Úzkosti a jejich lidé

Úzkosti a jejich lidé je naprosto bláznivá komedie o skupince rukojmích zajatých při prohlídce bytu. Neúspěšný bankovní lupič se uvnitř zamkne s přehnaně nadšeným realitním makléřem, dvěma morousy závislými na nákupech v IKEA, jedním potměšilým multimilionářem, smutnou starou paní, ženou v pokročilém stadiu těhotenství, otravným chlápkem a králičí hlavou. Nakonec to lupič vzdá a všechny propustí, ale když pak dovnitř vpadne policie, byt je… prázdný. V následné sérii zmatených výslechů všichni vylíčí svou verzi událostí a před čtenářem vyvstane klasická detektivní záhada: Jak se lupiči podařilo utéct? Proč všichni tak zuří? A hlavně — co se to dnes se všemi děje?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428786/big_uzkosti-a-jejich-lide-ztx-428786.png 4.41496

Vydáno: , Host

Folk med ångest, 2019

Kniha Úzkosti a jejich lidé

KatyM.
předevčírem

Vtipný, a přitom dojemný příběh, kdy se prolíná mix různých osobností a životních příběhů, které se v jednom okamžiku protnou. Ukazuje, že trocha lidství nikoho nezabila a dobrá vůle zmůže hodně.

Akťavs

Vybrala jsem si knihu podle zdejšího hodnocení, ale zas tak moc mě nezaujala. Hlavní zápletka nebyla špatná, ale podle mého zapadlo do kolejí vše až příliš jednoduše a hladce. Velké problémy se samy vyřešily, deprese skončily a vše je ok.
Nějaké životní moudro je v ní určitě schováno, ale hodnocení na zadní straně knihy-jeden vtip stíhá druhý- je poněkud přehnané. Asi to nebude můj šálek čaje.

Ivanule

Tohohle autorka začínám mít moc ráda:) Zatím jsem přečetla asi 3 knihy,ale všechny byly velice dobré... O této knize můžu říct, že jsem od začátku vůbec ale naprosto vůbec nevěděla o čem to vlastně bude,až postupem času v knížku přicházíme na to, jak vlastně všechno bylo a to je na tom to nejlepší, za mě rozhodně palec nahoru:)

stavinohova

Poslouchala jsem jako audioknihu, načetl O.Brousek, a opravdu jsem se velmi bavila ;)))) a vtip a moudro “kousek po kousku…” si odnasim a budu pouzivat v beznem zivote ;)

Andulino

Nečekala jsem to, ale tato kniha mě dostala. Zábavná a rychle ubíhající od první stránky, plná absurdních momentů a vtipných vět, které mě rozesmály. Jenže! Do tohoto absurdního příběhu byla sem tam nahozena pasáž plná moudrosti, například perfektní popis toho, jaké je to být dospělý. Jednotlivá hodnocení a zamyšlení navíc byla často velmi pravdivá a překvapivě bolavá. A potom přišel příběh jednoho individua. Každý z nás má příběh, který z něj dělá jedinečného. A tak to, co mi nejdřív přišlo jako úplně stupidní přepadení, získalo najednou jiný nádech. Čím víc jsem totiž individuum poznávala, tím víc jsem soucítila a chápala ho. Nic není černobílé. Na konci knihy jsem si i trošku poplakala, což jsem nečekala už vůbec.

Mimochodem, velmi silná věta z knihy, která v pár slovech přináší obrovskou pravdu (ti, kteří četli, vědí): "Na smrti je nejtěžší gramatika."

Misa101

V první půlce knihy jsem myslela, že dám hodnocení nižší, jelikož postav bylo opravdu hodně a nevěřila jsem, že bych si s nimi tedy dokázala vytvořit takový vztah jako např. s Ovem, ale ne, Backman mě už v půlce měl přilepenou na každém slově a s každou postavou jsem cítila vše, co dnešní "normální" život dovede přinést. Navíc autor dokáže psát s takovou geniální lehkostí, že i když se lidem semele co může, čtení doprovází vlna optimismu a vtipu. Dokonce i nesympatické postavy jsem musela mít nakonec ráda!

mataj

Backmanův styl psaní se mi neskutečně líbí. Jeho knihy jsou velice lidské a dojemné a zároveň napsané s takovou lehkostí a vtipem, že si jeho postavy vždy oblíbím a držím jim palce. Nevydařená bankovní loupež a neplánované "uvěznění" rukojmích je příběh plný absurdních, komických situací a současně ním prosakuje jistý smutek a bolest. Krásné čtení s krásnými myšlenkami.

Belanna

Trochu šílený příběh plný humoru, ale také plný citu a životního moudra.
Bavila jsem se, ale i hodně přemýšlela.