Bude to bolet, doktore? ekniha

Vítejte ve světě, kde je 97hodinový pracovní týden. Vítejte ve světě, kde se dělají rozhodnutí o životě a smrti. Vítejte ve světě s nepřetržitou tsunami tělesných tekutin. Vítejte ve světě, kde vyděláváte míň než automat na nemocničním parkovišti. Dejte sbohem svým přátelům a vztahům. Vítejte v životě mladého lékaře. Když Adam Kay poprvé vkročil na nemocniční oddělení, rázem si uvědomil, že na medicíně je neučili spoustě věcí… Jeho deníky z první linie státního zdravotnictví – potají nadrápané po dlouhých nočních šichtách, nekonečných dnech a prošvihnutých víkendech – jsou střídavě legrační, děsivé a srdcervoucí. Dočista bez zábran v nich popisuje, jaké oběti přinášel ve své době na oltáři vlasti. V knize se dočtete vše o životě mladého lékaře, a také pár věcí, které byste raději ani vědět nechtěli. A ano, může zanechat jizvy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/381915/bude-to-bolet-doktore-e9a-381915.png 4.577

This is going to hurt (2017)

Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno: (ekniha), Jota

Kniha Bude to bolet, doktore?

petrn

S mnoha komentáři ke knize zde napsanými se naprosto ztotožňuji: kniha je prostě brilantní - jak styl vyprávění, tak příběhy (poznámky pod čarou nevyjímaje), bohužel vědomí toho, že je vše založeno na skutečnosti, nechává ve čtenáři hořkou pachuť. V Čechách koneckonců situace bude asi obdobná - iniciativa 'Děkujeme, odcházíme' asi nebyla jen tak, z rozmaru lékařů, a zrovna tak, když slyšíme v novinách, jaké lékaři mají platy, tak se novináři nějak zapomínají zmínit o těch přesčasech, které jsou dobrovolně nedobrovolné a o té zodpovědnosti začínajících lékařů, kteří kolikrát ani nemají žádného supervizora, který by kontroloval jejich chyby.
Rozhodně jsem rád, že se kniha ke mě dostala a rád jí budu doporučovat i ostatním.

vendy98

U jednoho zápisku z deníku jsem se smála na celý autobus, hned u dalšího mi běhal mráz po zádech. Převažují vtipné historky, občas až absurdní, nad kterými musíte kroutit hlavou a říkat si, jak tohle může někoho napadnout. Během čtení jsem cítila vyčerpanost a zároveň lásku k vyčerpanosti. Od teď si netroufnu jít za doktorem bez šáňa.

styx

Vesele historky ma velmi bavili, dobre sa to citalo. Smutne na tom je, ze je to realita a podobne je to i u nas...

miretti

Souhlasím s komentářem níže, pro mě celá kniha vyzněla dost hořce. I když jsem se některým historkám s chutí a velkou intenzitou zasmála, jako celek ve mně zanechala jakousi beznaděj a smutek. Autor mě zaujal a oceňuji, že šel s kůží na trh a umožnil čtenářům nahlédnout pod pokličku lékařského umu. Skládám všem lidem tohoto oboru velkou poklonu.

tanecnica

Bylo by to zábavné čtení, kdyby to nebyla pravda. Takhle je to dost drsné čtení a pohled do zákulisí britského zdravotnictví. Autor je chytrý člověk, píše velmi inteligentně a vtipně, občas jsem se smála nahlas. Ale po přečtení mi zůstala na patře hořká chuť.

surikata246

Knihu jsem přečetla jedním dechem a hodně na mne zapůsobila a sdílela s autorem pocity radosti,smutku,frustrace, beznaděje a únavy. A vzpomněla si jak jsem kdysi začínala a to mnohdy bylo taky dost drsné.Občas se člověk po obzvlášť náročné noční službě v nemocnici sám sebe ptá jestli to ještě unese či ho to stále baví ?

Bobina74

Tato kniha patří právem do kolonky humor. Deníky nečtu, nějak mi to nejde, ale tady jsem to zkusila a udělala jsem dobře. Autorův zvláštní smysl pro humor, někdy na hraně a někdy za hranou, vás prostě dostane.
P.s.: Obzvlášť doporučuji všem zdravotníkům - budete se královsky bavit...

ZlýJabko

Výborná sonda do života lékaře v systému, který se kolem něj přes veškeré snahy neodvratně hroutí. Sám ve zdravotnictví pracuji a to, co se děje v Británii dříve či později nastane i u nás (vizte Mělník 2018), pokud se mnoho věcí urychleně nezmění. Vtipných historek má Adam sice plné kapsy, ovšem ani ty nesetřou pachuť po těch, které nedopadly dobře.
Chyběl mi trochu závěr, rad bych věděl jak dopadl kamarád Simon nebo jak dopadl vztah s H. a zdali tedy řehole stavu lékařského neměla ještě větší následky.

Autor knihy

Adam Kay

Adam Kay
britská, 1980

Kniha Bude to bolet, doktore? je: