Lazar

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/389235/lazar-NFk-389235.jpg 4.2819

Detektiv Joona Linna / Joona Linna (7.)

Lazarus (2018)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Host

Kniha Lazar

kykyna42

Za mě strašný,Jurek předčil i Arnolda S.ve filmu Komando.
Divila bych se kdyby v dalších dílech znovu neožil,třeba jako zombii.

Drahuš

Tak za mě teda ano!! Nejlepší Keplerovka co jsem četla. Napínavá, drsná a duo Joona a Jurek mě prostě baví. Závěr opět otevřený, asi se máme na co těšit....

Lenynek

Božský Jurek vstal z mrtvých, zálibně se věnuje astrologii, manipulaci a zneškodňování všech typů muničních překážek. Za něj je ta hvězda dole, neb pan všemocný už opravdu agresivně probouzí mou skepsi. Ale to vše vyvažuje naprosto dokonalý popis detailů, které vás přenesou na místo a ještě lepší budování atmosféry. Tímhle mě Keplerovic duo dostalo a dostává vždy, když mi předloží své myšlenky.

Avila

Keplera mám ráda od první knihy ale poslední dobou už nejsou to co byvaly na začátku... Z tématu Jurek si myslím že už využili úplné maximum a i něco navíc... aby to bylo vůbec ještě zajímavé. Tak doufám že v dalších dílech už nebude tato postava figurovat jinak nevím jestli bych pokračovala ve čtení dalších dílů série.

Erudite

Lazar recykluje zlo z minulosti a je otázkou, zda je to dobře. Na jednu stranu nám dávají autoři možnost se ještě jednu knihu pomalu a hlouběji, s bušícím srdcem, pocitem znechucení a strachem, utápět v naprosto zvrácené mysli nám již známého vraha. Na druhou stranu dostává kniha nádech nereálna, kdy takové zlo má 7 životů, sílu tornáda a celé oceány nešťastně šťastných náhod.
Přes otázky zda je či není děj možný mohu ale s jistotou říci, že taková recyklace rozhodně stupňuje napětí, způsobuje šok a vyvolává strach z toho, co někteří (pokud ještě) lidé dokáží udělat a uskutečnit, aby dokonali dokonale dechberoucí noční můru.

(psáno po přečtení poloviny knihy, kdy následovala pauza, aby se srdce dostalo do normální tepové frekvence)

Hustoles380

Je to pro mne nadprůměrná detektivka, žádná pohádka,ale napínavý emoční, trochu brutální případ,u kterého se nenudím.

alabra

Mistrně napsané, strhující, nutí číst dál a dál. Dávám čtyři hvězdy. Přesto si od těchto knih ráda na čas odpočinu - moc temnoty, brutality, krve a všeho.

j.j.jan

Nejméně uvěřitelná zápletka doposud vydaných dílů. Více než detektivku, bych ji zařadil do žánru sci-fi. Koncem této knihy by měla skončit celá série. Jsem zvědavý, čím se autoři vytáhnou příště. Snad to nebude znovu oživením Jurka. Nicméně je knížka čtivá, má spád, ale patří k méně povedeným.

rasputin

Místy možná trochu překombinované, občas dost těžko uvěřitelné, ale mě se to prostě líbilo. ..... Blbý je, že můj soused je taky Bobr a je to hroznej Vůl. Snad si s ním Joona Linna (čtu to jako Línej jůna) v příštím díle poradí a zbaví mě ho.

Jana2424

"Keplerovky" se mi zdají být čím dál tím víc brutální. Nicméně nic to nemění na tom, že knížka je fakt skvěle napsaná, napínavá, má spád. Bavila mě od začátku do konce. U některých knih jsou občas "hluchá" místa, ale tady ne. Občas mě docela mrazilo.

Eva73

Napínavé od začátku až do konce. Skvěle napsané. Fakt jsem se bála. Moc se těším na jejich další knihu.

Jittush

"Keplerovky", moje srdcová záležitost. Už název Lazarus (což mi bylo biblicky jasné o co půjde).Ale! Kniha mě nadchla, postavy detektiva Joony Linny a Sagy Bauerové jedoduše zbožňuju. Napínavé jako vždy. U některých částí mi běhal mráz po zádech a občas jsem se i podívala za sebe jestli někdo není za mnou. Těším se na další příběhy téhle autorské dvojce.

vera4669

Četla jsem postupně od prvního dílu ..mám pocit, že každým dílem jsem více a více napnutá na další pokračování, za mě TOP. Poslední dva díly byly brutálnější a zůstávají ve mě pocity i dlouho po přečten,í nemohu se dočkat dalšího ..

Googies

Jediné, co můžu k této knize říct je, že mě štve, že už ji mám přečtenou.

Mandlevest

Ještě že skoro celý víkend pršelo a bylo ošklivo :-). Trochu jsem se bála "zmrtvýchvstání" Jurka, ale naprosto zbytečně. Saga v tomto díle dostala větší prostor a bylo to skvělé. Je to morbidně kruté, ale bravurně napsané, prostě začnete číst a nepřestanete dokud není konec. Maximální spokojenost. Doporučuji.

