Billy Summers

Billy Summers https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486984/bmid_billy-summers-WpS-486984.jpg 4 707 185

Billy Summers je nájemný vrah, nejlepší v oboru. Ale svou práci zvládne, jen když je terčem opravdu zlý člověk. A teď chce Billy skončit. Nejprve však vezme poslední práci. Billy je jedním z nejlepších ostřelovačů na světě, vyznamenaný válečný veterán z Iráku, Houdini, pokud jde o mizení po dokončení práce. Co by se tedy mohlo pokazit? Nová Kingova kniha je částečně detektivkou a válečným příběhem, ale také románem o lásce, štěstí, osudu a složitém hrdinovi, který stojí před poslední možností vykoupit se.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Billy Summers , 2021

_wejunkaa_
_wejunkaa_
předevčírem 4 z 5

Moje první kniha od spisovatele Kinga byl právě příběh nájemného vraha Billyho Summerse. Od několika lidí jsem slyšela, že King má specifický styl psaní, a samozřejmě že to tak také bylo. Ze začátku knihy jsem si myslela, že si na styl psaní asi ani nezvyknu, ovšem realita byla vskutku jiná. Knihu bych popsala jako odlehčené, ale zároveň velmi dramatické psaní. Dokonce jsem se dostala do fáze, kdy jsem se od ní nemohla odtrhnout. Příběh nájemného vraha se mi velmi líbil, ale i přesto si odnáší 4/5 hvězd. Od konce knihy jsem možná čekala něco víc, něco co bude víc dramatické, jako celá kniha. Určitě, pokud jste od Kinga nikdy nic nečetli, tak bych se nebála sáhnout zrovna po tomto díle.

Niu
Niu
23.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Nemám slov. Až pak. Musím to rozdýchat.

(O den později) Tak jo. Hurá na hodnocení. Musím se přiznat, že knihu jsem měla rozečtenou hooodně dlouho (aspoň na mne). I když ... někdy se mi to stává i u Kingovek, zvlášť někde, kde se příběh zasekne a kapitola ne a ne končit. Ten začátek jsem si říkala - uhum, aha, ano ano, ale nevím, která bije. Chápala jsem, že někdo Billyho na někoho poslal udělat s ním krátký proces, ale asi tam bylo toho tolik - několik prostředí, několik identit, tolik lidí v práci a sousedství, že se mi ztratilo, proč byl Billy vyslán. Ale nebojte, na konci je vše. Jak jinak, Billyho jsem si oblíbila. Hltala jeho životy, které by možná rád vedl, vztahy, které navázal, jeho příběh, u kterého jsme se dovídali střípky pravdy přes velké plochy lží, jeho inteligenci přes nálepku hloupého Billyho. Pohltil mě i příběh z války. A pak přišla chvilka, kdy vyběhl pro Alici a já si řekla - ale sakra, tak tohle fakt ne. Tohle nemám potřebu číst, aby na něho hodila nějakou špínu a mstila se mu. Když King opravdu popisně zjevoval Billymu její zranění - no, nebylo to příjemné. Bála jsem se o Billyho v pasti. Ale kupodivu - jako mávnutím kouzelného proutku cvak a už jsem jen vnímala vznikající přátelství až jemnou romanci mezi Billym a Alicí a zapomněla, co že se to stalo v těch kapitolách předtím. Oblíbila jsem si i Buckyho. A vlastně, i když ten konec mě moc mrzel a zatemnil mi pohled, tak to vlastně nemohlo ani jinak dopadnout. Myšlenka, že pro Alici tady je Billy pořád, je krásná. Takže jasně doporučuji.
Přemýšlela jsem, zda hotel, o kterém je v knize zmínka byl skutečně z Osvícení. To je fajn propojení.

RMarkéta
RMarkéta
22.02.2024 3 z 5

Ze začátku mě kniha hodně bavila, pak se to ovšem zlomilo. I když je Billy Summers nájemný zabiják, tak to byl sympaťák a poctivý chlap. Jeho pohnůtky jsem chápala a ocenila. Stephen King to s postavami a prostředím umí moc dobře. Tady jsem očekávala trochu víc, je to přece King! Dostala jsem obyčejný thriller, kterých je na každém rohu plno.

Janizoun
Janizoun
20.02.2024 5 z 5

Billy Summers nájemný vrah - odstřelovač a k tomu ještě bývalý válečný veterán se smutným dětstvím. Chce už skončit se zabíjením a je mu nabídnuta poslední práce. Je nejlepší z nejlepších, ale dokáže svou práci úspěšně dokončit?
Nájemný vrah, kterého jsem si zamilovala, byl pro mě jako Johny Coffey (Zelená míle), na kterého také nezapomenu.
Stephen King mě opět nezklamal. Kniha mě úplně pohltila a líbila se mi moc a moc.

Pisquosus
Pisquosus
17.02.2024 3 z 5

Kniha aspirovala na 5 hvězdiček. Bavila mě do doby, kdy Billy se připravoval na akci.

Jakmile začal psát svou knihu a pak ještě potkal Alici, se z toho stala děsná slátanina a opravdu mě to začalo až nudit.

