoho letního večera sleduje zprávy a zaujme ji děsivá vražda, která se stala v ústavu pro psychicky narušené dívky. Flora se rozhodne, že zavolá na policii a oznámí, že kontaktovala ducha mrtvé dívky a může pomoci s případem. Vyšetřování brutální vraždy je vždy ošemetné a Joona Linna ví, že nemůže ponechat nic náhodě. Stejné noci, kdy dívka skonala, z ústavu uprchla jiná chovanka. Všichni ji popisují jako hodnou a tichou dívku. Protože z vyšetřování jednoznačně vyplývá, že vraždu spáchal někdo zevnitř ústavu, je i tato dívka v podezření. Jak najít stopu prohnaného vraha dřív, než spáchá další zločin? Pomůže Flora policii vraha dopadnout, nebo celé vyšetřování ještě více zkomplikuje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/130307/detektiv-joona-linna-svedkyne-ohne-hCg-130307.jpg 4.53148

Detektiv Joona Linna / Joona Linna (3.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Eldvittnet (2010)

Kniha Svědkyně ohně

Lavender756

Tento díl za mě tedy poněkud slabší, než předešlé. Nejvíce zajímavý byl paradoxně úplný konec, který nesouvisí s vyšetřováním. Vadilo mi hlavně příliš zbytečných kapitol o Elin a o Flóře jich mohla být také polovina!

namornice

Tak já nevím. Pořád čekám, kdy už to teda bude tak úžasný čtení, všichni jsou z Keplera tak nadšení a mě to pořád nějak míjí. Ne že by to nebyly napínavý krimi, ale pokaždý mám problém se do toho začíst. Paganiniho smlouva byla celkem čtivá a bavila mě rozhodně o moc víc než Hypnotizér. Třetí kniha Dua Kepler- Svědkyně ohně - mi přije trochu překombinovaná a děj místy vleklý. Četlo se mi celkem rychle díky už obvyklým krátkým kapitolám, ale často mi to celý přišlo těžko uvěřitelný a nereálný. Pachatele jsem odhadla někdy v polovině knihy i když motiv byl zajímavý a překvapující. No další Keplerovku si asi taky přečtu (už ji mám staženou ve čtečce), ale za mě prostě Kepler spíš průměr.

katst

Knihy manželů Ahndorilových mají rozhodně vzestupnou tendenci. Čtu od prvního dílu a Svědkyně ohně byla zatím nejlepší. Krátké, úderné a napínavé kapitoly nutí stále číst dál. Sice jsem pachatele tušila značnou část knihy, ale ničemu to nevadí. Jsem velmi zvědavá na další osud Joony, konečně je více odkrývána jeho minulost a soukromí.

VeronikaAug

Jedna ze tří zatím prectenych knih od Kepleru a za me jednoznačně nejlepsi. Příběh byl temný a hezky sestavený. Bylo to napínavé, zajímavé. Na Keplera to dávalo smysl a události do sebe zapadaly. Na konci zase trochu moc akce, ale celkem přirozeně to do příběhu zapadlo. Rozuzlení bylo prekvapive. Mezi Hypnotizerem a Pisecnym muzem byla Svědkyně ohně jako růže mezi trnim.

Jordyz

Skvělé, přečteno za pár dní. Sice jsem tak nějak od začátku tušila kdo by v tom mohl mít prsty, ale nepřekáželo mi to.
Posledních sto stran nešlo prostě odložit, četla jsem do noci :-)

frantisek8863

Další dobře vyprávěný díl detektivky, plný napětí. Opět odhalený kousek skládačky z Joonovi minulosti.

Jessybelle

Po nějaké době jsem opět sáhla po Keplerovce a užila jsem si ji... Ale je fakt lepší, když se čtou postupně...

Terka15

Pro mě zatím nejslabší kniha co jsem od této švédské dvojky přečetla :(

severská krimi detektivky vraždy švédské detektivky

Lars Kepler

Lars Kepler