Svědkyně ohně

Svědkyně ohně je název napínavého detektivního románu, jehož autorem je manželská dvojice vystupující pseudonymem Lars Kepler. V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované případy, přizve k vyšetřování i osoby, které by se k místu činu nesměly ještě před několika lety ani přiblížit. Využívání lidí s paranormálními schopnostmi tak sice není běžnou každodenní praxí, ale stává se čím dál častěji. A to i přesto, že prozatím není v policejních statistikách zaznamenán ani jeden případ, který by vyřešil psychotronik nebo médium. Flora Hansenová se živí jako médium. Již celou řadu let přesvědčuje své okolí, že umí komunikovat s mrtvými. Postavila si na tom celou kariéru, a jak je to doopravdy s jejím talentem, ví jen ona sama. Jednoho letního večera sleduje zprávy a zaujme ji děsivá vražda, která se stala v ústavu pro psychicky narušené dívky. Flora se rozhodne, že zavolá na policii a oznámí, že kontaktovala ducha mrtvé dívky a může pomoci s případem. Vyšetřování brutální vraždy je vždy ošemetné a Joona Linna ví, že nemůže ponechat nic náhodě. Stejné noci, kdy dívka skonala, z ústavu uprchla jiná chovanka. Všichni ji popisují jako hodnou a tichou dívku. Protože z vyšetřování jednoznačně vyplývá, že vraždu spáchal někdo zevnitř ústavu, je i tato dívka v podezření. Jak najít stopu prohnaného vraha dřív, než spáchá další zločin? Pomůže Flora policii vraha dopadnout, nebo celé vyšetřování ještě více zkomplikuje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/130307/detektiv-joona-linna-svedkyne-ohne-hCg-130307.jpg 4.53068

Detektiv Joona Linna / Joona Linna (3.)

Eldvittnet (2010)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Kniha Svědkyně ohně

magica6099

Velmi čtivé, musím říct, že jsem se občas i trochu bála. :-) Ale některé úseky těžko uvěřitelné, přehnané, jako u všech případů Joony. Přesto vřele doporučuji.

gigi77

Detektivky moc načtené nemám, stále u mě vede Milénium, ale tato se mi také líbila. Začátek mě doslova posadil na zadek, následovalo poněkud zdlouhavé vyšetřování, které v poslední čtvrtině gradovalo a potvrdilo mé podezření. Samotný závěr knihy mě naladil na další díl.

kacaaba

Kniha se mi líbila. Dlouho jsem se do této série odhodlávala jít, ale teď se nemůžu odtrhnout. Sice mi všechno přijde přitažené za vlasy, ale proč ne, je to jen příběh, který má pobavit a to rozhodně splnil.

stolind

Velmi mne překvapila. S každou knížkou lepší a lepší. Krásná severská atmosféra, postavy zrají a zápletky jsou lepší a lepší. Knížka vás pohltí a než se nadějete, vyplivne vás s husí kůží po celém těle, které se jen tak nezbavíte. Hezý jazyk a volba slov.

Jelen51

Tohle nebylo špatný. Pachatele jsem správně tipla, ale nijak mi to nevadilo. Četla jsem to jedním dechem a jsem ráda že hlavní komisař už neni jen tak nějaký komisař, ale už se odhaluje jeho minulost. Některý věci na mě byly už trochu přehnaný a vesměs ta duchařina není pro mě.

Termina

Autoři těchto Keplerovských srandiček jsou můj nejmilovanější manželský pár!
Doufám že v případě rozvodu mají v nějaké předmanželské smlouvě napsané že i tak budou psát a psát a psát :D
No a komentář k této konkrétní knize? Musím přiznat že oproti dalším dílům je to sice slabší šálek kávy ale atmosféra psychicky narušených děvčátek mi byla milá :) a ještě dávám plus té podlaze na přebalu knihy takže asi tak ....

klingac

Asi nejlepší od Keplera

AnnaNešporová

Další výborně napsána kniha této série. Konec vás přinutí se vrhnout hned na další díl. Autory jsem si zamilovala

bara9550

Nemůžu si pomoci, ale zatím nejslabší kniha, kterou jsem s Joonou četla.

SPOJLERY!

