Písečný muž

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163847/big_detektiv-joona-linna-pisecny-muz-hSy-163847.jpg 4.63971

Detektiv Joona Linna / Joona Linna 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Sandmannen, 2012

Kniha Písečný muž

Monni

Můj nejoblíbenější díl při prvním čtení a vlastně i při druhém čtení série. Miluju tuhle sérii

icezero

(+ SPOILER) Pro mě zatím nejlepší díl série. Děj příjemně utíká a jednotlivé kapitoly na sebe krásně navazují.
Co se týká samotného příběhu je v dnešní době trošku hůře uvěřitelný, že by se někomu takhle dařilo skrytě proplouvat systémem kontrol, ale to rozhodně knize jako celku neubírá na dramatičnosti. Tentokrát se mi dokonce podařilo část řešení uhodnout před koncem...

Rolada88
22.12.2021

Tak tohle byla chuťovka ze severu až z ni poradně mrazilo parádní detektivka která se neskutečně rychle četla a nemohl jsem dat knihu z ruky dávám 100%

BaPe895
28.11.2021

Asi má tak vypadat moderní severská detektivka,přesto neudělím plný počet bodů,protože existují mnohem lepší a hlavně uvěřitelnější příběhy.

latanya34
16.11.2021

Kriminální komisař Joona Linna a jeho kolegyně Saga Bauerová pátrají po sériovém vrahovi, který má na svědomí desítky obětí a přitom je hlavní podezřelý, ke kterému vedou všechny důkazy již několik let ve vězení. Skvělá kniha! Krátké kapitoly mě stále udržovaly v ději a hlavní záporák byl po celou dobu tajemný. Atmosféra byla velmi stísněná a depresivní.. prostě sever se vším všudy. Kepler nezklamal, výborná detektivka, kterou jsem přečetla během chvíle.

Razič
12.11.2021

Po slabší Svědkyni ohně opět naprostá paráda, která se vyrovná Paganiniho smlouvě a v určitém smyslu ji překonává. Děj se posunul k větší jednoduchosti. Pěkně napsané postavy. Paráda, čte se to jedním dechem.

Jana92
11.11.2021

Opet super knizka plna napinavych a strhujicich akci :) Uz se tesim na dalsi dil :)

Doubravka1975
11.11.2021

Super, čtivé a drsné. A ten konec má znamenat jako co ? Jdu hned na další díl Stalker .....