Lazar

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389235/big_lazar-NFk-389235.jpg 4.22299
Série:

Detektiv Joona Linna / Joona Linna 7.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Host
Originální název:

Lazarus, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (655)

Kniha Lazar

slaska77
16. března

Trochu už přitažené za vlasy. Sice se Keplerky čtou vždy skvěle a děj krásně plyne, Sága i Jooona jsou sympatičtí detektivové, ale příliš geniální padouch, který je vždy o 5 kroků před celým světem, to už bylo trochu moc. Více mě bavily jiné jejich knížky, kde aspoň linka s Jurkem byla jen boční nebo nebyla vůbec, tak třeba příště. Není moc co citovat, příště.

Kalaban
14. března

Musím říci, že tato kniha mne "donutila" si zde založit profil. Před nedávnem jsem dočetl komplet série Cyruse a Josepha od Robothama (jedním slovem paráda!) a po odskočení ke knihám od pana Bryndzy, jsem se po pár letech, vrátil ke "Keplerům". Původně jsem tady chtěl Lazara úplně strhat jako totální fantasmagorii která v některých částech zavání až skoro parodií, nechci tu prozrazovat děj a události, ale nakonec to neudělám. A to z důvodu toho, že bych lhal kdybych tvrdil, že mne ta kniha nebavila. Ovšem na rozdíl od dalších knih od Robothama či Bryndzy, si tady nejsem jistý, zda mám v sérii pokračovat dál.


petraj30
03. března

(+ SPOILER) Po přečtení minulého dílu jsem si říkala, že to musím brát trochu s nadhledem a věčně nekritizovat. To mi vydrželo zhruba první kapitolu. Mohlo mě napadnout, že se tam objeví nesmrtelný Jurek, který má nadpřirozené schopnosti i možnosti, jak se komukoli dostat na kobylku. Snad se tato série nepřejmenuje na nepřemožitelného Jurka, protože by mě nepřekvapilo, kdyby se opět vrátil. Linna tu téměř nevystupoval a všechno řešila Saga. Konec taky nic moc, skoro jsem zralá na antidepresiva.
I přesto všechno se to neskutečně dobře četlo a i když tu byly velké nesrovnalosti, náhody a absurdity, tak jsem hltala slovo od slova. Vážně jsem z toho nadšená, i když zrovna neskáču radostí nad smutným koncem. Moc se těším na další díly, ale chvilku si počkám, tento byl zatím poslední, co jsem sehnala.

Jellus
22. února

Slohove to je neco jako Stmivani. Obsahem pokus o krimi, ze ktereho Vam prasknou ksandy napetim. Reality je uplne jinde. Par dobrych momentu, byt hodne ocekavanych. Pomerne ctive, ale v souhrnu je to takova blbost na entou.

terimila
22. února

No... dobrý, celkem dobrý. Z hlediska formy parádní - fantastická čtivost, děj fičí jako rychlík, dost zvratů, zlomů dobrejch i zlejch, no a do toho pár hnusáren, který v severský detektivce očekávám. A skoro vším prolézající amotsféra rostoucí hrůzy a bezmocnosti před všehoschopným agresorem. Z toho, jak se z nemožného stávala realita a ta se stahovala kolem postav, z toho tryskala ledová hrůza. To se povedlo. Ale...
Ty postavy a ta přitaženost za vlasy. Já nevim, to mi prostě nesedí. Nejvíc se tu povedla Saga, ta holka si to tady teda vyžírá až na dřeň. Toho trpaslíka sis měla vzít, děvče - tenhle naprosto podružnej motiv mě z celé knihy zasáhl snad nejvíc... Jinak...už dlouho jsem Keplera nečetla a od Joony Linny jsem si nějak odvykla, takže mi přišel jaksi nemastnej neslanej. Což zrovna v tomhle díle je divný.
Jurek je skoro nesmrtelnej, ok, to už je takový detektivkový klišé, ale ještě to beru. Ale už se mi u něj dost zajedla ta jeho nekonečná genialita, vyčůranost, schopnost všecko plánovat, předvídat a všecky dovést přesně tam, kde je chce mít. Včetně zkušenejch policajtů, kteří už ho znají a vědí své. A přesto si je Jurek vodí přesně podle svejch plánů... a pak se ve finále jen tak nechá připravit o to, o co mu celou dobu šlo. A parťák... achjo. Převleky, ve kterejch musel být někdo takovej nenápadnej jako vidle ve výstavní galerii, a nikdo si ničeho nevšimne? Ehm. A ještě jeden střípek absurdity - Lumiina připravenost, statečnost a vůbec celá precizní připravenost a propracovanost únikovýho plánu. Achjo.
Tak nevím. Zatím dávám čtyři hvězdy za čtivost a atmosféru, ale je možný, je se mi to rozleží a jednu ještě uberu. Uvidíme, jakej to bude mít "ocas".
* Upraveno, sníženo na 3. Ono to fakt je absurdní a ten závěr tuplem.

izka
21. února

Keplera mám prostě ráda, ten styl psaní mi hodně sedí a dobře se mi čte. Za Joonovi hůře uvěřitelné superschopnosti hvězda dolů..

adabraz
16. února

(+ SPOILER) Další fajn díl z této série. Zajímavé hororové scény. Jediné co mi trochu vadilo byla Jurkova "nesmrtelnost". Po těch dílech už mě fakt štval . Ale jinak doporučuji ️.

Makii
11. února

Nebudu dávat hvězdičky, ať nekazím průměr. Tohle byla totiž moje chyba, už jsem po Lovci králíků nechtěla Keplera číst... Ale stála jsem bezradně v knihovně a udělala tuto osudovou chybu :-D Je to příšerný, vážně. Od repliky ... "Joona na zemi rozšlapal hlaveň brokovnice..." jsem se smála už fakt nahlas. Do tý doby jen tak v duchu.. :-D Za mě rozhodně ne.

1 ...