mot33 - Komentáře

Diogenes v suduDiogenes v suduH. Doskočilová

není co dodat prostě super

Příběhy z jižních Čech - Toulava - Jak se Mates toulal ke štěstíPříběhy z jižních Čech - Toulava - Jak se Mates toulal ke štěstíH. Klimek

Jelikož jsem z Tábora a o strašidlech z táborska a soukenickém mlýnů a putování takže pro mě ano.

Pohádková lampičkaPohádková lampičkaF. Nepil

Krásná čeština pana Nepila povídky z humorem jeho vlastním super výběr podtržený ilustracemi Kudláčka.

Dunajská královnaDunajská královnaM. Ďuríčková

Musím přiznat že jsem se dlouho odhodlával přečíst tuto knihu ale nakonec bych jí zařadil z toho lepšího co pověsti povídky a báje nabízejí

Pohádky z ementáluPohádky z ementáluD. J. Novotný

Tady nemám co dodat prostě OK.

Moravskoslezské pověstiMoravskoslezské pověstiA. Wenig

Další z knich pověstí z české krajiny mě to upoutalo a docela se mi to líbí.

Příběhy dračích císařůPříběhy dračích císařůČ. Wej-chua

Zkazky a hádky či boje bohů staré číny poměrně slušně napsano i ilustrováno jediná vítka ke knize že si korektor s ní nedal moc práce a občas text zasahuje do tmavých ilustrací a není k přečtení.

Táborští  řezníci a uzenáři pod žerdí bílého lvaTáborští řezníci a uzenáři pod žerdí bílého lvaJ. Radoš

jako taková zajímavůstka o řezníkách na Táborsku.

Kroniky světa PoKroniky světa PoV. Němec

Kniha se mi poměrně líbila od pomření lidstva rabování velkoskladů zakládání nových skupin lidí a tahanice mezi věřícími a nevěřícími takže u mě ano.

Z Krakonošovy mošnyZ Krakonošovy mošnyJ. Jech

Slušné pohádky některé známe už se někde objevili převyprávěné ale stalé tato knížka je nadprůměrem.

Cesta za tajemný HvozdCesta za tajemný HvozdP. Stewart

Bomba není co dodat

Pohádkové vandrování po ČecháchPohádkové vandrování po ČecháchV. Hulpach

Tuto knihu mám rád vypráví pověsti z celých čech z každého kraje vždy pár,navíc je kniha doplněná o krásné ilustrace K.Franty.

Brněnské kolo a drak. Pověsti z BrnaBrněnské kolo a drak. Pověsti z BrnaO. Sirovátka

Ja myslímže asi ok,neurazí .

Jak čerti ukradli lidem smíchJak čerti ukradli lidem smíchO. Sirovátka

Klasická kniha pověstí ,ale řekl bych že poměrně trochu utlejšího tipu.

Chytrý sedláček a jiné pohádkyChytrý sedláček a jiné pohádkyI. V. Karnauchova

Tutoknížku mm rad od mala kde jsou různé pověsti z ruska a ostatních pobaltských republik,knihu je ilustrovaná od Sekory takže super.

Lovci žirafLovci žirafT. Mayne-Reid

Až na tu staročeštinu klasika dobrodružná .

Srdnatý věžníkSrdnatý věžníkV. Jindra

Klasické vyprávění bajek pověstí a povídek z Dačic ajeho okolí klasicky kousek vydaní městem.

Byl jsem hlasatelem špatných zprávByl jsem hlasatelem špatných zprávM. Kučera

Klasické krimi které je popisováno tentokrát ze strany veřejné bezpečnosti.

Po stopách losůPo stopách losůF. A. Ossendowski

Sice málo stránek ,ale dobrodružství v zasněžené krajině pro mě ok.

Případ PetrPřípad PetrH. Pražáková

Zakové děckopřátelské . O nemocnici a přátelství malých dětí.

Enšpígl a jeho šibalstvíEnšpígl a jeho šibalstvíK. Čvančara

Takové zabavné zkrácené čtení dobře ilustrované .

Chlapec v pruhovaném pyžamuChlapec v pruhovaném pyžamuJ. Boyne

Jo musím uznat že podlouhé době ten konec knihy je uplně super,žádný hepiend,a hlavně to jak malý Bruno postupně přichází na to co se děje na druhé straně plotu stojí za to.

Pohádky z KrkonošPohádky z KrkonošM. Kubátová

Krásné a milé vypravování o různích řemeslech a jak Krakonoš pomáhal lidem.Nádherně ilustrováno.

Chlapec na dřevěné bedněChlapec na dřevěné bedněL. Leyson

Velmi čtivé mohu doporučit.

Slon BiraraSlon BiraraF. A. Ossendowski

Super kousek který siv knihovně určitě nechám poměrně dost čtivé jak pro mládež i dospělé lidi.

Havran KutchaHavran Kutcha. Kolektiv autorů

Krásně ilustrováno a mnoho bajky i povídky ze zvířecí říše mě se to líbí moc.

Pověsti z Orlických hor a PodorlickaPověsti z Orlických hor a Podorlicka. Kolektiv autorů

J á mám tento druch knih rád poměrně mě překvapilo jak je kniha obsáhlá,ilustrace taky dobré o až t a místa vyrazím tak podle knihy některá navštívím.

Emilovy skopičinyEmilovy skopičinyA. Lindgren

Astrid L. mám rád a ta toto v knize splněje co Elim dokáže vymyslet za skopičiny.Docela jsem se dost pobavil.

Terezínský deník 1941–45Terezínský deník 1941–45E. Roubíčková

Nebylo to nejhorší ,ale mě osobně docela vadilo že některé dny vzala homep na jeden řádek,škoda když psala třeba na stránku celý měsíc či týden bylo to lepší.

Jáma a důmJáma a důmJ. Rečková

Takové vize budoucnosti ,ale nevím nevím dům super dům II. super,černopsi ok,ale myslím si že Rečková umí líp.Já osobně mám radči jínčí knížky autorky.

Pohádka za pohádkouPohádka za pohádkouD. I. Stojanov

Takové normálné pohádky které neurazí je vnich trochu moudrosti .A hlavně super a bohatě ilustrováno Kremláčkem.

Pověsti tajemných místPověsti tajemných místV. Dvořáčková

Poměrně slušné dílko něco mezi pověstí a povídkou či pohádkou ale stále super.

Polda a Olda do třeticePolda a Olda do třeticeS. Havelka

Super klasika ze čtyřlístku není co dodat snad jen popřát albatrosu aby se mu dařilo i s ostatníma komiksy pokuď mají naději je vydat,´.-myslím ti ze čtyřlístku-

My z ostrova SaltkråkanMy z ostrova SaltkråkanA. Lindgren

Super sice to nedosahuje Dětí z Bule.....,ale stejně dost dobrý.

Prácheňský poklad II. Pověsti z kraje mezi Třemšínem, Ostrým a LibínemPrácheňský poklad II. Pověsti z kraje mezi Třemšínem, Ostrým a LibínemO. Fibich

poutavé čtení pro mě se zde objevilo něco co jsem ještě nevěděl.

NikamNikamD. Vácha

ocelá dobré toto téma mám rád,ale místy takové natažéné,až bych řekl že zbytečně se člověk ztrácí ,ale čtyři hvězdy jo.

Putování bájnou krajinouPutování bájnou krajinouO. Dvořák

Super pověsti a povídky dost mě to zaujalo a O.Dvořák mě překvapil .Docela super je že u některých je posouzení jak k tpomu mohlo dojít.Takže za mě plný kotel.

Kati ve službách císařů, Kronika katů mydlářůKati ve službách císařů, Kronika katů mydlářůK. Štorkán

Tak teda já nevím podle mě to jaksi nějak přečíst jde,ale ža by to byla nějaká super kniha to asi né.

Lišky, dobrou nocLišky, dobrou nocF. Nepil

Klasický Nepil plus ilustrace takže ok.

Dva tucty pohádek z Krkonoš a PodkrkonošíDva tucty pohádek z Krkonoš a PodkrkonošíS. Pavlová

O kousek horší než jíné pověsti,ale stále víc než 80 procent.

1 2 3 4 >