Kde zpívají raci

Celá dlouhá léta kolují v poklidném městečku Barkley Cove na pobřeží Severní Karolíny fámy o vlčím dítěti, „holce z bažiny“. Když je roku 1969 objeveno tělo místního krasavce Chase Andrewse, obyvatelé města začnou z jeho vraždy podezírat právě holku z bažiny, Kyu Clarkovou. Jenže Kya vůbec není taková, jak se o ní povídá. Je to inteligentní a citlivá dívka. Žije odkázaná sama na sebe v bažině, které říká domov, jejími nejlepšími kamarády jsou racci a místo školy ji učí okolní příroda. I v jejím životě přichází chvíle, kdy zatouží po blízkosti jiných lidí, dotecích a lásce. Její divoká krása okouzlí dva mladé muže z města a před Kyou se otevírá úplně nový život. Pak se však stane něco nepředstavitelného… Román Kde zpívají raci je překrásnou ódou na přírodu, příběhem opuštěné dospívající dívky, která se učí důvěřovat lidem, a líčením záhadné vraždy s překvapivým koncem. Delia Owensová nám připomíná, že dětství nás všechny poznamená na celý život a že každý z nás podléhá úžasným tajemstvím přírody....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447981/big_kde-zpivaji-raci-blU-447981.jpg 4.61041

Vydáno: , Jota

Where the Crawdads Sing, 2018

Kniha Kde zpívají raci

ilonap
včera

Překrásná kniha o přírodě, lásce i osamělosti.

simona5r
předevčírem

Příjemná oddechovka s nádhernými popisy a detektivní zápletkou.

HaHa11

Poetická kniha s tajemstvím, napsaná úžasným jazykem (chválím i překladatelku), v mnohém poučná - protože co my tady víme o životě na pobřeží Severní Karolíny kdysi v 50. a 60. letech minulého století?! A vysoké hodnocení je zároveň důkazem, že to se čtenářským vkusem zase není tak špatné, jak by se při pohledu na výlohy knihkupectví mohlo zdát. A ten konec? Měla jsem připravené dvě varianty (spoiler - jednu po vzoru Americké tragédie), a strefila jsem se.

ninano

Kniha nebyla špatná, přesto mě některé pasáže trochu nudily a pozornost mi odbíhala jiným směrem.

pat4157

Četla jsem v angličtině. Start takový pomalejší, ale jak se začala rozvíjet milostná linka, hodně zajímavé a konec šokující. Zaslouženě 5 hvězdiček.

Lokina

Tyto typy knih čtu málo, ale když už se mi dostane do rukou, přála bych si, aby byla skvělá jako Kde zpívají raci. Kniha mě oslovila už první kapitolou a věděla jsem, že se mi bude líbit. Velmi dobře se čte a i přes delší popisné pasáže, jsem se nenudila. Nikdy bych nevěřila, že bažina může být popsána jako nádherné, ale tajemné místo s roztodivnou květenou a zvířaty.
Já nemám co bych knize vytkla, je krásná, smutná, milá a dojemná s překvapivě nečekaným koncem.

essene

Naprosto úžasná,dojemná

Martooni

Bohužel se přidávám k těm, které kniha tolik neuchvátila. Líbila se mi dějová linie, která popisovala velice těžký Kyiin život o samotě. Nerušil mne popis přírody, byť pro nás středoevropany hůře představitelný. Druhá dějová linie, která se týkala vyšetřování smrti oblíbeného a uznávaného Andrewse Chase, byla podle mne velice triviální a umělá. Konec mne nijak nepřekvapil ani nenadchl.