Magořina přehled

Magořina
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495348/bmid_magorina-0N1-495348.jpg 4 89 89

Šestice středoškoláků se ve vypůjčené dodávce vydává strávit víkend na chatě uprostřed odlehlého lesa. Nikomu nedochází, že to nemusí být dobrý nápad. Nic je netrkne, když tankují na benzince, kde jsou terčem pohledů nevraživých vidláků, ani když na silnici nacházejí absurdní množství přejeté zvěře. Tři marnivé roztleskávačky Desdemona, Crystal, Stephanie a tři nadržení fotbalisté Jason, Rick a Kevin se prostě těší na chatu, umanutě si chtějí užívat. Chatu však obestírá tajemství a navíc si do ní své prazvláštní tajemství veze i každý člen osádky… Příběh, který zpočátku může vypadat jako klasický popcornový horůrek, se záhy mění v něco mnohem podivnějšího. Mistr bizarností Carlton Mellick III bere klasické schéma teenagerské vyvražďovačky a s potutelným úsměvem ho prohání mixérem.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Carcosa
Originální název:

Apeshit , 2008


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Magořina. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (30)

domiii97
25.04.2024 5 z 5

Máte rádi béčkové horory jako jsou třeba Pach krve, Hory mají oči nebo Lesní duch? Chce se vám při těchto filmech bouchat hlavou do zdi, protože hlavní protagonisté dělají přesný opak toho než by měli?
Jestliže jste odpověděli ano, tahle kniha je pro vás jako stvořená!

Jedná se o horůrek, u kterého víte, jak to nakonec dopadne, ale! Mellick dal do Magořiny sám sebe a to je teprve jízda. Takže jestli si čtenář myslí, že už všechno viděl, slyšel a nic ho nerozhází - omyl.
Magořina je ulítlá, zvrácená, úplně mimo, ale hlavně setsakra vtipná.

Tohle dílko je absurditka nejvyššího kalibru a pokud máte smysl pro humor, trochu zvrácenou mysl - oceníte Mellicka na plné čáře.

Vyvražďovačka mladé party přátel je okořeněná o rozplétání skrytých tajemství (spíš jobovek) jednotlivých členů party. Čtenář se dozví šokující pravdy a i když jej některé pasáže znechutí, chuť číst dál se tím nezmenší.
Pokud čtenář reaguje špatně na krev a vnitřnosti, raději bych se čtení této knihy vyhnula. Je jí tam opravdu dost a ještě i něco navíc.

Mě osobně bizzaro fiction zaujalo a zalíbilo se. Je to divoké čtení, u kterého jsem se zasmála, musela vydýchat pár extremností, ale jednoduše řečeno...bomba! A tleskám i za formát knihy s velkými písmeny. Pro nás starší je tohle ideálka.

Bargud
16.02.2024 3 z 5

Jako slasher asi dobrý, ale reálně mě to do půlky knihy nějak nebavilo a nezajímalo. Naštěstí (?) autor píše tak jednoduchým stylem, že to utíká...až pozdě začne "akce". Autora vpravdě načteného nemám, ale věřím, že jelikož je tohle jedna z prvních knih (aspoň česky vydaných), ty další mohou být lépe napsané. Chápu, že byl potřebný prostor pro poznání těch fracků a jejich úchylek, ale o to dřív už je chce člověk vidět trpět, a ne a ne to přijít. A jejich utrpení (snad tohle ve slasheru nebere někdo jako spoiler...) pak nebylo tak uspokojivé? Po přečtení jsem si řekl - hergot, ten autor by měl napsat nějaký školní výlet, plný autobus fakanů z nějaké nóbl školy; někde na táboře nebo i velké pánské sídlo? Začít hned příjezdem, večírkem, a dlouhou bláznivou krvavou nocí. Méně sexu, více krve. Méně orgasmů, ale více pohozených vnitřností. To jsem čekal, ale úplně nedostal. Inu, proto mám raději podobné téma s dospělými osobami, u kterých se svět netočí kolem sexu, ale spíš řekněme pánská/dámská jízda, namísto zfetovaných orgií jen staré dobré opilecké střílení a podobné veselé odreagování rednecků.
Nicméně zpátky, jako béčkový film by to mohlo být taky dobrý, kniha měla nějaké zajímavé nápady. Ovšem rozuzlení a závěr...byl jasnější než slunce ještě než nastal. Škoda. Ale jako magořina dobrý. Tak tedy i dobré hodnocení. Zároveň i taková sonda do lidí, jaké úchylky skrývají a po kterých touží? Protože co jiného než zvrhlosti jsou věci, které budete hledat někde na dark webu; a když třeba kluk neví, jestli vlastně není náhodou holka... a spí s klukem? Prostě magoři. Totiž, Magořina.


Luigi1
31.12.2023 4 z 5

Je to zajímavé čtení které člověka potěší

všechny komentáře

Související novinky (1)

Ozvěny run, Muž bez tváře a další knižní novinky (31. týden)

31.07.2022


Citáty z knihy (7)

Vždyť je jedno, jestli se vysekáme. Auto je z půjčovny.


V chatě je spousta zbraní, tam s náma nikdo vyjebávat nebude.


Já jsem si pohlaví nezměnil. Jsem stále kluk. Jen jsem chtěl mít vagínu místo penisu.


Více citátů z knihy najdete u autora.


Kniha Magořina v seznamech

v Právě čtených4x
v Přečtených108x
ve Čtenářské výzvě17x
v Doporučených1x
v Knihotéce102x
v Chystám se číst33x
v Chci si koupit29x
v dalších seznamech2x