Danny, mistr světa

Kniha pro děti od mistra černého humoru. Danny má svého tatínka nadevše rád, ale hluboce ho zasáhne, když se dozví, že otec je na štíru se zákonem. I dospělí někdy porušují pravidla, ale Danny je hluboce přesvědčen, že tatínek je laskavý, dobrý a chytrý člověk, který má spoustu úžasných nápadů. A tak spolu s ním vymyslí neuvěřitelně smělý a nebezpečný plán! Edice Jiskřičky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50843/danny-mistr-sveta-50843.jpg 4.4144
Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, Albatros (ČR)

Danny, the Champion of the World, 1975

Kniha Danny, mistr světa

Matematicka

V knize nechybí napětí a humor a spousta situací, které by se při troše dobré vůle mohly stát i vám. Tedy – pokud byste měli tolik odvahy jako Danny a k tomu navíc tak dobrého tatínka, na kterého se můžete ve všem spolehnout. Nechybí ani pohádkový prvek, kdy je pyšná a zlá postava po zásluze potrestána pouhým důvtipem a zjišťuje, že za peníze si opravdu nelze všechno koupit… Knihu lze doporučit nejen malým čtenářům, kterým je určena (od 7 let), ale i těm dospělým. Já se u ní tedy nenudila...

evask

Tohle je opravdu moc pěkná knížka. Je to reálný příběh plný dobrodružství a hlavně lidskosti. Nejdřív jsem ji četla devítileté vnučce, teď sedmiletému vnukovi. Oba jsou nadšeni. Čteme si pravidelně a výběrové řízení, která kniha nás v posledním roce nejvíc zaujala, by vyhrál Danny. Vnučka říká, že to je nejpovedenější Dahlova kniha.

zaglo
08.12.2020

Četl můj osmiletý syn a já občas poslouchala. Četl sám od sebe během dne, což je nejlepší ukazatel dobré knížky :-)

Čtenářka010
08.12.2020

Super knížka.

Greena
20.08.2020

Roald Dahl je spisovatel, kterého děti znají dokonce jménem, vybavují si názvy jeho knih a čtou ho opravdu rádi. Tato kniha je oblíbená právem. Je skvělá.
Vypráví příběh kluka Dannyho a jeho tatínka. Žijí spolu sami, protože Dannymu už jako miminku maminka umřela. Od té doby se o něj stará pouze táta. Vypráví synovi skvělé příběhy. Žijí spolu možná svérázněji, ale moc hezky a mají se moc rádi. Jednou však Danny odhalí velké tajemství! Jeho táta je pytlák! A ne ledajaký. Je to ten nejlepší a nejchytřejší pytlák v okolí. Loví bažanty a má to tři úžasné a jedinečné metody. Jaké, to se při čtení dozvíte i vy i Danny.
Máte se svým tátou taky nějaký skvělý zážitek…

Měňavka
02.03.2020

Krásné dobrodružství o obdivuhodném vztahu otce a syna. Moc jsem si to užila a snila přitom, že bych v dětství prožila něco podobného. Každý z nás by si zasloužil mít takového tatínka. Velice inspirativní pro rodiče. Vzkaz na konci knihy mluví za všechno = Zpráva dětem, které si tuto knihu přečetly!Až vyrostete a budete mít svoje vlastní děti, nezapomeňte na jednu důležitou věc: se suchopárnými rodiči není žádná legrace. Dítě potřebuje a zaslouží si rodiče, kteří mají JISKRU. Dávám 5 hvězdiček a tentokrát se trochu zlobím na mého oblíbeného Davida Walliamse, který napsal podobnou knihu (Táta za všechny peníze). Bohužel je obsah dost podobný a já nemám ráda, když si autor "půjčuje" něco od někoho jiného.

FejKýý
02.01.2020

Tak i když je tato kniha pro děti, rozhodně mě dostala ze všech dětských knih, co jsem od pana spisovatele četla, na konci jsem si říkala, že škoda že ještě není pokračování o pár stránek. A pro kluky? Tak to je úplně super knížka. :)

driftcz
17.09.2018

POZOR SPOILER

Roald Dahl Quentin Blake Děj se odehrává v malé maringotce uprostřed polí. Hlavní postavy jsou Danny a jeho táta. Zápletka je v tom, že se Danny jednou probudil uprostřed noci a zjistil, že jeho táta není v maringotce. Což normálně v tuto dobu je v maringotce. Tak se šel podívat ven, ale tam taky nebyl. A to bylo už fakt divný. Šel ven a čekal a čekal a byl hrozně unavený, ale bál se, že se mu něco stalo. Proto počkal na tátu asi tři hodiny, pak slyšel kroky bliž a bliž a bliž. Viděl vycházející postavu ze tmy a poznal, že je to jeho táta. Běžel za ním a ptal se ho, kde byl. Táta mu řekl pravdu, že je pytlák. Tak to celé začalo. Zaujala mě poslední část knížky, kdy i Danny šel pytlačit a díky jeho technice unesli 120 bažantů, a to je hodně. Aspoň podle mě. Dávám 5 hvězd protože to je moc zajímavá a zábavná knížka.*****