Knihu jsem dočetla s vypětím všech sil. Ve finále 3 hvězdy.

Dominika21
Dominika21
04.02.2024 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu - Jan Teplý je nepochybně skvělá volba.

Steven King umí perfektně vykreslit postavy i okolí, až máte pocit, že příběh prožíváte i Vy. První polovinu knihy jsem čekala, co se bude dít a od druhé poloviny už jsem nechtěla odložit sluchátkaBilly je nájemný vrah, kterého si prostě zamilujete.
Pozn.: Nedávno jsem dočetla nádhernou Pohádku od Kinga a opravdu oceňuji rozmanitost, kterou S.K. umí do knih vložit.

TheSarcasm
TheSarcasm
02.02.2024 5 z 5

Moc pěkná kniha. Jedna z nejhezčích co jsem od mistra Kinga četl (a to jsem jich přečetl opravdu hodně). Tentokrát žádná monstra ani masakry, ale krásný, lidský, téměř milostný příběh. Možná nám mistr na stará kolena měkne, ale měkne krásně.

tlllk
tlllk
01.02.2024 4 z 5

Príbeh, zápletka, napätie aj stotožnenie s hlavnou postavou, to všetko tam bolo. Trochu mi nedávali zmysel tie čiastky za výplaty, ale na to som si pri amerických autoroch už zvykol, akoby mali strach, že im svet bude závidieť tak sumy úmyselne skresľujú. Ako audio to bolo fajn.

P.owl
P.owl
31.01.2024 5 z 5

Trefa do černého! A hlavně do osob, které provedly něco zlého jiným. Celou knihou se promítá morální dilema, zda vražda zločince ospravedlňuje vykonavatele vraždy. A co odplata u znásilnění nebo zneužívání dětí?
Musím ocenit podrobně a velmi poutavě popsané události okolo našeho "hrdiny", čtivé proklady popisující válečný konflikt z minulosti a směřování děje k plánované akci až k pokračování příběhu, který byl ve své podstatě mnohem zábavnější než první polovina knihy. A od této chvíle mě kniha pohltila až ke konci, který mohl dopadnout jinak. Ale reálně daleko víc zasáhl čtenáře přímo do srdce.
King se mně trefil do vkusu a já si to náramně užil. Ať s přítomnými odkazy na hotel Overlook, tak se zamyšlením, zda opravdu účel světí prostředky.

Tina.orl
Tina.orl
27.01.2024 5 z 5

Že King píše skvělé knihy je většině z nás známo, i když ne vždy nám 100% sednou.
Když jsem četla o nájemném vrahovi Billym, byla jsem napjatá stejně jak on, když očekával, kdy bude střílet. I když pro někoho se jednalo o pomalejší rozjezd, pro mě to bylo hned od začátku příjemné a napínavé čtení.
Jak kniha postupovala a odkrývala nové podrobnosti, můj zájem nikterak neopadl, i když některé pasáže se trochu vlekly. No a konec? Ten mě emocionálně zasáhl a on je tím hlavním důvodem, proč nakonec knihu hodnotím opravdu velmi kladně.

Líbila se mi jednoduchost a přesto poutavost. Kladně hodnotím i psaní nové knihy uvnitř knihy čtené. Bylo to zajímavou vložkou, která vám odhalila pozadí Billyho příběhu. Záporem by byly některé vleklé pasáže, ale i přesto mohu knihu rozhodně doporučit.

Majkrofon
Majkrofon
22.01.2024 5 z 5

Príbeh, ktorý sa celý čas javí veľmi nevinne, avšak poukazuje, že King vie aj vo svojej novej tvorbe vyprodukovať emotívny a veľmi dobre vyskladaný príbeh. Kniha ma zo začiatku síce pomalšie tempo, no mne osobne to vôbec neprekážalo. Postavy sú opäť skvelo vykreslené a záver je plný emócii.

jiri77
jiri77
18.01.2024 3 z 5

Tak jsem se po roce opět začetl do Kinga. Začátek knihy mě hodně bavil a drželo mě to asi do půlky, pak jak si Billy začal vyřizovat účty, mě příběh přestával bavit a konec jsem dočet už z donucení. Není to špatná kniha, ale jednou to stačilo.

Co mě poslední dobou vadí ,když do beletrie autoři vkládají své politické názory, a myslí si , že mají ten správný světonázor. To rýpání to D.Trumpa bylo podle mě naprosto zbytečné.

S přivřeným okem dávám tři hvězdy.

1972Sixo
1972Sixo
18.01.2024 4 z 5

Vzťahová dráma, s predvídateľným koncom, ktorá má k thrilleru ďaleko a k akcii ešte ďalej. Kingov obľúbený horor tu žmurkne z diaľky zo zopár stránok čo nezasvätení ani nepochopia.
Ale tie vzťahy, tie sú tu nádherne rozpísané, pomalé tempo a stiesnená atmosféra nedovolí knihu odložiť nadlho. Hlboko precítená (a popísaná) interakcia postáv dovoľuje čitateľovi nahliadnúť dovnútra hrdinov a zamilovať si ich.
Mne to k tomu nenáročnému deju úplne stačilo.

