Billy Summers

Billy Summers je nájemný vrah, nejlepší v oboru. Ale svou práci zvládne, jen když je terčem opravdu zlý člověk. A teď chce Billy skončit. Nejprve však vezme poslední práci. Billy je jedním z nejlepších ostřelovačů na světě, vyznamenaný válečný veterán z Iráku, Houdini, pokud jde o mizení po dokončení práce. Co by se tedy mohlo pokazit? Nová Kingova kniha je částečně detektivkou a válečným příběhem, ale také románem o lásce, štěstí, osudu a složitém hrdinovi, který stojí před poslední možností vykoupit se....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486984/big_billy-summers-WpS-486984.jpg 4.4348
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Billy Summers, 2021

Kniha Billy Summers

ElikaS
dnes

Od Kinga jsem přečetla hodně knížek, když jsem byla v pubertě. Ale čím jsem starší, tím míň mě lákal. Z hororů jsem vyrostla. Teď přišla čtenářská výzva a tak jsem hodně přemýšlela, co přečíst, až jsem narazila na tuto audioknížku. A musím říct, že jsem byla příjemně překvapená.
Příběh mě bavil, obzvlášť pasáže, kde se Billy zamýšlel nad psaním knížky. Byl to zajímavý vhled do tvoření autora. Postavy i zápletka byly uvěřitelné a jednaly smysluplně. Konec byl trošku předvídatelný, ale i tak se mi to líbilo a ráda jsem si knížku přečetla.
Mimochodem audiokniha je opravdu parádně namluvena Janem Teplým.

TwoFace

Po dlouhé době Kingovka, kterou jsem přečetl jedním dechem a bez výhrad. K tomu bez mimozemšťanů, nadpřirozena, magie a (mistr promine) s koncem, který nezkazí celkový dojem z knihy.

ZuzanaZ83

Thriller o "hodném" nájemném vrahovi, který zabíjí jen zlé lidi. A o jeho posledním kšeftu.
Kniha má spád, čte se moc dobře. Oproti Kingovým knihám, co jsem zatím četla, je čtivá od první stránky a v podstatě bez komplikovaného děje.

zelenoockaa

Přečteno jedním dechem. Skvěle napsáno od začátku do konce, děj měl spád a téma bylo skvělé.

lexikon_tf

Pan King mě opět dostal aneb Jak jsem si zas oblíbila padoucha!
A kdo je to ten Billy Summers? Je to profesionální nájemný zabiják, který likviduje jen zloduchy, to je jeho zásada.

Čeká jej teď poslední kšeft a pak pověsí řemeslo na hřebík. Jenže! Nic není tak, jak si člověk představuje a naplánuje.

Zakázka je v běhu a nejde se z toho vyvléknout. Billyho práci zahrnuje časté čekání, které si tentokrát krátí “převlekem” za spisovatele. A že mu jeho psaní opravdu jde! Může se tak vypsat ze svých zážitků z dětství, které jej zformovaly a možná je právě proto tam, kde teď je.

Navíc se nám na konci příběh pěkně zamotá, ale to už si přečtěte sami.
Kniha se mi líbila moc, moc, moc. A ten konec! Není to úplně typická hororová “kingovka”, je to spíš parádní detektivka se zajímavým dějem, kde nechybí ani emoce a hloubání nad lidským osudem. Velice doporučuji!

ŠárkaStrnadová

(+ SPOILER) Tak to byl hodně jiný King. Začátek pomalý a nudný, problém s hlavním hrdinou: jak si zamilovat nájemného vraha, i když vraždil jen ty zlé, ale stále za peníze. Nějak jsem se dostala až k předvídatelnému konci. Ne, tohle mě nebavilo.

Česneksmedem

Nalil jsem si slivovici s medovými víčky a četl. Musel jsem ale opatrně, protože někteří se po slivovici dostanou až do batolecího věku a ráno nemůžou ani mluvit, ani chodit, neřkuli číst. A je to četba, která vás bude provázet hned několik nocí až k ránu. Ke královské četbě královské pití.
Má to docela dost stran, ale ubíhá to celkem rychle. Nájemný vrah se jeví sympaticky, takže mu člověk (i vzhledem k jeho dětské minulosti) celkem fandí, zvláště, když se na scéně objeví holka do nepohody, která zpočátku v pohodě není.
Je v tom hodně psychologie a taky je to, s trochou nadsázky, poněkud rozsáhlá bajka. A jaké je ponaučení? Dejte si pozor na Splynutí.

Baiba

Stephen King napsal jistě mnohem lepší věci a jsem smířená, že Osvícení, To nebo Pod kupolí už se asi opakovat nikdy nebude, Billy Summers mě ale potěšil. Příběh je sice skromnější, než jsme u něj zvyklí, a rozhodně nečekejte úlety do té nejtemnější temnoty :), ale hlavní hrdinové se povedli. Bylo mi s nimi fajn a jsem ráda, že schopnost napsat skvělé a živoucí postavy King neztratil. Na konci sice příběh trochu ztratil dech, čekala jsem trochu větší jízdu, ale celkově za čtyři :)