E_Lan

Mé první setkání s Larsem Keplerem a nemůže nepřiznat, že jsem byl chvilkama šokován brutalitou některých scén. To je pro mne trochu za rámec. Na druhou stranu dobře vykreslené zlo o to více vtáhne do děje. A ten je vskutku velmi napínavý, že se kniha čte doslova jedním dechem. Myslím, že to nebude jediná kniha, kterou si od Keplera přečtu...

baterka.gs

Napětí perfektní, příběh perfektní, avšak zklamala mne vyšší koncentrace nechutných detailů u vražd a že jich bylo. Mám dojem, že předešlé knihy tak netlačily v násilí na pilu a byly pro mne lepší. Je evidentní, že se dočkáme pokračování a já doufám, že manželský pár ustoupí od nechutných detailů a bude to zase psychothriller s kouskem tajemna jako předešlé díly.

zazinka2

Tak já vám nevím... Tolik jsem se na novou Keplerovku těšila, Lovec králíků byl úplná pecka, ale tohle? Vadí mi hlavně 2 věci:
1) proč je tolik mrtvol po celé Evropě? A proč se nikdo ani nepozastavil nad tím, že dokázal být Bobr na tolika místech v tak krátkém čase?
2) jak to, že Joona vždycky všechno ví a nikdy se nemílí? Je to jako: cink, mám to, takhle to je, žádná diskuse...
Přijde mi, že už tady není žádný nový nápad, přijde mi to trochu ohrané.

harena

"Světlo z bílé oblohy obnažuje svět v jeho nejodkrytější bezcitnosti. Tak jej musel spatřit biblický Lazar, který vyšel z jeskyně."

Další díl krimi se Sagou a Joon Linou, kteří bojují s nesmrtelným padouchem Jurkem. Ač měl být Jurke už z minulého dílu mrtvý, podařilo se mu přežít a chce se strašlivě pomstít oběma kriminalistům.Příběh opět plný napětí, akce, honiček a útěků se četl dobře a má jedno velké plus. Nejsou tu popisovány různé a hrůzné druhy mučení, jako je např v krimi od Cartera nebo Heleny Fields. Čili si dobře počteme a protože je Loona nesmrtelný, bude pravděpodobně následovat i další díl, který si ráda přečtu.

zpevSusannah

Tak tohle byla mistrovská jízda!
Lazar vás vystřelí z trenek a to přímo do výšek plného čtenářského adrenalinu a s každou otočenou stránkou nabírá děj větší a větší rychlost k dosažení absolutního uspokojení.
Jsem nadšená. Přestože je to sedmý díl v pořadí, Keplerovi neztrácí nic z toho, co je potřebné pro perfektní krimi. Svižnost, zvraty, dokonalý "staro-nový" padouch, žádné extra velké supermanovské činy členů vyšetřovacího týmu a finální wow efekt.
Díky, díky, díky! :-)

Denisa.knizky

Dalsi vyborna keplerovka. Ctiva, napinava, misty az frustrujici. Ano, tentokrat mi prisla konkretne v jednom miste naivni az prehnana, at nesirim spoiler tak jen heslovite – jedna se o vyvrcholeni zapletky v dome s Linnovym byvalym kolegou. I u nekterych dalsich pasazi jsem se mnohdy zamyslela nad tim, jestli to neni o par procent prehnanejsi nez by muselo byt. Ale vseobecne opet dobra detektivka a tesim se na dalsi.

greetchen

Skvěle napsané, občas hodně surové a popisné, až jsem musela knihu i chvílemi odkládat a rozdýchat to, ale hned se k ní celá napnutá zas vrátit. Skvěle dotažené až do konce, iritovala mě ale až neuvěřitelná lstivost a dokonalost vraha, na kterého jsou všichni žabařsky krátcí a pořád se to v knize opakuje, až mi t přišlo otravné a k neuvěření.

kacaaba

Zajímavý závěr, jsem zvědavá, jestli bude pokračování, ráda bych věděla, jak to bude s hlavníma postavama dál.

Alžma

Já tyto knihy miluju a za mě to byl opět starý dobrý Kepler (když srovnám s Plaground, to mne nebavilo vůbec). Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, měla neuvěřitelný spád.

Hannik

Skvělé čtení od začátku do konce. Autor opět nezklamal a čekání stálo za to. Knížka je teda docela dost brutální a vrah až moc superhrdina, kterému všechno vychází, ale i tak dávám pět hvězd.

Skripi

Joona nesklamal, dobre sa to počúvalo...

kolacky

Tak tohle nekupuju. Geniální, naprosto nepolapitelný a všechno na světě předvídající vrah, to prostě neberu. Štval mě už při prvním zmrtvýchvstání a teď tomu Keplerovi nasadili korunu. Veliká škoda, jinak se mi série s Joonou moc líbí.

ivoiro

Takže tohle byla velice hustá jízda. Strhující od první po poslední stránku. A kdypak nám vyjde další pokračování?

Milena1967

Přiznám se, že tuto knihu jsem nedala. Ano, je super, ale zároveň šílené psycho. Chrise Cartera, kde krev stříká proudem čtu bez problémů, ale toto je moc. V půlce jsem knihu v rámci zachování zdravého rozumu odložila. Odezvy čtenářů v knihovně jsou podobné, někteří ji taky nedočetli, právě z tohoto důvodu.

kleo9554

Napínavé, ale ten Jurek už mi leze krkem