Tipy na filmy a seriály podle knižní předlohy

novinky

/ Dan
Tipy na filmy a seriály podle knižní předlohy

Tentokrát pro vás máme trochu netradiční článek, ve kterém vám představíme cca 30 tipů na filmy a seriály (HBO) podle knižní předlohy. Věřím, že si vyberete. Napište nám do komentářů, co vás zaujalo, a zda se vám tento typ článku líbí.


Kde zpívají raci - Tajemný příběh podle úspěšného stejnojmenného knižního románu vypráví o Kye, opuštěné dívce, která až do dospělosti vyrůstala sama v nebezpečných mokřinách Severní Karoliny.

Bullet Train - Brad Pitt zde hraje nájemného zabijáka, který chce vykonávat svou práci mírumilovně, jelikož se mu spousta předchozích kšeftů vymkla z rukou a smůla se mu lepí na paty. Osud má nicméně jiné plány... podle knihy Expres smrti.

Tohle bude bolet - bolestně vtipné, srdcervoucí a upřímné - zvláštní svět porodního oddělení britské Národní zdravotní služby! Ben Whishaw hraje hlavní roli v drsném, zábavném, a někdy až morbidně humorném seriálu natočeném podle deníku lékaře Adama Kaye - Bude to bolet, doktore?

Agent z Panamy - Panamský průplav, invaze americké armády a patnáct milionů dolarůJe rozpoutána nebezpečná situace, která se všem aktérům vymkne z rukou. Vedle Pierce Brosnana účinkuje Geoffrey Rush a Jamie Lee Curtisová. Knižní předlohou je kniha Krejčí z panamy. Režie John Boorman.

C. B. Strike - Neklidná krev - dramatický seriál, inspirovaný kriminálními romány J.K. Rowling (Robert Galbraith), sleduje válečného veterána Cormorana, z něhož se stal soukromý detektiv, a jeho vynalézavou asistentku Robin.

Hunger Games - V budoucnosti, kde USA již neexistují, Katniss dobrovolně nastupuje místo své sestry do Hunger Games - televizního souboje na život a na smrt, do něhož jsou náhodně vybráni vždy dva teenageři z každého z dvanácti okresů státu Panem... Knižní série Hunger Games

Muž jménem Otto - Příběh mrzouta Otta Andresona, v podání Toma Hankse, který po ztrátě manželky ztratí smysl života. Je připraven se vším skoncovat, ale plány mu naruší mladá rodina, která se nastěhuje do sousedního domu... Dle mého názoru předčil film knihu Muž jménem Ove

Tokyo Vice - Kriminální drama je volně inspirované zkušenostmi Jakea Adelsteina. Sleduje cestu mladého amerického novináře do tokijského podsvětí konce 90. let minulého století, kde nic není tak, jak se na první pohled zdá...

Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru - příběh, který je zasazen do texaského El Pasa roku 1987. O osudech dvou mladých mexicko-amerických přátel (režie Aitch Alberto), podle stejnojmenné knihy.

Vlk - Rodina Anchor-Ferrerových je uvězněna a terorizována. Inspektor Jack Caffrey požaduje spravedlnost. Ale kdo pustil příšery dovnitř? Knižní série Jack Caffery zde.

Syndrom vraha - Seriál se soustředí na advokátku Ingrid Lewisovou, která obhajuje Johna Webstera. Ten je obviněný ze stalkingu...

Trilogie Pán prstenů - zde není asi nutné nic dodávat. To všichni znáte. Knihy v sérii si můžete zobrazit zde.

To jsem já, Margaret! - Filmová adaptace přenáší na plátno oblíbený román Judy Blume, zachycující příběhy a zkušenosti dospívající dívky Margaret, která naviguje komplikovanými vodami puberty, rodinných vztahů a osobního růstu. Tento film, stejně jako kniha, je oslavou dospívání, zkoumáním hledání sebe sama a vyrovnáváním se s nejistotami, které tento věk přináší, přičemž se dotýká témat jako jsou přátelství, první lásky a otázky víry a identity.

Zimní král - Bývalý válečník, nyní mnich, vypráví příběh o tom, jak se Artuš stal válečným vůdcem navzdory nelegitimitě svého trůnu. Kniha zde.

Rozhovory s přáteli - Seriál nabízí příběh jednadvacetileté dublinské studentky Frances, její kamarádky Bobbi a o něco staršího manželského páru, herce Nicka a fotografky Melissy. Sledujeme složitou dynamiku jejich vztahů, intelektuálních debat i milostných románků. Více o knize.

Na mušce - Eve je znuděná, bystrá a pohotová pracovnice bezpečnostní služby. Villanelle je elegantní a talentovaná vražedkyně. Obě prudce inteligentní ženy, které jsou sebou navzájem posedlé, se střetnou tváří v tvář v epické hře na kočku a na myš.

