Úzkosti a jejich lidé přehled

Úzkosti a jejich lidé
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428786/bmid_uzkosti-a-jejich-lide-ztx-428786.png 4 2090 2090

Úzkosti a jejich lidé je naprosto bláznivá komedie o skupince rukojmích zajatých při prohlídce bytu. Neúspěšný bankovní lupič se uvnitř zamkne s přehnaně nadšeným realitním makléřem, dvěma morousy závislými na nákupech v IKEA, jedním potměšilým multimilionářem, smutnou starou paní, ženou v pokročilém stadiu těhotenství, otravným chlápkem a králičí hlavou. Nakonec to lupič vzdá a všechny propustí, ale když pak dovnitř vpadne policie, byt je… prázdný. V následné sérii zmatených výslechů všichni vylíčí svou verzi událostí a před čtenářem vyvstane klasická detektivní záhada: Jak se lupiči podařilo utéct? Proč všichni tak zuří? A hlavně — co se to dnes se všemi děje?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Folk med ångest , 2019

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Úzkosti a jejich lidé. Přihlašte se a napište ho.

CarollDashie
včera 5 z 5

Má první kniha od Fredrika Backmana a musím uznat, že jsem si vybrala dobře.
Kniha se čte jedním dechem, krátké svižné kapitoly mi také vyhovovaly.
Určitě se postím do další knihy tohoto autora.

snoopylady
včera 5 z 5

U tohoto spisovatele mám zvláštní problém, nedokázala jsem se začíst ani do jedné z jeho knih, ale několik jsem jich slyšela v audio podobě. U této jsem opět v začátku byla na rozpacích, zda to nevzdám, ale mistrné podání pana Brouska ml. mě vtáhlo do děje a už neopustilo. I přesto, že Ove v podání pana Vlasáka zůstane zřejmě napořád TOP, pan Brousek ml. dokázal, že po počátečních rozpacích hodnotím knihu pěti hvězdičkami.

broskev28
11.06.2024 5 z 5

„Na konci kariéry člověk hledá smysl, na začátku cíl.“
Nesdílím všeobecné nadšení většiny čtenářské obce pro F. Backmana – nechápu proč, ale prostě to tak mám, přestože každá jeho kniha, kterou jsem doposud přečetla, mě velmi oslovila. Ale do každé další se musím doslova nutit, totéž se mi stalo i s Úzkostmi. Jenže stačilo, abych přečetla první stránku knihy, a už nebylo úniku.
Takže nekomentuju, jen doporučuju: zkuste ji otevřít a začíst se do prvních stránek.

Když se jí někdo zeptal, co by si o tom pomyslel Bůh, odpovídala vždycky: „Na všem se s ním asi neshodnu, ale podle mě ví, že dělám, co můžu. A taky ví, že možná pracuju pro něj, ale sloužím lidem.“

všechny komentáře

Související novinky (10)

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

50 nejčtenějších knih roku 2021

27.12.2021

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

02.09.2021

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (10)

Víš, co je na rodičovství nejhorší? Že tě budou soudit podle tvých nejslabších chvilek. Milionkrát uděláš něco správně, ale pak stačí jeden špatný krok a už navždycky budeš tátou, který se koukal do mobilu, když se jeho dítě v parku praštilo hlavou o houpačku. Nespustíme z nich oči třeba celé dny, ale pak si chceme přečíst JEDNU esemesku a všechny chvíle, kdy jsme se chovali správně, jsou k ničemu. Nikdo nechodí k psychologovi, aby s ním řešil, kolikrát jako dítě nedostal houpačkou do hlavy. Rodiče jsou definováni svými nezdary.

Pravda je, že kdyby lidé byli opravdu tak šťastní, jak to vypadá na internetu, netrávili by na něm tolik času, protože ten, kdo prožívá krásný den, ho z poloviny nevyplácá na focení sebe sama.

Ve které se nevyznáš, tu si vezmeš za ženu. A celý život si nad ní budeš lámat hlavu.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (1)

2020 - Goodreads Choice Awards (Best Fiction)

Kniha Úzkosti a jejich lidé v seznamech

v Přečtených2 734x
ve Čtenářské výzvě802x