Zakázané pohádky

Nebývalý a pro mnohé čtenáře jistě šokující výbor ruských pohádek, příběhů a zkazek, jež sebral významný ruský literát A. N. Afanasjev. Příběhy vycházejí z pramenů ruské lidové tradice a vskutku nejsou určeny dětem. Také proto v zemi svého vzniku dosud nikdy nevyšly oficiální cestou, ale pouze samizdatově.

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27045/zakazane-pohadky-27045.jpg 3.430

Zavetnyje skazki

Literatura světová
Vydáno:, Volvox Globator

Hanuja
04.11.2017

V Zakázaných pohádkách se mi líbily dost tak první tři pohádky. Je v nich krásná ironie. Pak se však začnou opakovat a mně připadaly stále dokola. Jsem ráda, že jsem ji dočetla. Nevím ani proč se nazývají pohádky. Spíše by to měly být erotické povídky pro dospělé.

mulderka
02.11.2017

Pobavilo :-)

Romanka89
01.11.2017

Mě tyto pohádky přišli takové hezké, milé, úsměvné, vtipné, četla jsem je většinou v autobuse cestou do práce, myslím že sem se pořád usmívala :)

makushenka
10.02.2017

Ono je dobré si přečíst aspoň pár povídek, aby člověk zjistil, co všechno bylo součástí lidové slovesnosti. A hlavně tak člověk snáz pochopí, proč se na začátku 20. století vedl spor o pohádku (zda je/není lidová pohádka vhodná pro děti).

Tygřička
26.02.2015

Tahle kniha mě docela zklamala, líbila se mi asi jen první povídka a pak to začalo docela upadat...

FMJ
14.04.2014

Čím dál jsem byl tím se mi kniha hůře četla. Nakonec jsem byl rád,že už mam dočteno a dolšlo mi,že z celé knihy se mi vlastně líbily a nebo rozesmály 2 nebo 3 povídky jinak nic. 20%

Locika
12.03.2014

Kniha pro děti a mládež rozhodně není, jak se mylně domnívá jeden recenzent. Už název napovídá, že se nejedná o klasickou literaturu pro děti, ale o sebranou ruskou lidovou slovesnost.
Na přebalu se čtenář dozví, že se kniha "dětem v žádném případě nedoporučuje. Tyto bujné, rozmarné satiricko-erotické pohádky by bylo možné zdeúředním jazykem označit za mládeži do 18 let nepřístupné."

Proto není radno soudit žánr knihy pouze podle názvu ;)

adulik23
14.11.2013

naozaj netuším, prečo je táto kniha zaradená do žánru pre deti a mládež, tým by som to nedala čítať ani náhodou...

Sigas
30.06.2013

Tahle sbírka pohádek plná necudných šibalů, pohlavních orgánů a lejen mi nepřišla zajímavá ani tak vulgaritou, to by byla jen nechutná, ale především svou hlubokou ironií. Třeba muž naučí manželku na všechno odpovídat ne, dopadne to samozřejmě špatně a nakonec si řekne: To jsem ji naučil pěknou blbost. A aniž bych chtěl přeceňovat lidovou slovesnost, obscénnost spojená s cynismem tu většinou skvěle zdůrazňuje pointu.