joanb joanb komentáře u knih

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Anglický humor. Místy disguting.

29.04.2024 4 z 5

Než natáhnu brka Než natáhnu brka Antti Tuomainen

Absurdní detektivka. Skoro hodinku Listování jsem si užila.

"Smrt je v životě jediná jistá věc, až děsivě jediná věc, na kterou je možné se opravdu spolehnout."

16.04.2024 4 z 5

Deník 1938–1945 Deník 1938–1945 Helga Hošková-Weissová

Deník se svědectvím jedné mladé židovské dívky o krutém období druhé světové války v několika koncentračních táborech. Pasáže transportu, loučení a čekání na mír byly velmi emotivní. Navíc jsou v něm autentické kresby paní Helgy Hoškové-Weissové a rodinné fotky.
Na knížku jsem přišla díky Hyde Park Civilizaci, ve kterém bylo citlivé interwiev s touto paní malířkou.

12.04.2024 5 z 5

Můj Janáček Můj Janáček Milan Kundera

Zajímavá útlá knížka o zajímavém skladateli se zajímavými úvahami a souvislostmi.

28.03.2024 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Smutné.

19.03.2024 5 z 5

Tak tahle byla top. Sympaťák odpovídá na zajímavé otázky, které jsou spojeny s jeho životním posláním - záchranou životů.

15.03.2024 5 z 5

Úžasnější za 2 týdny Úžasnější za 2 týdny Gabriela Peacock

Tak uvidíme, jestli za 14 dní budu skutečně úžasnější :-).
Pečlivě popsané důležité součásti stravy, které pomáhají. Jen se mi nelíbila masáž na pořizování doplňků stravy, když nestíháte zdravý způsob života. Takže za mě spíš reklama na další produkty :-\.

15.03.2024 3 z 5

Moderní sebeobrana Moderní sebeobrana Pavel Houdek

Kniha je systematicky propracovaná a vše je podrobně vysvětlené. Jen po té "husté" teorii by to chtělo i hodně praxe na kurzu. Vizualizace mi nestačí...
Každý máme svého "šavlozubého tygra".

07.03.2024 4 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Úžasně popsaná výprava na dobovém voru s popisem zajímavých zážitků a šťastného připlutí do Polynésie.
Vrátila jsem se do dětství, když jsme na dovolené četli knížku celá rodina...

03.03.2024 5 z 5

Na to, jak je novela útlounká, tak je hluboká a lidská. Takhle citlivě popsané odcházení ducha dokáže čtenáře rozložit na atom.
Pan Backman zase nezklamal a přála bych si, aby si příběh přečetli všichni mí milovaní. Je prostě top.
"Páni, jak já to od tebe zase schytám..."

29.02.2024 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Krátká knížka s hlubokým příběhem k zamyšlení. Přečteno jako jednohubka!
Je super, když každý najde svoje životní terno, ať je jakékoliv.
Jen nikdy nemůžeme vědět, kdy přijde dáma v šedém svetru...

27.02.2024 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Super knížka, která popisuje život sympatického pilota. Jsou tam nejen jeho vlastní zážitky, ale také zajímavé příběhy ostatních a popis mazlíka "velryby" A 380. Vše je srozumitelně vysvětleno v souvislostech.
Kdybych mohla, tak dám knížce 6 *.
Knížku pošlu dál tatínkovi, který nám vždycky o letadlech hodně povídal.

27.02.2024 5 z 5

Pravda o cukru Pravda o cukru Jessie Inchauspé

Kniha se mi líbila a vědecký základ rad je moc fajn. Rady se dají užívat v běžném životě a podle popsaných příběhů pomáhají se snižováním glukózových špiček.
Překvapila mě informace o fruktóze (ovoci), že není úplně ideální.
Jen za mě je také důležité mít nižší příjem než výdej, to prostě "neočůráš".

23.02.2024 5 z 5

Holčička a cigareta Holčička a cigareta Benoît Duteurtre

Absurdní groteska. Při Listování to bylo vtipné, ale při čtení pouze tragické. Přes to se mi příběh "líbil".

15.02.2024 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Těch více než 400 stran uteklo jako voda. Je fajn, když se z krize na konci objeví happy end.

07.02.2024 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Kniha se četla svižně. Jen to téma násilí a neustálá manipulace (i od týrané!?!) není můj šálek kávy.

26.01.2024 3 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Přečteno v -nácti jako povinná literatura a teď v -ceti jako čtenářská výzva. Stále fascinující.

24.01.2024 5 z 5

HHhH HHhH Laurent Binet

Himmlerův mozek se jmenuje Heydrich
Poutavý dokumentární román o Heydrichiádě i samotném Heydrichovi a o procesu zjišťování informací o celé operaci Athropoid včetně historických souvislostí.
Líbilo se mi, že se do odboje zapojili i sokolové z Proseka. Knížku nechávám v knihovně.

12.01.2024 5 z 5

Trieste Centrale Trieste Centrale Jaroslav Rudiš

"Přečteno" jako audiokniha. Krátké setkání. O cestě vlakem. O ženě. O smrti. O Terstu. O černé bóře.

10.01.2024 4 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Listování s touto knížkou bylo super, ale taky čtení stálo za to! Bylo to vtipné, milé a dokonce se mi orosily oči.
Myslím, že by si knížku měli přečíst nastávající rodiče, protože knížka otevírá oči, co je důležité po narození potomka.
Opravdu je život jako fotbal, vždy jde o ty "správné couly" :).

06.01.2024 5 z 5