Suzanne Collins

americká, 1962

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Populární knihy

/ všech 8 knih

Komentáře (32)

Fortuna7
Fortuna7
20.01.2021

Hunger games je základ YA. To si prostě musí přečíst všichni!

KnihoMorka
KnihoMorka
12.04.2018

prahnu po dalších knihách z Hunger Games!!


TaLu
TaLu
01.09.2017

Jak je možné, že jsem autorku opomněla zařadit mezi mé oblíbené ? Nikdy nezapomenu na jedny vánoční volné dny, kdy venku bylo naštěstí takové počasí, že nikomu nevadilo, že sedím ( ležím a kdybych se nebála úrazu i chodím) s knihou v ruce a hltám jeden díl za druhým. Knihu mi doporučila dcera - v těchto chvílích si hluboce uvědomuji dar života, který máme v dětech, které s námi chtějí sdílet knihu, film, příběh, jež je oslovil. Někdy tak úplně nerozumíme tomu, co naše děti na tom díle vidí, ale někdy se rozevře oceán společně prožívaného a následné rozhovory, názory a diskuse obohatí život, jež žijeme. Autorka stvořila svět v mnohém nespravedlivý, ale v tom světě vytvořila hrdiny, jež nezapomněli na lidskost a odvahu za ni bojovat. Někdo občas namítá, že boj o život mezi dětmi, je příliš drsné téma knihy. Tato kniha je fantasy - v našem světě stále existují místa i lidé, jež neváhají dát dětem do rukou zbraň a zničit v nich vše čisté. A pokud tomu tak bude, je zapotřebí autorů, kteří umí vyprávět takovéto příběhy. Děkuji. Inspirovala jsi ostatní k podobným knihám, ale tvůj příběh je pro mě stále jedničkou.

MartiBilcová
MartiBilcová
25.08.2016

Zdá se mi, a nebo bylo HG snad úplně první takový ten příběh, co je teď skoro vždy se Sci-fi a fantasy? Jako např. Labyrint,Divergence a mnoho dalších? Tyto knížky i filmy mají taky něco do sebe (nedávno jsem dočetla Divergenci a asi před rokem Labyrint) ale na Hunger Games to prostě nemá.

AnetaM
AnetaM
29.07.2016

Opravdu tuhle autorku obdivuji. Selekce, nebo Divergence vznikly až po HG a trošku kopirovali. Hunger Games byl ale naprosto nový, neskutečně promyšlený příběh, který osloví snad každého. Nový nápad s budoucností, 12 kraji a úžasnou hlavní hrdinou. S postavami se snad každý naprosto zzije a potěší i filmy. Prostě nej!
I♡HG!!!

HermionaKnihom
HermionaKnihom
18.05.2016

Jak někdo, kdo je ,,normální člověk" mohl napsat něco tak úžasného a dokonalého jako jsou Hunger Games? Naprosto tuto sérii miluju. Líbí se mi autorčino popsání diktatury, toho, jak někde lidi zvrací, aby mohli dál jíst a někde jinde zas lidé nemají co k jídlu a nespravedlnosti atd. Katniss - moje nejoblíbenější postava. Čím vším si musela projít a co všechno musela zvládnout. Knihy jsou neuvěřitelně silné. Musíme jen doufat, že tak to tady v budoucnu nebude. Děkuju moc, moc, moc a moc Suzanne Collins za stvoření HG.

Strašně moc bych chtěla, aby bylo knižní pokračování.

#loveHungerGames

Helena Lacková
Helena Lacková
03.04.2016

Hunger Games - 3.díl se mi zdál nejslabší. Narychlo ukončené. Kniha k zamyšlení, jak bychom jednali my?

annamc
annamc
16.01.2016

MILUJU VÁS ZA TO ŽE JSTE TVOŘILA HUNGER GAMES A MOU NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVU FINNICKA ODAIRA:)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nej série EVER!!!!!!!!!!!

Maus
Maus
28.07.2015

Dobrá autorka, doufám, že někdy vymyslí něco dalšího! :)

Always a reader
Always a reader
12.07.2015

Miluji autorčino Hunger games. Je tak skvěle napsané a tak originální a dech beroucí.

