Koukám a co nevidím

Koukám a co nevidím https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36371/bmid_koukam-a-co-nevidim-r8D-36371.jpg 4 88 17

Fejetony známé herečky a spisovatelky, které si s humornou nadsázkou všímají obyčejných věcí kolem nás, ať už se udály v oblasti kulturní, politické, nebo osobní. A všude autorka nachází něco, čemu se můžeme od srdce zasmát.

Kerberos
Kerberos
06.03.2023 5 z 5

Milé jako všechny její knihy.

zdenaR
zdenaR
26.08.2022 4 z 5

Klasické krátké fejetony paní Deváté. Hezká čeština, vtipné, pobaví a zažene smutek.

begonie226
begonie226
20.12.2021 5 z 5

Příjemné pohlazení po duši v dnešní hektické době. Z krátkých fejetonů čiší láska k českému jazyku se kterým si autorka víc než zdařile pohrává . Nejvíce se mi líbil fejeton Umělec, Kam s ním? a Chudneme?
Přeji pevné zdraví a nezdolný optimismus.

soukroma
soukroma
20.01.2021 5 z 5

Výborné: krátké a vtipné glosy, stesky, pohledy a vhledy a náhledy, zkoumání toho, co dělá život životem - sebe sama a světa kolem sebe. Po dvou přečtených autorčiných knihách věnovaných spíš rodině a hereckým zážitkům mi tahle sedla - prostě ze života, přesně v duchu názvu knihy.
A navíc se autorka občas i cíleně věnovala zkoumání češtiny, za což jí patří dík. Vyjadřuje se jako vždy kultivovaně, přitom vtipně a neotřele, bez podbízení a klišé. S češtinou si ví rady, hýčká ji a mazlí se s ní, proto je tohle čtení opravdovým pohlazením.
Není to román, nedá (spíš nesmí) se číst "jedním dechem". Kousek po kousku si to čtenář nejlépe užije.

helenkan
helenkan
04.10.2019 4 z 5

Bezva jsem se pobavila. Pěkné vtipné čtení.

Anasa
Anasa
12.05.2019 3 z 5

Tohle není pro mne. Když narazím v časopise si fejeton paní Deváté vždycky si ho ráda přečtu. Takhle pohromadě se pro mne staly soustem, které jsem dost dlouho přežvykovala. Příště si její fejetony budu servírovat jen po drobečcích.

alnahu
alnahu
07.06.2018 5 z 5

Opět jsem sáhla po knížečce od paní Ivanky s fejetony, psané s humorem ,tentokrát ze všech možných oblastí. Nejvíce mne pobavil fejeton: Umělec - kde autorka líčí strasti nemocnice z dodavatelem jídla pro pacienty, kteří si stále na něco stěžují a taková kniha stížností je lepší než humoristický román. A tak paní Ivanka přidala do knihy stížností svůj názor, že kuchař je vlastně umělec ve svém oboru, neboť stvořit ze surovin pokrmy tak nechutné vyžaduje opravdovou fantazii a oddanost dílu. Po té se rychle sbalila a uprchla domů a neví kdo přežil zda kuchař či strávníci.
Od srdce jsem se zasmála a nejen tomuto i dalším fejetonům.

Jessica007
Jessica007
13.04.2017 5 z 5

Vtipné krátké fejetony. Dobré postřehy ze života. Dobře se mi knížka četla a bavila mě. Navíc pěkná obálka.

Tauria
Tauria
27.02.2017 4 z 5

Vtipné postřehy Ivanky Deváté jsem četla před spaním a vždy jsem se velmi pobavila :-)

dalia1769
dalia1769
10.02.2016 5 z 5

Velmi vtipné krátké fejetony na nejrůznější témata, dobře jsem se pobavila.

cukrovka
cukrovka
27.10.2015 4 z 5

Příjemné čtení. Vtipně popsaný obyčejný život.

marli58
marli58
08.01.2015 5 z 5

Příjemná a vtipná oddechovka. Měla jsem pocit, jako by mně ten text paní Devátá předčítala.

malen
malen
28.09.2013 4 z 5

Docela jsem se pobavila, při čtení jsem úplně slyšela autorčin úsměvný hlas. Fajn fejetony.

Kakajko
Kakajko
10.06.2013 4 z 5

Milé povídky, utahování a rýpání si do různých aktuálních témat..

kika 13
kika 13
05.11.2012 4 z 5

Čtení ideální k odpočinku.

Blondy29
Blondy29
09.05.2012 3 z 5

Kniha nebyla úplně špatná, byla i vtipná, ale zatím jsem na chuť autorce nepřišla.

WEIL
WEIL
11.08.2011 2 z 5

Přečetl jsem je rychle, nejde o nějaké náročné psaní a čtení.

Kniha Koukám a co nevidím je v