Písečný muž

Písečný muž obálka knihy
Mé hodnocení:

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163847/detektiv-joona-linna-pisecny-muz-hSy-163847.jpg 4.63761

Detektiv Joona Linna / Joona Linna 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

Sandmannen, 2012

Kniha Písečný muž

Pine

Chlad, tma, napětí, řada tajemství a depresivní atmosféra vás budou provázet při čtení této úžasné Keplerovky. Moc se mi líbilo, že autoři vsadili na přímou dějovou linku a obešli se bez zbytečných odboček. Téměř 500 stran dalo prostor pro detailní propis postav i prostředí. S Písečňákem jsem strávila tři příjemné večery, občasnou nelogičnost mu odpustím, jinak je podle mě napsaný velmi zdatně. A poslední kapitola donutí hned sáhnout po další knize ze série.

Pavlina50

První moje kniha od Larse Keplera…a určitě ne poslední. Ne, že bych z ní byla tak strašně nadšená, je to sice velice slušně vystavěný a zajímavý příběh, ale trochu mi tam vadily nějaké nelogičnosti a některé až naivně (omlouvám se) „hloupé“ okolnosti. „Nesmrtelnosti“ a genialitě hlavního padoucha také moc nefandím, vždycky mi to dost ubírá na uvěřitelnosti příběhu. Sympatická mi byla nejen postava Joony Linny, ale hlavně Saga, které jsem sice strašně fandila, ale moc jsem nepobrala smysl jejího poslání v psychiatrické léčebně…proč tak složitě? Opravdu se to z pozice policie nemohlo všechno dít s vědomím lidí v léčebně?
Nicméně pět hvězdiček přesto tentokrát dávám, bylo by asi pokrytecké, kdybych dala méně, protože knihu jsem i tak přečetla jedním dechem. Ale nebýt její vysoké čtivosti, hodnotila bych asi méně.

Estarossa

Zatím mám za sebou 4 díly této série a musím říct, že poslední dva díly Svědkyně ohně a Písečný muž byly ještě výrazně lepší než Hypnotizér a Paganiniho smlouva. Doporučuji, ale číst od prvního dílu efekt na celkový příběh je potom lepší. Každopádně za mě velké doporučení. Je to napínavé, temné a dobře promyšlené, ale pravda někdy až lehce za hranicí uvěřitelnosti.

vtravnickova

Knížka přečtená jedním dechem, už se těším na další. Krátké kapitoly končící nějakým zvratem, aby to lákalo čtenáře zhltnout kapitolku následující. Jednu hvězdičku ubírám za to, že schopnosti hlavního zloducha byly až trošku přitažené za vlasy a hlavou mi stále probíhala myšlenka "to není možný...".

apq

Skvělá, napínavá kniha.

daniela8398

Velice se mi to líbilo, zacatek byl drsný, na pár dní jsem knihu odložila, ale pak mi přišla jako jedna z nejlepších..

Lucie__

Kniha se mi líbila více než Zrcadlový muž, ale ani tato neoslnila.

ennlady

Tak já se bohužel musím přiklonit k té menšině, které se knížka nelíbila. Před několika roky jsem přečetla několik "Keplerových" knížek, na které jsem už úplně zapomněla. Teď jsem si řekla, že vzhledem k vysokému hodnocení jejich děl zkusím ještě nějakou přečíst a třeba změním názor. Nezměnila. Námět super, tomu bych dala 4 - 5 hvězdiček, ale stylem psaní teda opravdu nadšená nejsem. Bylo tady zmíněno vyprávění v přítomném čase. Taky mám raději minulý, ale přítomný klidně snesu, když je dobrý. Ovšem tady mi přišlo všechno osekané na kost, věty skoro školácky psané, břitké a tak nějak kostrbaté, postavy ploché jako by byly jen namalované, žádný život v nich, žádná duše. Snad ještě trochu Saga, ale jinak nikdo. Některé události zbytečně protahované, jiné ne úplně logické, některé úplně zbytečné, např. koulovačka na str. 111 a další. A závěr mohl nastat klidně o nějakých 50 stránek dřív, protože tam se to mlelo pořád dokola. Jedna čtenářka tady zmiňuje mnohokrát opakované slovo "říhat", já přidávám ještě "čapnout". Takže je mi to líto, ale s touto spisovatelskou dvojicí se kamarádit nebudu. S Písečným mužem jsem si v knihovně půjčila ještě Svědkyně ohně. Ty ani nebudu otvírat, obě vracím, škoda.