Životní terno

Životní terno https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410426/bmid_zivotni-terno-7Bm-410426.jpeg 4 669 187

Je noc před Štědrým dnem a nemocniční chodbou kráčí žena v šedém, aby si odvedla jednoho z nás. Má s sebou desky se jmény nás všech: pětileté holčičky trpící rakovinou, která maluje svou oblíbenou židličku na červeno, dvacetiletého mladíka leštícího pivní sklenici v milované hospodě, pětačtyřicetiletého muže, který uhání tmou v drahém autě a hledá, do čeho by narazil. Někdo z nás dnes přijde o život, pokud se někdo jiný dobrovolně nevzdá toho svého. Ale nestačí pouze zemřít, protože život není jen to, co právě končí. Život je všechno to, co se stalo předtím. Fredrik Backman umí mistrně vylíčit lidské pochyby a vnitřní démony, aniž ztrácí smysl pro humor. Toto vyprávění je mnohem smutnější než třeba Dickensova Vánoční koleda, ale i zde najdeme naději a možnost všechno napravit — i když za velmi vysokou cenu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Ditt livs affär , 2017

Lukasitch
02.11.2019 3 z 5

Asi bych hvězdičku přihodil, jak zde, tak u A každé ráno je cesta domů delší, kdyby to vyšlo třeba v nějaké sbírce, pět takových příběhů v jedné knize by bylo fajn. Jenže já se vždycky raduju, že vyjde nová kniha od Backmana a pak z toho vyjde tohle. Ne že by to bylo špatný, ale nemá to prostě tu sílu. A tady mi taky přišlo, že už toho smutku bylo na tak krátký útvar trochu moc.

Šánka
01.11.2019 3 z 5

Tak tentokrát, pane Backmane, je mi líto, ale slabé. Tuto útlou knížečku jsem si po dvou dnech přečetla ještě jednou, jestli jsem tam přece jen mezi řádky něco nepřehlédla, nějaké moudro, bohužel ani podruhé jsem nic moc nenašla.
Mám vás ráda, tedy každou vaši knihu :-), i ty kraťoučké, ale s touto, podle mne, žádné životní terno u čtenářů neuděláte :-(((.

indyka
30.10.2019 3 z 5

Životní terno není úplné terno, alespoň pro mě ne. Moc mě mrzí, že to musím napsat, protože Backman je můj miláček a doporučuji ho, kudy chodím. Ale tahle kniha mnou nějak...prošuměla. Vnímám pár zajímavých myšlenek Backmanovského rukopisu... a trochu tíseň. Ale asi jsem zmlsaná Fredrikovým dosavadním dílem, čekala jsem víc.

Dám knize šanci uzrát a určitě se k ní někdy vrátím. Možná ji v jiné životní fázi ocením líp. Aktuálně ke mně nepromlouvá, bohužel.

ollinka1989
30.10.2019 2 z 5

Pro mě trochu zklamani, miluju jeho knížky, vždycky jsem při čtení plná různých emocí a vždy se těším na novou knihu, tahle ve mě nezanechala bohužel skoro nic. I přes to však patří mezi mě nejoblíbenější autory a doufám, že brzy vydá něco dalšího.

Wabinka
25.10.2019 5 z 5

Malá,nenápadná knížka o životě a smrti,která mi nejednou vehnala slzy do očí. Fredrik Backman opět nezklamal.

hermína14
24.10.2019 5 z 5

Ta přímočará upřímnost umí rozeznít hluboké struny, na které se často nehraje a sedá na ně prach. A před poslední stránkou jako vždycky šeptám - ještě ne...

"...všechno víc prožívala, to byla její slabina, dokázal jsem ji ranit slovy."

Clara_C
22.10.2019 5 z 5

Malá, nenápadná knížečka.
A stejně mě zase pan Backman rozbrečel..Asi i proto, že se mi trefil do smutného období, že zrovna hodně přemýšlím o bytí a nebytí, díky knížce i o tom, že není stejné dát za někoho život, nebo pro něj zemřít..