Hypnotizér

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě. Erik se však praxi hypnotizéra nevěnuje už deset let a je rozhodnutý, že hypnózu už nikdy provádět nebude. Žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky, a proto Erik prosbu policie odmítá. Když se však Erik konečně nechá přesvědčit, všichni se rázem ocitnou ve víru nečekaných událostí. Tyto události bez varování udeří plnou silou do Erikova života. Erikův syn zmizí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení. Jedině tak má šanci zachránit život svému synovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74711/detektiv-joona-linna-hypnotizer-bZH-74711.jpg 4.14671
Série

Detektiv Joona Linna / Joona Linna 1.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Host
Orig. název

Hypnotisören, 2009

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (4)

Je zajímavé, co se aktuálně děje se sérii Joony Linny. Autoři se rozhodli přepsat tuto knihu a vloni ji k 10, výročí jejího prvního vydání znovu publikovali pod názvem Hypnotist - Black Edition (Hypnotizér-Černá edice).

Má odrážet to, jak moc se oba autoři od svého debutu jakožto spisovatelé thrillerů posunuli dopředu. Tempo příběhu zrychlili, kapitoly zkrátili, přepsali dialogy, přidali nové scény a Joona Linna získal podstatnější prostor.
Původní příběh však zůstal stejný.

Vyjde-li Black Edition i v češtině, bude srovnání zajímavé... (ddkk)


Natáčení filmu Hypnotizér podle stejnojmenné předlohy probíhalo rovněž v barrandovských ateliérech. (ddkk)


V roce 2012 natočil režisér Lasse Hallström na motivy knihy stejnojmenný film. (chaera)


V devítimilionovém Švédsku se knihy prodalo přes 500 000 výtisků. (chaera)