koupit eknihy

Bernard Cornwell

anglická, 1944, webkoupit eknihy

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všechny knihy
Hořící zeměBledý jezdecZimní králMasakrSharpův tygr

Autor

Bernard Cornwell se narodil v Londýně 23. února 1944 jako „válečné dítě“. Jeho otec byl kanadský letec, matka Angličanka, členka ženských pomocných leteckých sborů (WAAF). Byl dán k adopci a osvojen rodinou Wigginsových z Essexu, která patřila k přísně protestantské sektě Peculiar People. ... celý životopis(zdroj: www.wikipedia.cz)

Komentáře (25)

Přidat komentář
molt
18.05.2017

Velmi dobrý autor, až se naučí, že občas může mít nějaká série konec, bude na špičce současných literátů. Dokáže rovnoměrně vyvážit historii a fikci, má dobrý sloh a umí tvořit postavy (i když víc ty vedlejší než hlavní).

Marika Vanova
21.11.2016

Tento autor píše velmi čtivě. Dočetla jsem čtyři knihy Válečníkova kronika a řeknu vám, bude se mi dlouho stýskat po bojovníkovi Derfelu Cadarnovi a jeho vyprávění.
Těším se na další knihy, čeká jich na mě naštěstí ještě dost.

Peleus
12.10.2016

Bernard Cornwell umí psát způsobem, který vás, nechci říct - naprosto pohltí, to ne, ale u jeho knih listujete jednu stránku za druhou a nevnímáte, jak rychle se vlastně blížíte ke konci. Jde o úkaz o to pozoruhodnější, že se kolikrát z hlediska vývoje příběhové linie téměř nic podstatného neděje. Přesto nemáte pocit, že se snad prodíráte obsahovými pustinami.

Skutečně se dostanete do stavu tak často popisovaném v komentářích jeho čtenářů, a to že čtete, čtete a náhle má levá polovina rozevřené knihy mnohonásobně víc stránek, než pravá. Následně vás autor seznámí s, nejenom mnou velmi oceňovanými, historickými vysvětlivkami, jež paradoxně taktéž neunudí a již máte chuť sáhnout po další Cornwellově knize.

kosmi
01.01.2016

Absolutní špička v popisu historických bitev. + všechny superlativy :-)

mili57
18.12.2015

jako všichni ostatní, hltám knihy pana Cornwella jedním dechem. Nedá se od nich odtrhnout. Mám pro ně jen jedno slovo "nádhera"
Bernard Cornwell má můj velký obdiv :-)

nero 13
07.06.2015

Celkem je 21 dílů, v posledním se má Sharpe na Svaté Heleně potkat se samotným Bonapartem.

SteveG
05.06.2015

Zatím vím v ČR o 18 dílech,ale zřejmě jich bude v budoucnu více.

kalda79
22.04.2015

Sharpe se cte sam, od 1 do 18 dilu jsem to hltal jak pominutej. Jedina kanka je Hakeswill. Jak psal steveG, naprosto nechapu jak se z malyho sraba stane statecnej kulturista, ten kdo to cetl jiste nad tim kroutil hlavou, stejne jako ja. Jinak super, kolik tech dilu jeste je?

emotionlass
04.03.2015

Strasne moc prosim neproda nekdocelou sagu saske kroniky?????uz se to nikde neda koupit

eva-lupen
08.02.2015

Začala jsem Starbuckem (škoda, že není víc dílů), přečetla Pevnost, Svatyně mne nezaujala, ale po přečtení asi pěti dílů Sharpa se ze mě stal Sharpe´s addict :-). Víc než fanoušek, prostě závislák :-). Co si počnu, až dočtu všechny díly (zbývají prý vydat jen 3) to teda netuším. Asi začnu znovu od začátku nebo si nějaký díl připíšu :-).
Sérii si půjčuji v knihovně, ale teď jsem na ní tak závislá, že už mám prvních 13 dílů doma a, když momentálně není k mání (ještě nevyšel) další díl, tak si v nich aspoň listuji.
Vedlejším efektem jejich četby je, že mne začaly zajímat Napoleonské války a přes ně i historie, hlavně česká, celkově, a knihovna se mi začala plnit podivnými - dříve v ní nevídanými, knihami :-).
Prostě super autor.

lugh
24.12.2014

Dílo pana Cornwella mě zatím až na jednu knihu ( Svatyně) úplně pohltilo. Ještě jsem zdaleka nepřečet vše. Teď se chystám na knihy o Sharpovi. Ale hledání svatého grálu, knihy o Artušovi, dánská expanze do Anglie - Uther, to vše jsem četl jedním dechem. Díky pane Cornwelle.

tenax
19.12.2014

Já to také nevím, sám jsem zatím zvládl jen první tři díly a teď se marně pídím po Trafalgaru, ale usuzoval jsem z toho, že na Hakeswillův konec to vypadalo už v každém z prvních dílů a vždycky se pak ukázalo, že žije. Takže to vysvětlit neumím, ale zdá se mi divné, že by se tak kvalitní autor dopustil takového faux pas a prošlo mu to. Inu jsou to věci mezi nebem a zemí...
P.S. Teď jsem si přečetl komentáře k Sharpově rotě a tam Garik má docela přijatelné vysvětlení.

