Svědkyně ohně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Svědkyně ohně je název napínavého detektivního románu, jehož autorem je manželská dvojice vystupující pod pseudonymem Lars Kepler. V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované případy, přizve k vyšetřování i osoby, které by se k místu činu nesměly ještě před několika lety ani přiblížit. Využívání lidí s paranormálními schopnostmi tak sice není běžnou každodenní praxí, ale stává se čím dál častěji. A to i přesto, že prozatím není v policejních statistikách zaznamenán ani jeden případ, který by vyřešil psychotronik nebo médium. Flora Hansenová se živí jako médium. Již celou řadu let přesvědčuje své okolí, že umí komunikovat s mrtvými. Postavila si na tom celou kariéru, a jak je to doopravdy s jejím talentem, ví jen ona sama. Jednoho letního večera sleduje zprávy a zaujme ji děsivá vražda, která se stala v ústavu pro psychicky narušené dívky. Flora se rozhodne, že zavolá na policii a oznámí, že kontaktovala ducha mrtvé dívky a může pomoci s případem. Vyšetřování brutální vraždy je vždy ošemetné a Joona Linna ví, že nemůže ponechat nic náhodě. Stejné noci, kdy dívka skonala, z ústavu uprchla jiná chovanka. Všichni ji popisují jako hodnou a tichou dívku. Protože z vyšetřování jednoznačně vyplývá, že vraždu spáchal někdo zevnitř ústavu, je i tato dívka v podezření. Jak najít stopu prohnaného vraha dřív, než spáchá další zločin? Pomůže Flora policii vraha dopadnout, nebo celé vyšetřování ještě více zkomplikuje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130307/big_detektiv-joona-linna-svedkyne-ohne-hCg-130307.jpg 4.54244
Série:

Detektiv Joona Linna / Joona Linna 3.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host
Originální název:

Eldvittnet, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (745)

Kniha Svědkyně ohně

hrabalikoval
12. května

Tohle mě bavilo. Zajímavý příběh ikdyž vraha jsem tipla docela na začátku. Každopádně děj plynul. Mám ráda v knihách krátké kapitoly. A těším se na další díl.

wiolca
09. května

Až se divím, tomu vysokému hodnocení. Styl psaní mi vůbec nesedí. Spoustu věcí mi už přišlo přitažených za vlasy, nelogické chování, skákání z jednoho do druhého, všichni zabednění, jen Joona ví všechno. Asi jsem, co se týče literární stránky, po čtení třeba v poslední době R. Galbraith, rozmlsaná.


Péťa86
01. května

Hodně stránek, hodně kapitol - kratší kapitoly mám radši. Příběh excelentní, na jednu stranu děsivý, ale je nepředvídatelný, což je pecka. Vřele doporučuji.

Etule
30. dubna

Ach Joono. Tvůj příběh mi zlomil srdce.
Jinak příběh se mi moc líbil, zajímavé postavy, ačkoliv kdo je vrah jsem si domyslela poměrně rychle, ale ničemu to rozhodně nevadilo. Jediné, co mě trošku rušilo byla linka s médiem, které do knihy nakonec taky perfektně zapadlo. Těším se na další díly.

Peggy2711
30. dubna

Perfektní! Sérii čtu postupně a tato část byla zatím nejlepší. Příběh je úžasně vystavěn, spousta napínavých akcí, ale ne přímo superhrdinství Joony, což se mi moc líbilo. Scény jsou uvěřitelné, co se zdá neuvěřitelné je časem vysvětleno. Nakoukneme i do minulosti hlavního hrdiny. Těším se na další pokračování.

Lalina3
10. dubna

Páni, mám husí kůži. Pecka kniha, nepustí vás.

mondulinecka
05. dubna

Další pokračování Joony Linny a opět super. Četlo se opět dobre, rychle, zvraty byly také. Nesouhlasím s některými komentáři ohledně holek z Birgittina dvora, myslim, ze vulgarismy a celkove agresivní chování dobre odráželo celou situaci okolo nich a kdyby to bylo same sluníčko a kytičky, tak by mi to asi vadilo víc. Nicméně na scénu se konecne dostává Joonova manželka a dcera a spolu s nimi i Jurek Walter. Takže hurá na další. Kepler mě opravdu baví!

Tynule
03. dubna

ústavu pro psychicky narušené dívky se udály dvě děsivé a brutální vraždy. Při počátečním vyšetřování se zjistí, že jedna z dívek utekla a tím je hlavní podezřelá - všechny důkazy ukazují na n. při útěku dívka odcizí auto ve kterém sedí čtyřletý chlapec.
Flora se živý jako médium. pořádá seance kde "mluví" s mrtvými spíše říká lidem co si přejí slyšet o svých mrtvých příbuzných. Flora žije s tetou a strýcem který nejde pro vysprask daleko. Když se Flora dozví o vraždách chce pomoci s vyšetřením, nejdříve vaří z vody ale později se jí začne zjevovat přízrak mrtvé ženy
Knihu jsem měla v audio podobě a měla jsem mezi kapitolami vždy rozestupy. Bylo těžké se soustředit jen na mluvené slovo. Však kniha je svižná a dobrá. Jistě sáhnu po dalším vyšetřování Joona Lina, ale v papírové podobě

1 ...