Janadvorackova Janadvorackova komentáře u knih

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Lehká pornografie tvořená písmenky.
Užívají si často a na nejrůznějších místech. A v podstatě sexuální scény tvoří nadměrnou část obsahu. Ano, je tam náznak nějakého příběhu, kolem něčeho se to točit musí.
No ale jak "toho" bylo až tak moc, paradoxně to na mě mělo úplně opačný účinek. Ne nadarmo se říká, že "všeho moc škodí."

Jen se mi místy zdálo, že holka měla "poté" trochu diskutabilní hygienické návyky...

25.03.2024 2 z 5

Dvojdomek ve Vrahovicích - První díl: Střídavě oblačno Dvojdomek ve Vrahovicích - První díl: Střídavě oblačno Luboš Balák

Paráda. Některé situace si dokážu živě představit. Charaktery jsou rozmanité a hezky se doplňují.

Boží mlýny Boží mlýny Pavel Hrdlička

Nedávno jsem litovala, že si od autora už nic nepřečtu, když už tu není. Ale ejhle :). Doufám, že psal hodně do šuplete a že tam ještě něco je :).

24.03.2024 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Dojemný příběh, uvěřitelný.

24.03.2024 5 z 5

Spolčení ničemů Spolčení ničemů Maxime Chattam (p)

Autor se s tím nepáře. Sérioví vrazi po celém světě tvoří někým organizovanou skupinu. A zabíjejí obzvlášť brutálně.
Skupina vyšetřovatelů nespí a nejednou se ocitne tváří v tvář konci.

23.03.2024 4 z 5

Zlatý věk lidstva Zlatý věk lidstva Burchard Brentjes

Archeologický maraton vývojem kultur a společenství.
Množství dohadů na základě nálezů je zajímavé.

20.03.2024 4 z 5

Léčba neklidem Léčba neklidem Saki (p)

Zajímavé náměty, mnohdy zákeřně zpracované.

19.03.2024 4 z 5

Vzpomínky na budoucnost Vzpomínky na budoucnost Erich von Däniken

Kdysi jsem ji měla v knihovně, teď jsem objevila audio a řekla si, že "to dám znovu." Málem ne. V devadesátkách bylo téma UFO a různých důkazů o návštěvnících strašně cool. Žrala jsem doslova vše, co se tématu týče, ale s knihami autora jsem měla problém.

Mám totiž dojem, že to je jeden velký eintopf :), polévka pejska a kočičky. Předkládá nám nějaké známé i méně známé objevy (malby, Nazcu, různé podoby soch, či vyobrazení v náboženských stavbách)... a za všechno můžou mimozemšťani.

Já bych hrozně ráda věřila, že máme nějaký takový zajímavý extra terest tento původ... ale nedokážu ho vidět ve všem, co on popisuje.
A kdyby jen popisoval. To, co se mi na knize nelíbí, je taková autorova jediná pravda, my všichni jsme blbí, protože ji nechápeme, tak on musí napsat x knih, v nichž nás obrátí na víru.
A ne jako, to neberu.

19.03.2024 1 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ove je takový nerudný stařík, s nímž je ale fajn strávit den. Časem se totiž poodhalí důvod, proč takový je.
Rozdíly mezi knihou a filmem jsou malé, ale film se mi tady líbil o něco víc. Kdybych knihu četla dřív než jsem viděla film, asi by mě moc nebavila, takhle jsem měla při čtení před očima podobu jednotlivých aktérů a situací :).

17.03.2024 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Příběhy s Erikou si vždy ráda přečtu, respektive poslechnu. Líbí se mi prolínání řešení trestných činů a osobní problémy zúčastněných.
Také oceňuji, že i když vraha tipuji, jsem často dlouho nejistá, takže vlastně za mě dobrý.

16.03.2024 3 z 5

Gutta z Bubnu Gutta z Bubnu Anna Beatrix Bártová (p)

Příběh je postaven na skutečných reáliích, skutečných lidech. Na druhou stranu je tam pár vymyšlených postav, poupravený král a zajímavý děj. Hezky to do sebe zapadlo.

Evan byl zprvu takový prasák, chlípník, ale pak se změnil :). Dámy jsou vzrušené a povolné, většinou. Pánové zase hezky stavěni a v loži šikovní :). No... dá se to.

