koupit eknihy

Fredrik Backman

švédská, 1981, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

A každé ráno je cesta domů delší a delší

A každé ráno je cesta domů delší a delší

I loučení bolí méně, když na něj nejste sami. Děda a Noah si povídají na lavičce. Pod lavičkou roste hyacint, stejný si děda kdysi pěstoval i na zahrádce. Děda s No... přejít na knihu

Populární knihy

/ všechny knihy
Muž jménem OveMedvědínBabička pozdravuje a omlouvá seTady byla Britt-MarieCo by můj syn měl vědět o světě

Komentáře (5)

Přidat komentář
GaleW
15. července

Pane Backmane, já vás prostě miluju. Od prvních stránek Muže jménem Ove s každou další knížkou víc a víc, pokud je to vůbec možné. Vždycky když vyjde vaše nová knížka, vystavím si jí dopředu v knihovně a opravdu si hýčkám moment, kdy si jí vezmu k přečtení, protože vím, že od té chvíle mě čekají ty nejkrásnější a zároveň i nejsmutnější knižní chvíle. Vy prostě UMÍTE!!!

Manyna
19. června

Backman nemůže sednout každému, protože on prostě takový je. Já jeho knížky zbožňuju, jsou plné lidské pravdy, bolesti, smíchu a především nad nimi budete ještě dlouho přemýšlet. Možná někomu změní v mnoha ohledech pohled na svět.

Mermaida
27.09.2016

Fredrik prostě umí! Nebyla bych super hrdina, kdybych nepřiznala, že u všech třech (Babička, Ove, Britt-Marie) jeho knih jsem brečela! Ale přesto se za to ve svém dospělém věku nestydím! U jeho knih nejde zadržet emoce, nelze si postavy a hrdiny neoblíbit a pak s nimi příběh neprožívat. Umí být vtipný, přímočarý, vykreslí postavy tak, že se do nich vžijete a prožíváte jejich příběh s nimi.
Jeho příběhy jsou takové pohádkové, ale přitom jsou pro dospělé. Na žádné stránce se nenudíte. A ačkoliv se to někdy tak ze začátku nejeví, po sléze si postavy Backmanových příběhů zamilujete. Jako třeba Oveho nebo Britt-Marii, tu co nikdy nikoho nekritizuje. :-)
Zajímavé je, že ve všech třech knihách se setkáváme se smrtí, a pokáždé úplně jinak. A přesto je tohle téma propracované a reálné, jako by nešlo o slova vytištěná na papíře a vložená do knihy..
A nutno podotknout, že dosud jsem neměla fotbal ráda, ale po přečtení "Tady byla Britt-Marie", je fotbal něco pohádkového, něco co milovat prostě musíte. Protože, tak to prostě je! A každý potřebuje mít svého superhrdinu - ať se Vám to líbí nebo ne! :-)

Knihy od Frederika Vás vtáhnout a nepustí. Chytnou Vás za srdce!
Už teď s nedočkavostí čekám na další "úžasné" dílo z pera Fredrikova. Doufám, že ne nadarmo!

*Připsáno po dočtení Medvědína - do teď jsem myslela, že Babičku nic nepředčí, ale pletla jsem se! "Pane Backmane - smekám!" Hokej je pro mě sport, který semnou ani nehne, ale tahle kniha mnou hla tak, že to neumím ani správně popsat. Neskutečně dojemné a bravurní dílo!

MarketV
30.08.2016

Zatím čtu třetí knihu - Oveho a musím říct, že knihy mají jedno společné. Zajímavého hlavního hrdinu (nebo ze zpočátku spíše antihrdinu), který je vždycky tak trochu sociálně nekompetentní a v jeho okolí žijí dosti zajímavé postavičky, se kterými se hlavní postava musí nějak sžít. Tyto příhody ze sousedství, sžívání se s ostatními lidmi i když jste zrovna trochu mimo ten hlavní proud jsou nesmírně zajímavé a vykreslují pěkně mezilidské vztahy. Na Backmanových knihách se mi líbí jeho humor, ale i neprvoplánové zamyšlení se nad vztahy, stářím a smrtí a to vše s jeho typickou lehkostí a bez zbytečného sentimentu.

IvetB
26.05.2016

Backmanovy knihy jsou propracované, vtipné, nádherně sentimentální a... lidské. Zanechají ve vás nesmazatelnou stopu.