SteveG
19.12.2014

Samozřejmě,že jsem četl díly chronologicky a dočetl jsem se ke 13 knize(díl po díle),ale nepamatuji si,že by Hakeswill vstal z mrtvých v ostatních dílech!!!Pokud se pletu,tak mě tenaxi(rád se k tomu vrátím) zasvěť v jakém díle seržant Hakeswill ožil a zmohutněl jako seržant Harper.Pokud si pamatuji tak byl Hakeswill vychrtlí střízlík a v Sharpove rotě je z něj téměř kulturista jako z Harpera,tohle taky nechápu.

tenax
19.12.2014

SteveG - Ono to chce číst sérii chronologicky, ne 3. a pak 13. díl. Pak by bylo leccos s Hakeswillem jasnější...

SteveG
19.12.2014

Bohužel jsem u tohoto autora našel jednu fatální chybu v sérii o Sharpovi.
Jedná se o třetí díl Sharpova pevnost ve kterém byl seržant Hakeswill hozen do jámy s hady a jinou havětí a následně Sharpe slyšel řev jak Hakeswilla pohlcuje tato havěť.Momentálně jsem začal číst díl Sharpova rota a nestačím se divit, seržant Hakeswill se objevil,přitom má být mrtvý!
Považuji to za docela fatální chybu autora a docela to škodí tomuto skvělému historickému románu.

SteveG
30.11.2014

Je to pan spisovatel!!!Tvrdá konkurence k Simonu Scarrow.

mili57
02.07.2014

Pane Cornwelle, knihy jsou nádherné. Nemůžu se od nich odtrhnout a čtu každou volnou chvilku, všude si Vás nosím s sebou. Ještě jednou děkuji

Cuchulainn
03.04.2014

Podle mne nejlepší spisovatel historických románu současnosti. Saské kroniky jsou jedinečné, stejně jako ostatní romány. Jeho knihy jsou velmi čtivé a nenechají čtenáře v klidu. První dílo, které jsem přečetl bylo Poslední království, jenž mi po přečtení okamžitě přirostlo k srdci. Pokračoval jsem dalšími díly ságy, poté trilogií svatého grálu, románem Azincourt a povedenou detektivkou Kat čeká. Časem se dostanu k ostatním, určitě neméně povedeným. Knihy od B. Cornwella se hodí jak na horké letní dny, tak chladné zimní večery. Vřele tohoto autora doporučuji a těším se, co nám jeho tvorba ještě přinese.

ljuk
13.12.2013

Až teď se mi stane, že vezmu jeho knížku v devět večer a končím v šest ráno, nezbývá než říci, super spisovatel. Prostě se mi strefil do noty, zatím mám asi dvacet knížek a čekám na další. Pane Cornwelle i já smekám.

klokan.1905
06.12.2013

Bernard Cornwell...
Jeho knížkami jsem naprosto, ale naprosto nadšený!!! Začal jsem sérií Hledání svatého grálu (lučištník Thomas z Hooktonu) - famózní, poté jsem pokračoval sérií Uhtredem z Bebbanburgu, kterou jsem doslova zhltal (tu jsem velice špatně sháněl, ale sehnal - mám ji kompletní). Pokračoval jsem knihami série Sharpe... Voják Richard Sharpe, tak ten mi doslova přirostl k srdci, stejně jako seržant Harper.... Mám přečtené všechny, dosud vyšlé díly (všechny mám samozřejmě i ve své knihovně)... Ježula mi snad přinese celou sérii Kronika válečníkova, na kterou se moc těším :-) Mimo to jsem teď sehnal, po dlouhé době i těžko sehnatelnou Svatyni... No, doufám, že sbírka Cornwellových knih bude u mě v knihovně brzy kompletní.... Píšete skvěle, pane Cornwelle, díky....

ferda
01.05.2013

Ten člověk je prostě machr na historii. Nevím sice jak moc jsou jeho knihy smyšlené, ale i tak se člověk dozví věci o kterých nemá ani ponětí.

venda02
04.03.2013

Jeden z nejlépe píšících autorů historických románů. Jeho sága o Sharpovi je nepřekonatelná a hlavně dosti poučná. O Napoleonovi jsem toho věděl dost a o jeho válečném tažení také, ale tak jak to podává Cornwell, tak to mi vyrazilo dech.Je dobře že je tu někdo kdo to takto umí podat.Jeho knihy jsou čtivé a děj ubíhá jak na běžícím pásu. Všechny jeho knihy jsou čtivé. Jen tak dál pane Cornwelle.
P.S.: Je škoda, že u nás není nikdo kdo by takto zdokumentoval naše české dějiny a takto je napsal a podal.

vincek1
07.10.2012

Pan Cornwell patří k mým oblíbeným autorům, jeho vysvětlení historických událostí na konci každé knihy čtenáře docela dobře zorientuje v tom co se stalo a co si sám vymyslel. Díky jeho románům získává čtenář určitý přehled o dějinách nejen anglie.

Martin1974
20.07.2012

Myslím,že sága z obdobia vlády Alfréda Veľkého patrí medzi jeho najlepšie diela.

Tazz1
30.08.2011

Pan autor historických románů. Přes to, že autor opírá své romány o historické reálie, v lecčems si je po svém uzpůsobí...ale tak, že se to vlastně tak i klidně mohlo stát :-) .