Pachatele jsem věděla prakticky ihned..
Postavy, kde je na mě až moc zbytečný popis děvčat z "ústavu", na to, že nehrají v knize žádnou roli.
Potom zbohatlá pěstounka, která je najednou psychicky úplně rozebraná, když mohla být celých 6 let...
Konec na mě moc Happy end, všichni přežijí. Včetně holky, která je naprosto normální a všichni jí věří, že vraždy nezpůsobila, jen půlce města znetvořila obličeje rozbitou flaškou. - Kdyby se beztrestně takhle řešily problémy, tak bych to chtěla na ulicích vidět.

Za mě opravdu trochu přitažené za vlasy.
Moc dějových linek, některé byly naprosto zbytečné.
Všechny hlavní postavy mají nějaký psychický problém, kniha prolnutá psychopaty, arogantními vyšetřovateli, arogantními manželi, psychicky labilní 40ti letá ženská co vidí duchy, kteří vlasně nejsou duchy, tak udělá seance s jinými nedu(c)hy, arogantními prodejci lidského masa, arogantní právníci, kupa retardovaných holek zavřených v ústavu, kde si ve 12 letech nechávají dělat dobře od hlídačů - Ty co mají smůlu, tak od pachatele.. :D.
Nikdo v knize není normální.. Co si budeme, Joona je taky tak trochu blázen, jo, ale tady toho už bylo doopravdy trochu moc.

Mimochodem, knihu jsem četla opravdu asi 2 měsíce a vracela jsem se k ní. Tak extrémně mě to nebavilo, že jsem se kousla jen kvůli tomu, abych měla sérii celou dočtenou..

Velké zklamání..

p.pavlina

Moje první kniha, kterou jsem četla a naprosto jsem "Keplerovi" propadla. Musela jsem si přečíst hned předchozí díly a s napětím vždy čekám na další.

PPardinio

Naprostá spokojenost. Opět neuvěřitelně čtivé, krátké kapitolky napomáhaly tempu a rychle jsem se vtáhl do děje. Nejlepší pasáží bylo hledání Vicky a konfrontace detektiva ze Sundsvallu s Joonou Linnou, kterému prostě nelze nepřát :-) Závěr detektivky opět malinko skřípal, ale to lze přejít. Posledních 30 stránek nehodnotím, protože Písečného muže jsem přečetl mnohem dříve a znal jsem tak navazující příběh. Svědkyni ohně doporučuji a z 5 přečtených knih od L.Keplera jí řadím jen těsně za již zmíněného Písečného muže. Doufám, že Stalker a Lazar budou stejně dobré knihy.

Devil-Ivet
22.12.2018

Po neskutečně dlouhé době jsem se k Joonovi vrátila. Pamatuji si, že mě předešlé dva díly neoslovily natolik, abych sháněla trojku. A to byla chyba, protože Svědkyně ohně byla hodně napínavá a čtivá. Tak nějak jsem tušila, kdo dívku zavraždil, ale skutečný důvod mě zaskočil a vlastně celá honba za Vicky je napínavá. Ale opravdu skutečný závěr, kdy se Joona ponoří do minulosti, mě naplnil zvědavostí, která jen tak neodezněla…

oleg
21.12.2018

Opět pěkné čtení,jako předchozí.....

sinfulka
21.12.2018

Já tyhle severský detektivky prostě miluju! Knihu jsem přečetla za dva dny a chvilkama jsem se i docela bála! :D Vraha jsem těšila cca od poloviny knihy ale stejně to byla neskutečná jízda!

peaker
04.12.2018

Napínavé a dech beroucí až do konce.

ivzu77
03.12.2018

Za mne opět další napínavě napsaná detektivka série s komisařem JL.

Lethania
28.11.2018

Tak to byla neskutečná jízda. I když jsem od půlky tušila, kdo to asi bude, stále jsem četla se zatajeným dechem, jak to všechno skončí. Napětí se co stránku stupňovalo. A závěr? Další díl si určo přečtu!

Martina23275
25.11.2018

Takhle knížka neměla vůbec chybu. Od samého zacatku to bylo napínavé a hlavně potom to rozluštění vůbec jsem nečekala kdo za tím vším je. Vůbec žádná zmínka nebo náznak. Úplně me to dostalo. I to jak se tam začíná objevovat minulost a jak zmizela Joonova žena a všechno kolem toho.

ivoiro
22.11.2018

Tato kniha je naprostý luxus. Napětí přetrvá i po přečtení poslední stránky.

