Fredrik Backman

švédská, 1981, statistiky, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nová kniha

My proti vám

My proti vám - Fredrik Backman

Je tak snadné přimět lidi k nenávisti, až je nepochopitelné, že se vůbec navzájem snášejí. Volné pokračování románu Medvědín. Román My proti vám vypráví o měsících nás... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Muž jménem OveMedvědínA každé ráno je cesta domů delší a delšíTady byla Britt-MarieBabička pozdravuje a omlouvá se

Komentáře (8)

Fredrik Backman

Přidat komentář
Lauralex
03. února

Fredrik je novodobý zázrak. Stalo se to, dokázala jsem to, respektive on to dokázal, vyhovět mému humoru a ještě mi poskytnout neskutečně příjemný zážitek ze čtení. Říkám tomu Backmanovské kouzlo. Když se spojí inteligentní, lidský a kvalitní humor s prvky jemnosti, laskavosti, srdečnosti a dojetí, to umí jen on. Vždycky mi hodí záchranné lano, když je třeba.

ranostaj
11.10.2018

Bohužel, nerad se opakuji, ale musím souhlasit ...
Knihy plné lidskosti a milého humoru ...
A každá je jiná ... Ove mne srazil na kolena životními liniemi stejnými jako můj život ...
Babička pozdravuje ukazuje lidskost a svět fantazie dítěte ... Medvědín na pozadí sportu složitost lidských povah ... Cesta domů popisuje neuvěřitelně krásně vztah dědy a vnuka a pocity dědy, který ví, že se něco děje s jeho hlavou ...
RADOST číst každou knihu ...

gladya
10.09.2018

Mám pocit, že jsou vlasně 3 Backmanové.

Autor Oveho, Babičky a Britt- Marie je jeden,

Každý den.. a Co by měl vědět můj syn je druhý

Knížky o Medvědímu třetí.

A nebo je jeden? Ten, jehož knížky jsou plné lidskosti a pochopení? Nevím, třeba je v reálném životě pan Backman kombinací toho nejhoršího z Oveho a Britt-Marie a členů "Skupiny", bez té světlé stránky ;-).
Ale jak jsem psala do jednoho z komentářů, z knížek čichám čichám člověčinu.

GaleW
15.07.2018

Pane Backmane, já vás prostě miluju. Od prvních stránek Muže jménem Ove s každou další knížkou víc a víc, pokud je to vůbec možné. Vždycky když vyjde vaše nová knížka, vystavím si jí dopředu v knihovně a opravdu si hýčkám moment, kdy si jí vezmu k přečtení, protože vím, že od té chvíle mě čekají ty nejkrásnější a zároveň i nejsmutnější knižní chvíle. Vy prostě UMÍTE!!!

Manyna
19.06.2018

Backman nemůže sednout každému, protože on prostě takový je. Já jeho knížky zbožňuju, jsou plné lidské pravdy, bolesti, smíchu a především nad nimi budete ještě dlouho přemýšlet. Možná někomu změní v mnoha ohledech pohled na svět.

Mermaida
27.09.2016

Fredrik prostě umí! Nebyla bych super hrdina, kdybych nepřiznala, že u všech třech (Babička, Ove, Britt-Marie) jeho knih jsem brečela! Ale přesto se za to ve svém dospělém věku nestydím! U jeho knih nejde zadržet emoce, nelze si postavy a hrdiny neoblíbit a pak s nimi příběh neprožívat. Umí být vtipný, přímočarý, vykreslí postavy tak, že se do nich vžijete a prožíváte jejich příběh s nimi.
Jeho příběhy jsou takové pohádkové, ale přitom jsou pro dospělé. Na žádné stránce se nenudíte. A ačkoliv se to někdy tak ze začátku nejeví, po sléze si postavy Backmanových příběhů zamilujete. Jako třeba Oveho nebo Britt-Marii, tu co nikdy nikoho nekritizuje. :-)
Zajímavé je, že ve všech třech knihách se setkáváme se smrtí, a pokáždé úplně jinak. A přesto je tohle téma propracované a reálné, jako by nešlo o slova vytištěná na papíře a vložená do knihy..
A nutno podotknout, že dosud jsem neměla fotbal ráda, ale po přečtení "Tady byla Britt-Marie", je fotbal něco pohádkového, něco co milovat prostě musíte. Protože, tak to prostě je! A každý potřebuje mít svého superhrdinu - ať se Vám to líbí nebo ne! :-)

Knihy od Frederika Vás vtáhnout a nepustí. Chytnou Vás za srdce!
Už teď s nedočkavostí čekám na další "úžasné" dílo z pera Fredrikova. Doufám, že ne nadarmo!

*Připsáno po dočtení Medvědína - do teď jsem myslela, že Babičku nic nepředčí, ale pletla jsem se! "Pane Backmane - smekám!" Hokej je pro mě sport, který semnou ani nehne, ale tahle kniha mnou hla tak, že to neumím ani správně popsat. Neskutečně dojemné a bravurní dílo!

MarketV
30.08.2016

Zatím čtu třetí knihu - Oveho a musím říct, že knihy mají jedno společné. Zajímavého hlavního hrdinu (nebo ze zpočátku spíše antihrdinu), který je vždycky tak trochu sociálně nekompetentní a v jeho okolí žijí dosti zajímavé postavičky, se kterými se hlavní postava musí nějak sžít. Tyto příhody ze sousedství, sžívání se s ostatními lidmi i když jste zrovna trochu mimo ten hlavní proud jsou nesmírně zajímavé a vykreslují pěkně mezilidské vztahy. Na Backmanových knihách se mi líbí jeho humor, ale i neprvoplánové zamyšlení se nad vztahy, stářím a smrtí a to vše s jeho typickou lehkostí a bez zbytečného sentimentu.

IvetB
26.05.2016

Backmanovy knihy jsou propracované, vtipné, nádherně sentimentální a... lidské. Zanechají ve vás nesmazatelnou stopu.