Příběh služebnice - americký dystopický dramatický seriál, založený na stejnojmenném románu Margaret Atwood z roku 1985. Příběh z totalitní společnosti Gileádu, která vznikla na území bývalých Spojených států amerických v reakci na nízkou porodnost a ekologické katastrofy. Seriál sleduje život Offred (v podání Elisabeth Moss), jedné z mála plodných žen, které jsou v nové společnosti přiděleny jako "služebnice" k vysokým představitelům s úkolem zplodit dítě. "Příběh služebnice" je kritikou extremismu a zkoumá téma kontroly nad ženským tělem, ztrátu identity a odolnosti proti útlaku, přičemž kombinuje prvky thrilleru, drama a science fiction.

Babylon Berlin - Berlín v bouřlivých dvacátých letech minulého století – metropole lidí s talentem a ctižádostí, těch, kteří se činí. Pod nablýskaným povrchem však chudý lid usiluje o lepší život. Je to doba organizovaného zločinu a politického extremismu. Kniha zde.

Čas čarodějnic - Historička a čarodějnice Diana Bishopová získá přístup k okouzlujícímu rukopisu Ashmole 782 a je jí jasné, že musí vyřešit jeho tajemství. Pomoc jí nabídne tajemný Matthew, jenomže on je upír a žádná čarodějnice by upírům věřit neměla... knižní předloha zde.

Ostré předměty - Amy Adamsová hraje v hlavní roli nové dramatické minisérie o reportérce deníku, jejíž ponurá minulost se střetne s šokujícími skutečnostmi poté, co je vyslána zpět do rodného městečka, aby napsala o nevyřešených vraždách dvou malých dětí. Kniha zde.

Úžasný Mauric - Mauric je kocour ulice. Všemi mastmi mazaný, pořádně prohnaný a jako každá správná kočka myslí především na sebe. Jednoho dne ovšem zničehonic zjistí, že začíná mít lidské myšlenky a dokonce že opravdicky mluví. A není sám! Knižní předloha.

Wonka - film je představením k ikonické postavě Willyho Wonky, známého čokoládového magnáta z příběhů Roalda Dahla, a slouží jako prequel k příběhům Karlík a továrna na čokoládu, zaměřující se na mladšího Wonku a jeho dobrodružství před založením jeho slavné továrny. Tento film zkoumá původ jeho magického světa sladkostí a jak se stal legendárním výrobcem čokolády, nabízí divákům pohled na jeho rané kreativní snahy a setkání s neobyčejnými postavami, které formovaly jeho budoucí osud.

Jeho temné esence - britsko-americká fantasy televizní série založená na stejnojmenné knižní trilogii Philipa Pullmana. Příběh sleduje dobrodružství mladé Lyry Belacqua (hraje Dafne Keen), která cestuje mezi paralelními světy ve snaze pochopit tajemný fenomén nazývaný Prach, čelící přitom temným silám a objevující hluboká univerzální tajemství.

Rod Draka - epický seriál Rod draka se odehrává dvě stě let před událostmi ze Hry o trůny a vypráví strhující příběh rodu Targaryenů. Údajně čerpáno především z knižní série Oheň a krev.

Pluk mizerů - Seriál vypráví pozoruhodný příběh o tom, jak povstalci britské armády vytvořili v severoafrické poušti během nejtemnějších dnů druhé světové války nejelitnější speciální jednotku na světě...

Geniální přítelkyně - italská adaptace stejnojmenného románu od Eleny Ferrante, sleduje složitý a často bouřlivý vztah mezi Lenu a Lilou, dvěma přítelkyněmi z chudé čtvrti Neapole v padesátých letech 20. století. Seriál detailně zkoumá téma ženského přátelství, sociální a ekonomické mobility, a dopady politických a kulturních změn v Itálii na životy hlavních postav.

Sedmilhářky - Seriál inspirovaný bestselerovým románem Liane Moriarty vypráví příběh tří matek (Reese Witherspoon, Nicole Kidmano a Shailene Woodley). Obraz zdánlivě dokonalých životů se rychle rozpadá...

Hra o trůny - podobně jako u Pána prstenů, zde není třeba více dodávat. Knižní série Píseň ledu a ohně je jasná.

Yentl - film o mladé nezávislé ženě, která je donucená vydávat se za chlapce, kvůli touze ukojit svou žízeň po vědění. Režii i hlavní roli má na svědomí Barbra Streisand. Podle povídky Jentl, chlapec z ješivy

Mlčení jehňátek - psychologický thriller z roku 1991 režírovaný Jonathanem Demmem vypráví příběh mladé FBI praktikantky, která se snaží vypátrat sériového vraha zvaného Buffalo Bill s pomocí uvězněného kanibalistického sériového vraha Hannibala Lectera. kniha zde.