Mája777
17.11.2018

Opět přečteno těměř bez přestávky. Každá další kniha těchto autorů je o něco lepší než ta předcházející.

work
14.11.2018

Moje úplně první 'severská' detektivka. Dlouho jsem této větvi literatury odolával - při množství vražd spáchaných skandinávskými autory je pozoruhodné, že ještě žijí na severu Evropy ještě nějací lidé.
Čtivě napsaná kniha, která dokáže vtáhnout do děje a umožní čtenáři přilnout k postavám. V zásadě jednoduché téma nevyšperkovává samoúčelná brutalita = brutální to sice je, ale ještě v uvěřitelných mezích a má to vždy svůj důvod. Proplétají se nám tu jednotlivé dějové linie, tleskám za to, že docela svižně, takže nikdy dlouho nečekáme, abychom mohli navázat a nezůstali napjatí příliš dlouho. Takže až potud je to na plný počet hvězdiček.
Trošku mě tu a tam zamrzelo nevyrovnané tempo, takže některé kapitoly jsem doslova hltal a nemohl se odtrhnout, jiné jsou psané rozvláčně, popisně, a k ději přispívají jen málo. Taky mi připadalo, jakoby autoři vymýšleli děj za pochodu, zejména poslední čtvrtina knihy je očividně několikanásobně nadstavovaná, takže to ve mě vzbuzovalo určitou čtenářskou netrpělivost ať už to prostě nějak ukončí, umocněnou i tím, že po polovině knihy člověk už dovodí, kdo je pachatelem. A poslední flashback hlavní postavy, který se obloukem vrací na začátek knihy, byl dle mého názoru naprosto zbytečný a celkový zážitek dále rozmělnil. Takže jednu hvězdu uberu a už hledám, co si LK přečtu dalšiho.

Pistácie
12.11.2018

Moje první Keplerovka, a nemohla jsem si snad vybrat lépe. Neskutečně silný příběh, který mě nepustil. Od začátku jsem četla docela se strachem v očích, což se mi sakra dlouho nestalo. Konec byl pro mě víc než šokující. Díky za takové příběhy, a knižní závěry. Kdo se chce bát, pátrat s detektivem, a na závěr zírat s otevřenou pusou, tak tohle je ta pravá kniha.

Manyna
05.11.2018

Já jsem tak trochu tušila...ale i tak jsem četla jak pominutá. Autorská dvojice umí tak krásně zachytit charaktery postav, že mi někdy přijde, že tím komisaře Joonu úplně přibijí.

Maras
27.10.2018

Svědkyně ohně je moje první kniha od této manželské autorské dvojice a hned za 5⭐. Napínavé čtení obsahující všechny rysy kvalitní detektivky.

Majulda8
25.10.2018

Nevím proč, ale vždy jsem u knihy od těch autorů očekávala, že na konci odhalí nějakého šíleného neznámého vraha a ve finále jsem byla strašně překvapena, že je to někdo, kdo už je v knize zmiňován od začátku. O to více je to děsivější.

jfialova
22.10.2018

Musím říct, že s postupem času tato autorská dvojice vyzrává a knihy jsou čím dál lepší. Svědkyně ohně je prvním opravdu zdařilým kouskem. Příběh postavy vraha je sice dle mého názoru trošku překombinovaný, ale to nic neubírá z celkového vyznění. Kniha je velmi čtivá, až návyková, prostředí dívčího diagnosťáku neotřelé a dobře zvládnuté. Jen tak dále!

Katulinka69
20.10.2018

Ze série naprosto nejlepší díl.

Disinka
20.10.2018

Tak pro zatim nejlepsi dil, cetla jsem jednim dechem a nakonec jsem cucela jak pero z gauce na vyreseni.... tesim se na dalsi dil Pisecny muz, vecer ho zacnu ;-)

Janniska
19.10.2018

Skvělá detektivka,autorům se myslím celkem dobře podařilo udrzět čtenáře dlouho v nevědomosti.Aspoň já sem skoro do konce netušila kdo je vrah.Za mě poutavé čtení.

Abia
17.10.2018

Zatím nejlepší kniha ze série, hezká zápletka, naprosto nepředvídatelný padouch a nakonec i odhalení osudu komisaře, po kterém se může člověk těšit na další knihy.