Kde zpívají raci přehled

Kde zpívají raci
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447981/bmid_kde-zpivaji-raci-blU-447981.jpg 5 4278 4278

Celá dlouhá léta kolují v poklidném městečku Barkley Cove na pobřeží Severní Karolíny fámy o vlčím dítěti, „holce z bažiny“. Když je roku 1969 objeveno tělo místního krasavce Chase Andrewse, obyvatelé města začnou z jeho vraždy podezírat právě holku z bažiny, Kyu Clarkovou. Jenže Kya vůbec není taková, jak se o ní povídá. Je to inteligentní a citlivá dívka. Žije odkázaná sama na sebe v bažině, které říká domov, jejími nejlepšími kamarády jsou racci a místo školy ji učí okolní příroda. I v jejím životě přichází chvíle, kdy zatouží po blízkosti jiných lidí, dotecích a lásce. Její divoká krása okouzlí dva mladé muže z města a před Kyou se otevírá úplně nový život. Pak se však stane něco nepředstavitelného… Román Kde zpívají raci je překrásnou ódou na přírodu, příběhem opuštěné dospívající dívky, která se učí důvěřovat lidem, a líčením záhadné vraždy s překvapivým koncem. Delia Owensová nám připomíná, že dětství nás všechny poznamená na celý život a že každý z nás podléhá úžasným tajemstvím přírody.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Jota

Where the Crawdads Sing , 2018

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kde zpívají raci. Přihlašte se a napište ho.

marieke
předevčírem 4 z 5

Když pominu různé nelogičnosti (jako aby tak malé dítě vyrůstalo v bažinách prakticky samo? Nikdy v životě nepotřebovala lékaře? Širší rodina děti nehledala?) tak moc pěkný příběh o soužití lidí s přírodou, prvních láskách, detektivní zápletce i upjaté atmosféře amerického maloměsta v těch dobách. Oblíbila jsem si hlavně Skokana a Mabel. Příjemné čtení, ale za mě to takový hype nebyl.

JankaV80
14.06.2024 4 z 5

Přiznám se, že jsem si ze začátku myslela, že knihu odložím a nedočtu ji, protože jsem nemohla přivyknout pomalému tempu vyprávění. Ono to ale mělo svůj důvod. V určitém okamžiku, vlastně ani sama nevím kdy, se moje nechuť číst tuto knihu změnila a já se od ní nemohla odtrhnout. I když tempo pomalejší, tak se kniha četla moc pěkně, všechny střípky skládačky zapadly na své místo a i úplný závěr knihy se mi zdál normální. Možná bych očekávala jiný, ale tento mě vlastně vůbec nepřekvapil.
Kniha stojí určitě za přečtení, jen ji chce číst v klidu a nikam nespěchat.

eDex
11.06.2024 5 z 5

Knihu jsem si přečetla až po shlédnutí zfilmované verze na Netflixu a nevím, jak bych hodnotila jinak. Film byl skvělý, a kniha se mi taky líbila. A vice versa.
Bylo to smutné čtení a jako mámě, mi to rvalo srdce na kusy. Proto mi vyhovovalo i to pomalé, klidně plynoucí tempo vyprávění.
Patřilo k tomu, aby vše vyvážilo. Ach.

všechny komentáře

Související novinky (17)

Tipy na filmy a seriály podle knižní předlohy

07.04.2024

Čtenářská výzva 2023 v číslech

02.01.2024

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (46)

Život z nej spravil odborníčku na to, ako pocity stlačiť natoľko, aby sa dali pohodlne skladovať. (Kde raky spievajú)

Močál ví o smrti všechno, ví, že smrt nemusí být vždy tragédie. Ví, že smrt není hřích.

Člověk, kterému nevadilo se pro večeři trochu namáhat, tady nikdy neměl hlad.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Kde zpívají raci v seznamech

v Přečtených5 621x
ve Čtenářské výzvě1 848x