AlbionFoxyFox
AlbionFoxyFox
18.01.2024 5 z 5

Někteří vytýkají vleklé pasáže, ale King umí i ty vleklé pasáže napsat prostě bravurně. Knihu jsem nemohla odložit, poslední kapitola mi zlomila srdce, odkaz na Overlook mě potěšil. Před 20 lety mě King přivedl ke čtení a já ho miluji dodnes a milovat vždy budu :)

Corso
Corso
10.01.2024 3 z 5

Preco tri? Za pomaly rozjazd, pomale tempo, pomale vsetko. Menej stran by vobec neuskodilo. Ak maju veci ako To pravo na neodskriepitelnych 5, co maju, toto proste nemoze byt na 5, ani na 4. Keby som nebol chory a nemohol cele noci spavat, a ze som v podstate vzdy pocuval knihy do takej tretej stvrtej nad ranom... doteraz to nedopocuvam. Ale dal som to. :)
Co potesilo. Pomrknutie Overlooku ktory mal proste len potesit nas starych citatelov kingoviek ale pre dej to nemalo vyznam. Predojemny zaver ale ktory zase bol nadmerne napinany a sraubovany. Celkovo to bolo z bodu a do bodu b bez akejkolvek hlbsej myslienky, standardne odvypravany pribeh ale stale som mal pocit, ze King len zobral nejake dve vedlajsie postavy z inych romanov a rozvinul ich pribehy. Na dlzku zazmluvneneho poctu stran. Vravim, menej mohlo posobit udernejsie. Pri mnozstve kingoviek, som presvedceny ze k Billymu sa uz nikdy nevratim.

abssint
abssint
08.01.2024 5 z 5

Já Kinga prostě miluju. Je to pan Spisovatel a Billy Summers se opět velmi povedl. Kniha mě bavila úplně celá, jakoby se přeléval jeden příběh do druhého a od žádného se prostě nemůžete odtrhnout... a pak geniální konec. Za mě 5* jen to hvízdne...:o)

kramlinka88
kramlinka88
04.01.2024 5 z 5

Já většinou nečtu anotace, jen opravdu výjimečně. Miluju knihy od Stephena Kinga, takže i kdyby psal o tom, jak na dvorku poskakuje červený balónek, tak si to prostě přečtu :D

Musím přiznat, že první polovina knihy Billy Summers mě nevtáhla až tak, jak jsem si myslela, ale vím, že pan King má ty rozjezdy občas pomalejší, stačilo vytrvat a druhá polovina byla nadupaná jízda :) Bodem zlomu bylo, když se na scéně objevila Alice :)

Nikdy bych nevěřila, že by zrovna mě mohl vtáhnout do děje příběh profesionálního ostřelovače/ zabijáka na zakázku, ale stalo se :)
Druhá polovina knihy byla opravdu skvělá, plná emocí, zvratů a nečekaných událostí. A já si zamilovala nejen Billyho, ale také Alici, křehkou dívku - křehkou asi jako louskáček na ořechy :D Statečnou, obětavou a úžasnou ve všech směrech, která se po šílených zážitcích, které prožila, zůstává u Billyho. Určitě si knížku přečtěte a dejte vědět jak se vám líbila :)

Miluju když jsou v knihách zmínky o jiných knihách a tady jich bylo vícero, autor miluje své knihy očividně :D....jen škoda toho překladu názvů :/ Kdo četl, bude vědět....

„Život je večírek a večírky mají krátké trvání."
„Bůh pro vás nemá žádný plán, hraje s vámi mikádo."

Belanna
Belanna
29.12.2023 5 z 5

Billy Summers, obyčejný příběh o obyčejném odstřelovači.
V podání pana Kinga se zakousne jak klíště a nepustí a nepustí.
Líbilo se mi střídání současnosti a vzpomínek psaných jako nově vznikající kniha.
Všechno to plánování pomsty, myšlenky, pocity. Obalilo mě to takovou zvláštní atmosférou. Zkrátka celé mi to dokonale sedlo.

Madla81
Madla81
28.12.2023 4 z 5

Tohle je v podstatě úplně civilní příběh vyprávěný sice dobře, ale tak nějak mu chybí ten drive a čtivost, kterou jsem u Kinga vždy milovala. U jeho starších kusů jsem byla schopna zůstat vzhůru až do hluboké noci a hltat příběh, který mě chytil a nepustil. Tady mi ten pocit chyběl. Nebylo to vůbec špatně napsané, i když mě osobně vadila občasná opakování některých výrazů v průběhu jen pár odstavců, nějaké nelogičnosti. Je to moc fajn příběh, ale chybí mi tam ten wau efekt, který Kingovy knihy vždy měly. Ale na to, kolik je mu let, mu to píše pořád skvěle.

Susan94
Susan94
23.12.2023 3 z 5

Ve své podstatě je to velmi dobře zpracovaný příběh. Chyběla mu ale čtivost, která se po onom "aktu" pro mě zcela ztratila. Celé vyústění bylo rozhodně zajímavé.
S autem a jeho knihami svádím boj už roky. Někdy je to skvělé čtení, tentokrát jsem šlápla vedle.