Úzkosti a jejich lidé

Úzkosti a jejich lidé je naprosto bláznivá komedie o skupince rukojmích zajatých při prohlídce bytu. Neúspěšný bankovní lupič se uvnitř zamkne s přehnaně nadšeným realitním makléřem, dvěma morousy závislými na nákupech v IKEA, jedním potměšilým multimilionářem, smutnou starou paní, ženou v pokročilém stadiu těhotenství, otravným chlápkem a králičí hlavou. Nakonec to lupič vzdá a všechny propustí, ale když pak dovnitř vpadne policie, byt je… prázdný. V následné sérii zmatených výslechů všichni vylíčí svou verzi událostí a před čtenářem vyvstane klasická detektivní záhada: Jak se lupiči podařilo utéct? Proč všichni tak zuří? A hlavně — co se to dnes se všemi děje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428786/uzkosti-a-jejich-lide-eIP-428786.jpeg 4.4931
Vydáno, Host

Folk med ångest, 2019

Kniha Úzkosti a jejich lidé

nicoolka25
dnes

kniha se četla dobře

lanaquila

Knížka mi zaujala názvem a obálkou a při přečtení popisku jsem si řekla, že to zní fakt dobře. A taky že jo! Přečteno neskutečnou rychlostí, až mi to bylo líto. Knížka je skvěle čtivě napsaná, první vtipů, zvratů, hezkých i smutných momentů. Řekla bych, že každý si v některé z postav najde trochu sebe a svých blízkých.

Velmi mi bavil způsob, jakým je kniha napsaná. Těším se, až se k ní v budoucnu zase vrátím :)

Ellen16

Kniha není špatná, ale nějak mě nebavila natolik, abych ji vzhledem k tomu, že má skoro 400 stran dočetla, když mi vlastně bylo jedno, jak to dopadne. Občas jsou tam opravdu trefné okamžiky ze života, občas je to vtipné, ale celkově mě to moc neslovilo a nechci se do čtení nutit.

Polík

Tento spisovatel je fantastický, každá jeho kniha doslova pohladí po duši. Na jednu stranu Vás naprosto dojme k slzám, jelikož je plná citu, různých druhů lásky a bolesti. A na druhou stranu Vás dokážete naprosto pobavit a rozveselit.

Durancie

Příjemná crazy komedie s překvapivým množstvím životních mouder.

Peyka

Taková krimi naruby. Backman opět nezklamal! I když tak do třetiny jsem si říkala, co to je za ujetinu. Kniha byla tak "blbě" napsaná, že už i já jsem si přišla jak blbec. Ale Backmanův "vidlácký" humor přešel ve filozofické polemizování o našich běžných životech, a jak každý náš krok může ovlivnit koloběh událostí ostatních lidí. Ta česká obálka je opravdu hodně morbidní, ale výstižná.

Kniha je geniální. Dovedla bych si ji představit jako divadelní inscenaci. Publikum by čůralo smíchy, nechápavě civělo a slzelo do kapesníčků. Za mě literární zážitek, obrovsky nabitý emocemi a morálním poučením, tak jak jsem u pana Backmana zvyklá.

andrea7191

Velmi nápaditá kniha. Nebýt obálky, asi by mě nezaujala a nečetla bych jí. Slovní obraty velmi, velmi vtipné a děj.... no.... zajímavý, lehce zamotaný a i přes to že v podstavě celý děj se odehrává v bytě (až na pár výjimek), tak rozhodně nijak neupadá a nevadne. Naopak. Skvělá oddechovka.

dachi

Na to jak to měla být sranda, mi to tak vtipné nepřišlo. Jo chvilkama se něco objevilo, ale že by to bylo tak zábavné. Osudy lidí velice smutné a depresivní. Hvězdičky dávám za vypravěčský styl a překvapivý konec.