Koupit knihy

Fredrik Backman

švédská, 1981

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 9 knih

Komentáře (16)

JancaMia
08.08.2021

Smekám před jeho spisovatelským umem, city, psychika a humor s nadhledem i přes ty tragické osudy hrdinů . Novodobá poetika v kontrastu s třeskutým humorem u kterého si říkáte "a jo, vlastně to takhle chodí " . Těším se až budu mít v knihovničce všechny jeho díla kompletní. Zatím mám dvě a na další se třesu jako moje děti na ruské bonbony miška kosolapyj a veveruška + červený mák, kara-kum, lešina .

Péťa1950
26.07.2021

Pro mne nový autor, zatím jsem četla jen dvě jeho knížky a obě mě zaujaly především citlivostí ke vztahům mezi lidmi a jejich psychice. Vše s nadhledem a zvláštním humorem. Budu hledat další jeho knihy.

Faila
21.12.2020

Každá Backmanova kniha mě uchvátí a okouzlí, ačkoliv každá trochu jiným způsobem. Bez ohledu na téma či postavy jsou všechna jeho díla neuvěřitelně lidská a srdečná. Tragické a nesmírně bolestivé momenty vyvažuje lehkým a sympatickým humorem a především pak nadějí a vírou v dobro. Jeho knihy mi vždy dodají naději, že vše dobře dopadne, že dobrých lidí je více a ti "špatní" nikdy nejsou tak zlí, jak si myslíme. Že i jedno laskavé slovo nebo malý dobrý skutek mohou hodně změnit - a má smysl se o ně pokoušet. Postavy v Backmanových knihách jsou velmi autentické a autor neustále dokazuje, jak dobře rozumí lidské mysli a duši. Jeho knihy mě vždy dokáží rozbrečet, nahlas rozesmát a po dočtení zůstává neskutečně hřejivý pocit.

EvikU.
01.09.2020

Tak dnes nastal čas napsat komentář k tomuto autorovi. Dnes ráno jsem dočetla jeho 4 knihu. Každá jeho kniha mne baví víc a víc. Možná je to jen tím, že je autor jen o rok mladší. Nebo mám prostě v roce 2020 ten správný čas na Backmana. Ale já na něj náhodou přišla na jaře a od té doby se pídím po všech jeho knihách. Musím si je přečíst. Sednou mi jak zadek na nočník. Až se mi tomu nechce věřit. Vždy mě jeho knihy donutí přemýšlet nad životem. Ale chápu, že ne každému asi sedne. Pro mě to je objev roku 2020 a jsem za to vděčná. Díky moc pane Fredriku Backmane!

parkur
09.06.2020

Autora jsem objevil včera, potřeboval jsem si oddechnout od napětí kdy jsem zhltal serii Joona Liny od Lars Keplerů. Začal jsem včera večer číst Oveho, mám fakt štěstí,že jsem pana Fredrika objevil. Ani nevím jak a jsem v půlce této nádherné, velmi lidsky a jednoduše psané knize. Občas ji musím položit a procítit si konkretni kapitolu, třeba i smutek. Nebo se bezděčně usmívam. Je to velká parada umět psat takové knihy, děkuji pane Backmane. Určitě s Vámi tak brzy neskončím a věřím, že mi to bude jen a jen ku prospěchu. ????

Ales.BD
27.04.2020

Napsal Oveho. Babička už se tak nepovedla. Trochu se vrátil s Britt-Marií. Pak se ztratil v poušti vlastní dokonalosti. Od té doby posílá do světa generické emocionální smršti všem plačkám pro smutné potěšení.

Ella_85
03.10.2019

Mam vsechny jeho knihy, uz kniha Muz jmenem Ove si me ziskala a ja se vzdycky tesila na dalsi. Backman pise tak opravdove, ze mate pocit, ze stojite vedle hrdinu knihy a prozivate to vsechno s nimi. Muj nazor, ktery menit nebudu :-)

hermína14
22.07.2019

Píše tak citlivě a empaticky. To, co si postavy myslí, je TAK objevně prosté:). Není to nakonec žena?? Nebo muže tak podceňujeme? A nebo je odškatulkováno!? Sláva..a děkujeme!

1