Harry Potter - kolekce osmi filmů - proslulá filmová série je známá svým bohatým světem plným magie, komplexních postav a epických bitev, a stala se kulturním fenoménem. Inspirovala mnoho dalších děl a zanechala trvalý otisk v srdcích a myslích fanoušků po celém světě. Knižní série zde.


Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Celá dlouhá léta kolují v poklidném městečku Barkley Cove na pobřeží Severní Karolíny fámy o vlčím dítěti, „holce z bažiny“. Když je roku 1969 objeveno tělo místního krasavce Chase Andrewse, obyvatelé města začnou z jeho vraždy po... více


Expres smrti Expres smrti Joseph Rance

Napínavý román o bombe vo vlaku. Napsáno podle japonského filmu z roku Shinkansen daibakuha z roku 1975. více


Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Vítejte ve světě, kde je 97hodinový pracovní týden. Vítejte ve světě, kde se dělají rozhodnutí o životě a smrti. Vítejte ve světě s nepřetržitou tsunami tělesných tekutin. Vítejte ve světě, kde vyděláváte míň než automat na nemocn... víceKrejčí z Panamy Krejčí z Panamy John le Carré (p)

Děj románu je zasazen do současné Panamy. Harry Pendel je majitelem krejčovské firmy, jejímiž dveřmi procházejí všichni, kteří ve Střední Americe něco znamenají. Záhadný a požitkářský Andrew Osnard je špion pocházející z Etonu.... více


Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Pravé zlo nezničí ani čas. Pátý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové. Soukromého detektiva Cormorana Strika osloví s prosbou o pomoc žena, jejíž matka před čtyřiceti lety zmizela za podivných okolností. I přes malou šan... více


Hunger Games 1–3 (box) Hunger Games 1–3 (box) Suzanne Collins

Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem ... více


Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Román o lásce, pořádném nářadí a o tom, proč je důležité jezdit saabem. Ovemu je padesát devět let. Řídí saab. Na pozici předsedy družstva vlastníků byl sice vystřídán už před pár lety — což on sám považuje za převrat —, ale to... více


Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru Benjamin Alire Sáenz

Dante umí plavat. Aristoteles ne. Dante se umí vyjadřovat a je si jistý sám sebou. Ari hledá správná slova jen stěží a trpí nedostatkem sebedůvěry. Dante se ztrácí v poezii a umění. Ari je naštvaný teenager, který má bratra ve věz... více


Vlk Vlk Mo Hayder

Staré křivdy nejsou nikdy úplně zapomenuty. Zámožní manželé Anchor-Ferrersovi hodlali ve svém venkovském sídle strávit poklidný čas. Skutečnost se však od jejich představ děsivě liší: hned po příjezdu našli na zahradě rozvěšené z... více


Pán prstenů (souborné vydání - box) Pán prstenů (souborné vydání - box) J. R. R. Tolkien

Společenstvo Prstenu, Dvě věže a Návrat krále. Souborné vydání nejslavnější fantasy trilogie všech dob ve třech svazcích (379, 315 a 415 stran). J. R. R. Tolkien se narodil roku 1892 v jihoafrickém Bloemfonteinu, dětství však s... více


To jsem já, Margaret! To jsem já, Margaret! Judy Blume

Problémy dvanáctileté Margaret - s novým prostředím, pubertou, ale i náboženstvím - budou blízké čtenářkám od 10 let. Když se člověk přestěhuje, nemá to snadné. Nová škola, kamarádky, kluci... K tomu proměny vlastního těla, a u M... více


Zimní král Zimní král Bernard Cornwell

Román Zimní král je prvním dílem umělecky ztvárněných kronik a pověstí z okruhu legendárního krále Artuše. Vypravěč, někdejší Artušův válečník Derfel, rozvíjí dramatickou fresku událostí, k nimž došlo po smrti krále Uthera, o jeho... více


Rozhovory s přáteli Rozhovory s přáteli Sally Rooney

Román Sally Rooney Rozhovory s přáteli vzbudil ve světě zcela ojedinělý ohlas. Z neznámé autorky se doslova přes noc stala literární celebrita, její kniha vévodila žebříčkům prodejnosti i kulturním rubrikám a získala nejedno liter... více


Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Proslulý román kanadské spisovatelky vykresluje pochmurnou vizi blízké budoucnosti Spojených států amerických, které se z demokratických výšin propadly do všeobjímajících hrůz totalitního režimu. V okovech nemilosrdného klerofašis... více


Babylon Berlín Babylon Berlín Arne Jysch

Berlín v roce 1929: Politické pouliční bitky, ilegální noční kluby – život ve městě připomíná tanec na vrcholku sopky. Berlínská policie se ve dvacátých letech proslavila svými moderními vyšetřovacími postupy. Když se mladý a ambi... více

Přejít na komentáře (14)