16.03.2024 3 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Začátek mě nebavil. Než se to rozjelo a zapadlo do správných škatulí. Než se nájemný zabiják usadil a zabydlel :). Pak nastalo několik zdánlivých maličkostí, které příběh posunuly trochu zajímavějším směrem. Konec se dá trochu předpovědět, ale no... zase až tolik to nevadí.

15.03.2024 4 z 5

Vypravěč Vypravěč Anna Bolavá (p)

Knihy autorky mají zvláštní atmosféru. Jako kdyby v dospělosti pořád ještě rozuměla podstatě dětské představivosti.
Jako když si jako malí představujete, že ve sklepě u babičky něco žije, že na půdě je tma živá a v hromadách kompostu žijí divné bytosti, kterým chutná lidské maso.
vím, že jsem kdysi takhle uvažovala. Dneska už se k tomu asi neumím vrátit.
Jako bych četla paralelně dva příběhy a ty se mi prolínají.

15.03.2024 2 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Svižná a dobrá práce.
Příběhově trochu mystérie, mírně kingovský nádech (parta dětí, která zažije něco divného), v dospělosti k tomu návrat a dohra příběhu.
České reálie, bavilo mě to.

13.03.2024 5 z 5

Pískový vrch Pískový vrch Joanna Bator

Generační většinou tragédie. Ale tak to chodí.
Podobně hutné příběhy nejdou přečíst na jeden zátah a některé scény se i po přečtení nepříjemně vracejí.

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Ono je to čtivé, i příběh zajímavý. Přítomnost hospodyně na zabití... přišlo mi, že tam má snad každý nějakou duševní poruchu :).

Holčina přes dvacet dělá společnici starší protivné ženské. Na dovče potká šlechtice o dvacet let staršího a je jim spolu dobře. To je samá vyjížďka a techtle... a tak se vezmou.
Holka se do společnosti, ve které bude žít, nenarodila, spoustu věcí nezná, nebo se jim blbě přizpůsobuje. Přišlo mi, že on tomu, aby si zvykla, moc nepomáhá, takže děvče courá po panství a objevuje záhady, dělá si závěry, aniž by si ověřovalo fakta. A pak na to doplácí nepochopením.
Klasika.
Hrozně mě štvala, ale měla zajímavý vnitřní život - postřehy ohledně života a přístupu k lidem mě bavily.

0 TU. Svazek I 0 TU. Svazek I Jakub Hussar

Můj úplně první dojem ze začátku byl "tyjo, autor požil pytlík hhc medvídků a přečetl Nonstop." Pořadím jsem si nebyla jista, ale bylo mi to jedno. Když jsem se prokousala názvoslovím a zvykla si, příběh se mi líbil. Asi to fakt chce trpělivost pro seznámení se s novým pořádkem.

Samozřejmě mi nešlo si tak úplně představit rozlehlost lodi, třeba když jde hrdinka "navštívit" chudinskou část, ale z jejího pohledu na generační lodi mi těžko vysvětlí nějakou tu perspektivu. Líbila se mi terminologie pojmenování známých věcí "trochu jinak," ale způsobem, který vám dojde... většinou :). Zajímavé bylo i třeba obyčejné šíření zpráv a drbů mezi lidmi, kteří si utvářeli názor na vedoucí rodinu, nebo fyzické reakce na změnu prostředí a různé kulinářské experimenty :).

Jestli je tohle prvotina, těším se na takovou třetí, pátou knihu :).

Rebečin příběh Rebečin příběh Sally Beauman

Zbytečná snaha v pokračování poměrně čtivého románu.

10.03.2024 1 z 5

Hranice stínu Hranice stínu Jan Čep

Příběh na mě působil depresivně.

02.03.2024 3 z 5

Má americká krása Má americká krása Veronika Bednářová

Náhodný výběr mě zavedl za velkou louži. Nebyla jsem tam, asi bych se výletu nebránila, ale pravděpodobně ne do centra New Yorku.
Autorka zajímavě popsala svoje zážitky, nějaké ty perličky a americké libůstky... spoustu jiných věcí, které by mě samostatně nezajímaly, nebo bych tyhle informace vůbec nehledala. Komplet působí pěkně.
Ale paní Hrzánová si asi při čtení dala trávu.

26.02.2024 3 z 5