koupit eknihy

Roald Dahl

britská, 1916 - 1990, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Karlík a továrna na čokoláduObr DobrMatyldaPříběhy nečekaných koncůOd A do Z. Souhrné vydání nejlepších povídek, svazek 1

Autor

Roald Dahl [Rúál Dál] (13. září 1916 Llandaff, Walles – 23. listopadu 1990 Great Missenden, Buckinghamshire) byl britský spisovatel norského původu, známý především svou tvorbou pro děti. K jeho nejznámějším dílům patří například Karlík a továrna na čokoládu. Dětství prožil na inter... celý životopis(zdroj: http://www.legie.info)

Komentáře (9)

Přidat komentář
psomil
24.10.2016

knížky od Roalda Dahla jsou většinou vtipné třeba MATILDA.

felia
17.11.2015

Snad jsem přečetl vše, co Dahl napsal. Měl neuvěřitelnou fantazii a skvělý smysl pro humor. Obdivuju především jeho povídky. Knihy pro děti už postrádají ten nádherný černý humor

medvěd
30.05.2014

Mistr povídek a dětských knih. Dokonce i autor scénáře jedné z bondovek ( žiješ jenom dvakrát)

beat.ea
10.07.2013

Není nikdo, jehož vtip, moudrost a IRONII bych měla radši. Jeho povídky si čtu znova a znova a jeho pohádky jsou přesně to, co budu číst svým dětem. :)

bosorka
29.12.2011

Neskutečná fantazie! Roald Dahl je skvělý autor a mistr point. Jeho povídky jsou úchvatné, vtipné. Jeho knihy pro děti jsou prostě nádherné. Typický Brit s černočerným humorem. Ode mě za jedna!

Azizi
22.10.2011

Nepoznám nikoho, kto by písal tak dokonalé a fascinujúce poviedky, kto vie z kníh pre deti vytvoriť niečo tak neobyčajné, kto dokáže vymyslieť tak úžasné pointy a šokujúce závery ...ako Roald Dahl. A najmä aj vďaka jeho poviedkam zo zbierky Přepínám si myslím, že to bol aj veľmi citlivý, vnímavý a dobrý človek.

vnimat_Krasu
03.10.2011

Zatímco řada jeho souputníků ráda zahlcuje čtenáře zbytečnými detaily, duševnem a meziřádkovými významy, Roald Dahl je synonymem přesné a trefné prózy. Jeho Jedenadvacet polibků a jiné povídkové práce patří k naprostému vrcholu žánru krátkého vyprávění, též oblíbené například režiséry Hitchcockem anebo Tarantinem. Rovněž cenný je jeho přínos žánru moderní pohádky, které vetkl neobyčejný nadhled a důvtip. Pozoruhodný dvoumetrový kolos se srdcem na dlani a smyslem pro ten nejčernější humor.

zuzulique
20.09.2011

Poviedky veľmi nemusím, ale tie Dahlove milujem! :-)

swamp
02.02.2011

Excelentní povídkář a vypravěč.. možná ani nevíte, kolik z jeho tvorby je vám známo (brali od něj takoví, jako třeba Hitchcock).