Životní terno

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je noc před Štědrým dnem a nemocniční chodbou kráčí žena v šedém, aby si odvedla jednoho z nás. Má s sebou desky se jmény nás všech: pětileté holčičky trpící rakovinou, která maluje svou oblíbenou židličku na červeno, dvacetiletého mladíka leštícího pivní sklenici v milované hospodě, pětačtyřicetiletého muže, který uhání tmou v drahém autě a hledá, do čeho by narazil. Někdo z nás dnes přijde o život, pokud se někdo jiný dobrovolně nevzdá toho svého. Ale nestačí pouze zemřít, protože život není jen to, co právě končí. Život je všechno to, co se stalo předtím. Fredrik Backman umí mistrně vylíčit lidské pochyby a vnitřní démony, aniž ztrácí smysl pro humor. Toto vyprávění je mnohem smutnější než třeba Dickensova Vánoční koleda, ale i zde najdeme naději a možnost všechno napravit — i když za velmi vysokou cenu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410426/big_zivotni-terno-WyM-410426.jpg 3.8452
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Host
Originální název:

Ditt livs affär, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (131)

Kniha Životní terno

Andynka
23. listopadu

Letošní první "vánoční" kniha.
Vůbec jsem nevěděla, co od tak tenké knihy mám čekat. Ale to, co jsem našla na těch 70 stránkách mě docela překvapilo. Příběh o lidech, lásce, bolesti....
Byl to krátký, ale silný příběh. Za tohle má autor můj obdiv.
Kolikrát trvá třeba i 100 stran, aby jste se do knihy začetli. A tahle povídka vás chytne hned od prvních řádků !

Maky1505
21. listopadu

Přečteno během chvilky, co jsem si z knihy vzala. Žít naplno, byť šťastný.


_Brunetka_
20. listopadu

Já tohohle autora zkrátka miluju, nechám si to klidně vyrazit na čelo a jeho knihy už asi nezvládám hodnotit objektivně. Opět tu máme ten nejdokonalejší a charakteristický styl psaní, který v sobě nosí nepopsatelnou jiskru. Já osobně čím dál více žasnu nad tím s jakou lehkostí, dokonce i humorem, dokáže Fredrik Backman pracovat s ne zrovna úsměvnými věcmi. I v téhle knize, byť je krátká, najdete opět skvělý příběh, který vám něco předá a který stojí za přečtení a nezabere vám ani moc času. Líbily se mi moc i jednoduché ilustrace, které ho doprovázely. A i když tohle může na někoho působit jako sentimentální čtení hrající na city, u mě to tu vlhkost v očích prostě vyvolalo. Kniha je taky nabitá neskutečnými myšlenkami a tématy, která s vámi pohnou – jako třeba neúprosnost času, životní volby, oběti pro druhé, strach ze smrti,… Na tohohle autora (čtěte mého miláčka) zkrátka vsadím boty a věřte mi, že on sakra dobře umí. Jak jinak vám to mám už taky říct než svým rozplýváním se u každé jeho knihy? Nebuďte hloupí a prostě ho čtěte.

genie
17. listopadu

Kratičký, ale velmi pěkný a citlivý příběh. Backman to prostě na citlivou strunu umí velmi dobře.

Acnaj
22. října

Velmi čtivá knížka o hodnotách života...

Karcoolka2210
10. října

Táto útla knižka so smutným príbehom, ktorý je ale naplnený láskou, nádejou, tým, čo je naozaj v živote dôležité, sa teda Backmanovi podaril.

asam
05. října

Pár stránek, přečteno za odpoledne, ale musíte na to myslet i dlouho po přečtení. Já hlavně špatně usínala.

Verunka289
30. září

S Backmanem člověk nikdy nešlápne vedle. Krásný příběh o životě a smrti, o hodnotách lidského života... nechápu, jak to autor dělá, že mě vždycky tak rozseká.

1