Muž jménem Ove

Muž jménem Ove obálka knihy
Mé hodnocení:

Ovemu je 59 let. Řídí saaba. To, že byl na pozici předsedy družstva vystřídán už před pár lety (což on sám považuje za převrat), mu rozhodně nebrání ve vykonávání funkce strážce pořádku. Samozvaného strážce pořádku. Když se do protějšího domku přistěhují noví sousedé a místo pozdravu se jim jen tak mimochodem podaří nacouvat do Oveho poštovní schránky, spustí se kolotoč nečekaných událostí — začíná příběh o překvapivém přátelství, toulavé kočce a prastarém umění řídit. Příběh, který od začátku promění všechny, kdo se s Ovem dostanou do styku. Román Fredrika Backmana o starém vzteklounovi odvedle komicky ztvárňuje řadu situací, které nám jsou důvěrně známé. Je to kniha, jež dokáže stvořit svůj vlastní svět, ale zároveň nám říká něco důležitého o nás i naší době. Příběh se nese ve stejném duchu jako film Lepší už to nebude s Jackem Nicholsonem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191816/muz-jmenem-ove-H3m-191816.jpg 4.63123
Vydáno, Host

En man som heter Ove, 2012

Kniha Muž jménem Ove

Martha74

Myslím, že vše podstatné bylo řečeno. Rozmýšlíte-li se nad čtením této knihy, neváhejte a určitě začněte..

Bebe2004

Trvalo mi několik kapitol, než jsem se pořádně začetla. Od knihy jsem měla velké očekávání, protože miluju Babička pozdravuje a omlouvá se. A byla jsem trochu zklamaná, protože to nebylo tak dobré. Jinak ale fajn postavy, pěkný příběh

Renatka11

Babičku (pozdravuje a omlouvá se) mám ještě radši, ale i tohle je typický Backman, který nám připomíná, že nic neni černobílé, ani Ove ne. :)

DitaV.

Moc hezký příběh o stárnoucím bručounovi, který se vyrovnává se smrtí své ženy, s vlastním stárnutí i s tím, že je větší dobrák, než si dám o sobě myslel. Kniha je spíš mile úsměvná než humorná a místy spíš dojemná. Pro mně tedy hodně dojemná :) Když jsem si spočítala, kolik bylo autorovi, když to napsal, ani se mi nechtělo věřit, že mohl tolik rozumět pocitům toho stárnoucího muže i ostatním postavám. Vím jistě, že k této knize se časem ráda vrátím.

Šárka.Šála

Objeveno díky čtenářské výzvě. Krásná knížka, zábavná a smutná zároveň.

Mlikova

Mně to připadalo jako taková pohádka pro dospělé, taková korektní. Je tam všechno - mladá generace a stará generace, domácí i přistěhovalci, zvířata, gayové , zvůle úřadů x pomoc novinářky, téma smrti i narození - Ove všechno vyřeší, no jako v pohádce. Ale musím říci, že se mi kniha četla hezky, to zase ano.

zuziV

Do této knížky, na kterou jsem narazila v knižní šifře od Martinusu, jsem se začetla hned v prvních stránkách. Postupné odkrývání nitra 59-letého Oveho, jeho zajímavý osud a povaha, těšila jsem se na každou další kapitolu plnou ironie, humoru, smutku, lítosti, lásky, velkého srdce. Třešničkou na dortu byl pro mě epilog, a tak jsem nemusela zavřít knížku s „ach jo, jak to asi dopadlo“ . Dávám plný počet.

Mandlevest

Myslím, že je těžké vyjadřovat pocity mluveným slovem, a to si ještě pomáháme často gesty a mimikou. Umět vložit pocit do slov a vět pouze napsaných je ještě větší oříšek. Ne však pro tohoto skvělého autora, který umí z jednoduchého příběhu, napsaného v jednoduchých větách, ve kterém Vám navenek ne příliš zajímavý antihrdina vypráví svůj příběh, vytěžit emocionální maximum. Laskavé backmanovske vidění lidí a světa kolem nich mě naprosto spolehlivě dovede okouzlit a často obohatit. Tohoto autora jsem objevila prostřednictvím této databáze a mých oblíbených nadšených uživatelek/ů . O co později jsem se s ním seznámila, o to intenzivnější pocity a emoce mi čtení jeho románů dává. A tak už jen díky všem mým oblíbeným a panu Backmanovi velká poklona. Skvělé to bylo :-).