Lazar

Lazar https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389235/bmid_lazar-NFk-389235.jpg 4 2529 681

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Host

Lazarus , 2018

Teddy2023
Teddy2023
23.02.2024 4 z 5

Kniha se velmi dobře četla, audiokniha se mi poslouchala o dost hůře...člověk si musí zvyknout na interpreta

KnihoSny
KnihoSny
22.02.2024 3 z 5

Kniha je napínavá trošku přitahována dej byl skvělej ale proč proč co díl to víc přebírá Sága já ji mám ráda ale ale chybí mi Jonna :)

hana1039
hana1039
12.01.2024 4 z 5

Audiokniha:
Ano,moc napínavé, ale mám pocit, že zbytečně natáhnute...a ten konec,hmm, nevím kam to dál povede... uvidíme...

Fzuzik
Fzuzik
31.12.2023 5 z 5

Nejlepší díl.

Brynn
Brynn
12.12.2023 3 z 5

Hodně napínavý díl, ale už mi leze na nervy Jurkova nesmrtelnost a genialita. Opravdu autoři chtějí, abychom uvěřili, že invalidní seschlý stařík ukazuje fyzickou i duševní nadřazenost supermana nad zkušenými policisty s Joonem a Ságou v čele? Dokonce se nám pokouší Keplerovci namluvit, že Joona před "nejhorším zločincem světa" zbaběle prchá, Sága se začne najednou chovat neuvěřitelně stupidně a kupí jednu osudnou chybu za druhou. Ne, jestli budou další díly v tomhle duchu pokračovat, s Keplerovými končím. Už je té brutality, krve a fantasmagorie dost. Série se klidně může jmenovat Jurek ex machina. A za mne -DOST BYLO JURKA.

baji42
baji42
02.12.2023 3 z 5

Další z dílů s Joonou Linnou. Hodně brutality a samozřejmě zase ten Jurek, který mi v těch příbězích prostě vadí.

Peggy2711
Peggy2711
11.11.2023 4 z 5

Tento díl řadím k těm povedenějším, byl hodně promyšlený, napínavý i dost smutný. Už jsem si zvykla na podrobné popisy nejen prostředí a postav, ale i vražd a neskutečnou nesmrtelnost Joony, ale co jeho blízcí? Ti umírat mohou? Byl to vydařený díl, i když jsem si občas říkala, že chování některých hrdinů je nereálné, těším se na další díl.

alkazemka
alkazemka
19.09.2023 4 z 5

Vždycky když čtu knížky Larse Keplera, obvykle plné mrtvol, vystříknutých mozků, porůznu usekaných částí těl, případně vyhřezlých střev tak si představuji, jak doma sedí manželé Ahndorilovi (Kepler je jejich pseudonym) a diskutují nad úrovní brutality toho kterého vrahouna, popíjejí u toho rulandu a zobají mňamky, které paňmáma připravila, když si v hlavě sumírovala počet mrtvol do další knihy.
"Lazar" je sice čtivý, ale tak nějak za hranicí. Myslím takovou tu hranici nenormálnosti a psychopatie, kterou u detektivních thrillerů předpokládám a očekávám. Taková až skoro sci-fi, která však rozhodně nenudila.

"Pravda je, že mám takovou schopnost - skoro pokaždé, když vejdu do nějaké místnosti, tak vím, kdo z přítomných lidí zemře jako první."

netopýrek1985
netopýrek1985
15.09.2023 5 z 5

No a to jsem si myslela, že je Jurek mrtvý. Pro mě další povedený díl. Neuvěřitelné příběhy hlavních postav ale bylo mi moc líto Ságy a doufám, že je v pořádku. Kepler mě překvapuje je super

TeriLoch
TeriLoch
26.08.2023 5 z 5

Za mě asi trochu slabší díl, ale i tak si podle mě zaslouží plný počet hvězdiček! Tahle série je prostě skvělá! Čtivé, napínavé... od druhé poloviny se knížka opět nedala odložit :)

apq
apq
18.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Další čtivá kniha od dvojice autorů. Děj rychle odcípal a napětí bylo stále přítomné, přestože jsme vraha/y znali. Hvězdičku odebírám z toho důvodu, že mi to přišlo trošku takové natažené s postavou Jurka, jakoby se autoři ještě snažili využít slávy s tímto zaporákem.

Katka1974
Katka1974
14.08.2023 3 z 5

Tuto sérii čtu od prvního dílu. Před Lazarem jsem si dala dlouhou pauzu, protože už mi přišlo, že se mění sice zápletky, ale postava Joony se neustále honí za stejnou postavou, skrývá se , atd, a překvapivě je to i v Lazarovi, tak snad další díl už bude změna. K dalšímu dílu se po nějaké pauze zase vrátím.

BBaarča
BBaarča
30.07.2023 4 z 5

Opět velmi čtivé a napínavé, nemohla jsem se odtrhnout a těšila se na každou další volnou chvilku, kdy budu moct ke knížce opět zase usednout. Napětím jsem nedýchala snad po celou dobu čtení (ti dva prostě umí!) Strhávám však hvězdu za překombinovaný, těžko uvěřitelný a ve finále nepropracovaný konec knihy....

janenick
janenick
03.07.2023 4 z 5

Některé pasáže zbytečně natahované, naopak konec moc rychlý. Plus za mě už moc scifi

Pauvka
Pauvka
30.06.2023 4 z 5

Dalsi skvely dil s Joonou.

Rolada88
Rolada88
22.06.2023 3 z 5

Tak lazar mi přišel už dost scifi
Hlavně co se týká jurka zabíjelo se tam více jak v predátoru dvojce. Na můj vkus až moc přitažené za uši. Jinak mi bylo líto ságy ten konec byl smutný. Za mě asi zatím nejvíc překombinovaný dej co se týká Keplerovy knih. Ale myslím ze tady už to trochu škodilo čeho je moc toho je příliš

mondulinecka
mondulinecka
20.06.2023 5 z 5

Už po několikáté! Když Joona řekne, že to je tak, tak je to prostě tak! Další napinava pecka z pera Larse Keplera, Joona je prostě frajer a knížky mě neskutečně baví!

Dudlík08
Dudlík08
13.06.2023 5 z 5

Zase jsem knížku dokázala přečíst v neuvěřitelně krátkém čase. Některé vraždy jsou trošku přitažené, ale člověk to při čtení musí brát. V tomto díle mi bylo hrozně líto Sagy a stále věřím, že konečně autoři pochopí, že by Saga měla být s Joonou :D Těším se na další díly :)

icezero
icezero
01.06.2023 4 z 5

Celá tahle série je skvěle vymyšlená a hlavně napsaná. Vůbec mi nedělá problém číst ten vzájemný propletenec postav a postupně sledovat jejich osudy. Jen doporučuju číst jednotlivé díly v pořadí, jak byly napsané... Orientaci v tom propletenci to dost zjednodušuje.
Jen vážně nejde přemýšlet nad případnou reálností příběhu a jeho postupně se zvyšující morbidností.btaky souhlasim s tim, že oproti zbytku knihy je ten závěr takový trošku nedotažený... Ale třeba fo byl záměr autorů.

Hkk935
Hkk935
01.06.2023 5 z 5

Hodně napínavé, nedalo se kolikrát ani přestat číst...ještě stránku, ještě jednu...a bylo z toho dalších dvacet. Na začátku série jsem byla skeptická, ale s každým dalším dílem uznávám, že je to velmi zdařilé dílo, a stojí za to ho číst od začátku, až po poslední díl.