Písečný muž

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/163847/detektiv-joona-linna-pisecny-muz-hSy-163847.jpg 4.63091

Detektiv Joona Linna / Joona Linna (4.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Sandmannen (2012)

Kniha Písečný muž

namornice

Keplera čtu popořadě a i když nesdílím všeobecné nadšení nad touhle sérií, můžu přiznat, že případy Joona Linny mají jednoznačně stoupající tendenci. Aspoň za mě byl tenhle díl lepší než ty předchozí. Konečně byla víc popsána Joonova minulost a vysvětlená hluchá místa z předchozích dílů. Nicméně Joona Linna začíná být popisovám tak trochu jako superman a chyb v textu taky přibývá. Tak třeba Joona je podle kolegů a šéfa "nejlepší policajt ve Švédsku" bez toho aby byl nějak speciálně vycvičen . A najednou o pár odstavců dál už se píše, že vlastně absolvoval speciální výcvik- no trochu zmatky. Asi když píšou dva, tak se to holt občas trochu poplete. No další knihu si asi taky přečtu, ale nijak se do toho nepohrnu..

katst

Hodně povedené. Napínavá od začáku do konce. A pro mě zatím dosud nejlepší díl série. Vůbec mi nevadí, že některé věci nebyly úplně vysvěleny, myslím si, že další díly nám je dovysvětlí a ještě překvapí. Prý jsou další knihy ještě lepší, tak to jsem opravdu hodně zvědavá :-).

Marcela4488

Supr čtení, napínavá kniha, ale konec otevřený.

kyssling

Až na ten úplný závěr, je kniha skvělá. Příběh, postavy, prostředí skvělé. Asi můj první "Kepler", ale určitě ne poslední !

VeronikaAug

Moje třetí kniha od Kepleru. Začtená jsem byla hned, 400 stran napětí a emocí, ale pak se to uplne zvrtlo. SPOILERY - Nelogické (Třeba Disa, na konci její nepochopitelné chovani, šla vědomě na porážku. Asi se vrátí Suma, tak musela Disa z kola ven), prehnane (Jurek nadprirozeny manipulator), neuvěřitelné (Třeba jak Jurek dostal doktora bez hlavy z léčebny?). Posledních 100 stran otravneho a prehnaneho chaosu, místo šokujících rozuzlení jen zběsilé informace nahazene na hromadu(kde Jurek prisel k autu,mobilu,cislum na obeti,adresam,jak to vsechno stihnul? Jestli mu to pripravil bracha, tak sakra jak vedel co pripravovat a na kdy? Navic byl trosku malomyslny, sam to tedy nevymyslel. A Dise snad volal sef, ne? Tak to mel Jurek jeho mobil? Male nevysvetlenosti ano, ale toto??) a jako tresnicka na dortu odepsany Joona, který ve výsledku prd dořešil. Jdu na Lovce kraliku a uvidím.

hajrys

Já ho prostě miluju :-) Joona Linna je skvělý. Nemohla jsem knihu odložit. Velmi napínavý psychothriller, tentokrát téměř bez litrů krve, ale s o to větším napětím. Bomba! Těším se na další knihu toho dua.

KatkaP.

Ze všech knih Keplera je tato asi nejnapínavější. Není to detektivka plná stříkající krve a uřezaných údů apod. Kepler si hraje s tajemnem, vnitřními démony pachatele, jeho zvrácenými činy. Čtenáře rád děsí pocitem, že vrah je blízko ikdyž není vidět, je schovaný, sleduje. Zároveň krásně vykresluje dobrý charakter hl, vyšetřovatele Joony Liny a jeho nejbližších kolegů.

monik84

Super kniha , napínavá od začátku do konce ????

švédské detektivky severská krimi

Lars Kepler