Sabka123
Sabka123
28.02.2015

Moc Vám děkuji za sérii knih Hunger games. Byly naprosto úžasné a ráda na ně budu vzpomínat. Všechny 3 díly, Aréna smrti, Vražedná pomsta i Síla vzdoru mi navždy zůstanou v srdci! A to jen díky Vám, děkuji moc!

knihomolka01
knihomolka01
04.01.2015

Moc vám děkuji za trilogii Hunger Games, neskutečné knihy a zážitky, které díky vám mám.:)

Raven_Black
Raven_Black
12.12.2014

Série Hunger Games je jedna z nejlepších, kterou jsem kdy četla! Opravdu moc děkuji za ty knížky.
Zkrátka... nemám slov. Úžasné. :*

Aria99
Aria99
24.11.2014

Dekuju,ze jsi napsala sérii Hunger Games. Nejlepsi 3 knihy,co čtu pořad dokola...:'))

Roselunda 1928
Roselunda 1928
23.11.2014

Další úžasnou sérii, prosím, prosím... :)

asanita
asanita
30.10.2014

Hunger Games patří mezi mé oblíbené série, líbí se mi, jak jsou knihy napsané. Donutily mě se zamyslet a to jen tak nějaká kniha nedokáže! Doufám, že tahle skvělá autorka napíše ještě něco dalšího.

Kari15
Kari15
28.07.2014

Jako by ta kniha žila!

Teraslík
Teraslík
23.03.2014

Je to tak dobře propracované, že jsem si skoro myslela, že je to pravda.

Lira
Lira
02.02.2014

Obdivuji, jak napsala příběh Katniss. Stala jsem se jejím fanouškem a doufám, že napíše další knihu, která mě nezklame.

Aneneta
Aneneta
06.12.2013

Zařadila jsem ji mezi své oblíbené autory nejen proto, že trilogii Hunger Games dokázala napsat zábavně. Myslím, že je spousta autorů, kteří jsou na tom stylem psaním lépe. Obdivuji ji za to, že v tak slavném díle zaznamenává báječnou myšlenku a její dílo mě donutilo se zamyslet nad hladomorem. Nejvíce mě zaujala scéna, kde lidé polykají pilulku, aby se vyzvraceli a mohli jíst dál, zatímco v ostatních krajích lidé trpí hlady.

Enefersis
Enefersis
04.08.2013

Tak, včera jsem dočetla celou trilogii Hunger Games. A musím říct, že to bylo opravdu něco! Suzanne přidávám na seznam svých oblíbených spisovatelů a největších vzorů a nezbývá mi než doufat, že jednou budu skoro tak dobrá:)

Weasley
Weasley
24.06.2013

Možná, že bych dookázala i napsat, že je dobrá jako Rowlingová. Ano... sice toho zatím tolik nenapsala, ale její díla jsou stejně propracovaná, mají skvělé nápady a hlavně zaujaly stejně jako u Rowlingové sposty čtenářů po celém světě. Její knihy určitě stojí za přečtení.

Kristofela
Kristofela
25.03.2013

Ona je skvělá! To je ta, co napsala Hunger games! Ta, co čtenáře neustále překvapuje! Ta, díky níž si ještě několik stran před koncem knihy nejsme jisti, jak to celé dopadne :)

Becky19
Becky19
10.02.2013

Píše nádherně - až to nechápu. :D Díky jejímu stylu psaní jsou všechny díly Hunger Games opravdu skvělé.

Patw
Patw
13.01.2013

Patří jí zasloužený respekt, obdiv a já jí ještě vděčím... Trilogie Hladových Her se jí náramně povedla a mě opět díky tomu nakopla ke čtení ve které nadále pokračuji - za to jí vděčím. Byl to takoví budíček.

Rozhodně mě zajímá s čím přijde příště. Její tvorbu si budu hlídat!

Ben Nevis
Ben Nevis
19.10.2012

Srovnala bych ji s Rowlingovou. Píšou jednoduchým jazykem, ale příběhy, které zaujmou masy. Jejich vymyšlené světy mají hlavu a patu, což bohužel není v literatuře samozřejmost. Obě jsou populární, což nepochopitelně hýbá plno lidem žlučí.

mutace
mutace
05.10.2012

Jedná se o autorku velmi typickou pro dnešní dobu. Pokud bych měl charakterizovat její tvorbu jedním slovem, byla by to plytkost. Její knihy se hemží hrdiny, keří šustí papirem, dějově rovněž stojí za hovno.
Její knihy jsou určeny pouze velmi nenáročným či nevyspělým čtenářům a náleží do kategorie "ZBYTEČNÉ".

Katrys
Katrys
13.08.2012

Je skvělá . Patří do mých oblíbených autorů a velice jí obdivuju.

cathyblack
cathyblack
10.04.2012

Lidé jako ona zlepšují lidem jako já život (:.

pajulka
pajulka
24.02.2012

Naprosto neuvěřitelné, nechápu jak někdo může mít takovou fantazii..úžasně napsané, hltala jsem slovo od slova.