Koupit knihy

Roald Dahl

britská, 1916 - 1990


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 46 knih

Komentáře (14)

kamibe
20. března

Dahl na mě působí po několika stránkách a po mnoho let. Jeho záběr je široký - nad povídkami, které by mohly být humoristické, jsem se často pozastavovala s vážnou tváří. Oceňuji v duchu všechny jeho knihy, které jsem četla, ale asi nejradši, tedy z těch, které jsem přečetla, mám tu o tom skvělém tátovi, který vychovával syna v maringotce a měl řadu výborných nápadů. Tak ta se mi líbila zatím nejvíc, a to pro autorův pověstný humor (který tu není černý, což je pro děti myslím dobře), také pro nečekané (jak jinak u Dahla) příhody a jejich zakončení, a hlavně pro jakousi milou vlídnost.

EmaKnizkova
22.03.2021

Roald Dahl je výborný spisovatel!
Moc se mi knihy od Roalda Dahla líbí.

Greenfingers
15.05.2019

Povídkovou tvorbu Roalda Dahla pro dospělé čtenáře lze směle zařadit mezi to nejlepší, co v žánru krátké humoristické prózy doposud vyšlo. Mám rád jeho originální příběhy oplývající inteligentním humorem s nečekanými zápletkami a často překvapivými závěry.

Mygli
07.08.2018

Pán spisovatel. Jeho styl má drajv a v mých očích není příliš mnoho písálků, kteří by si dokázali hrát se slovy jak Roald. Byl fakt hodně nadaný a múzou polibený. Respekt a všechna čest:)

B.kaspik
29.01.2018

Jeho povídky jsou dokonalé. Můj vzor. Pomalu se prokousávám vším co napsal a zatím mě ani jedna kniha ani jedna povídka nezklamala. :)

psomil
24.10.2016

knížky od Roalda Dahla jsou většinou vtipné třeba MATILDA.

felia
17.11.2015

Snad jsem přečetl vše, co Dahl napsal. Měl neuvěřitelnou fantazii a skvělý smysl pro humor. Obdivuju především jeho povídky. Knihy pro děti už postrádají ten nádherný černý humor

medvěd
30.05.2014

Mistr povídek a dětských knih. Dokonce i autor scénáře jedné z bondovek ( žiješ jenom dvakrát)

1