Muž jménem Ove

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Ovemu je 59 let. Řídí saaba. To, že byl na pozici předsedy družstva vystřídán už před pár lety (což on sám považuje za převrat), mu rozhodně nebrání ve vykonávání funkce strážce pořádku. Samozvaného strážce pořádku. Když se do protějšího domku přistěhují noví sousedé a místo pozdravu se jim jen tak mimochodem podaří nacouvat do Oveho poštovní schránky, spustí se kolotoč nečekaných událostí — začíná příběh o překvapivém přátelství, toulavé kočce a prastarém umění řídit. Příběh, který od začátku promění všechny, kdo se s Ovem dostanou do styku. Román Fredrika Backmana o starém vzteklounovi odvedle komicky ztvárňuje řadu situací, které nám jsou důvěrně známé. Je to kniha, jež dokáže stvořit svůj vlastní svět, ale zároveň nám říká něco důležitého o nás i naší době. Příběh se nese ve stejném duchu jako film Lepší už to nebude s Jackem Nicholsonem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/191816/muz-jmenem-ove-H3m-191816.jpg 4.62694
Vydáno, Host

En man som heter Ove, 2012

Kniha Muž jménem Ove

knihomol1985

Knihu pochopí jen ten kdo projde celým příběhem. Začátek mě doháněl k šílenství které vystřídá pochopení a závěr oko nezůstane suché .-) Jsem rád že kniha má začátek i konec a co více dodat.

Mi-šu-le

Absolutně skvělá kniha, oddechová, ale zároveň hluboká myšlenka i silný příběh. Brečela jsem, smála jsem se, Oveho i ostatní jsem si zamilovala. Za mě taková láska v jiném podání. Doporučuji.

Mellania

Vzhledem k tomu, že při čtení Ove představoval v podstatě mého tátu, se kterým (a spíše s jeho povahou) celoživotně bojuji, musím říct, že za mě tedy velice povedená kniha. Mám nutkání ji předložit sourozencům i rodičům, jestli to vidí stejně jako já. :)

Zlolucka

No nevím. V kontrastu Medvědína a My proti vám je mi jasné, že má autor na víc. Nijak mě neodrazovalo Oveho mrzoutství ani motiv "pod tvrdou slupkou zlaté srdce", některé humorné situace byly povedené, ačkoli by nemusela každá věta obsahovat snahu o vtipné přirovnání. Nejvíc mě ale zklamala poslední třetina knihy, která se neskutečně táhla a klišovitý happy end pro všechny postavy. Kniha je oddechovou jednohubkou, která tlačí na vyvolání takových těch sladkobolných "milých" emocí, stejně jako u hollywoodských dojáků víte přesně, co přijde. Otázkou pak je, jestli to stačí.

maha75

Tak jsem to nedala. Je opravdu málo knih, které nedočtu. Přetrpěla jsem několik kapitol, ale nezasmála jsem se ani jednou. Nepřišlo mi to vůbec vtipné, spíš děsně trapné. Čekala jsem něco podobného Stoletému staříkovi, to jsem se ovšem hodně spletla :-(

St.Evelin

Ove miluje svůj vůz značky Saab a svoji ženu. Tak trochu nerudný starý pán odvedle, který má svůj svět, své principy a nechápe, že je někdo nechápe.
Jako vždy, tak i v této knížce si mě Fredrik něžně povodil příběhem hezky na provázku. Zamíchal emoce a cit a vznikl z toho přenádherný smutný, něžný, dojemný, ale i veselý příběh o lidské povaze a lásce.
Vrcholem pro mě stále zůstává Medvědín a My proti vám, ale opět mě stránky knihy hladily po duši.
"Láska je podivuhodná věc, dostaví se úplně znenadání."
????
"Ona hrála barvami. Všemi jeho barvami."

Yorika

Bručoun se zlatým srdcem. Tato kombinace většinou nezklame. Starý známý příběh přeměny nevrlého chlapíka v laskavého pána ve středních letech, je příběh starý jako lidstvo samo. Autor zná velmi dobře své řemeslo a ví, kde a jak zahrát na čtenářovu strunu.Děj obaluje známými klišé. Snad i ta slzička ukápne.

Maevie

Za (prozatímní) vrchol autorovy tvorby považuji Medvědín a My proti vám. Přesto této knížce dávám čtyři hvězdičky. Ani ne za vtip a už vůbec ne za jazykovou stránku, o kterých vím, že je autor dokáže zvládnout mnohem lépe, ale za cit a emoce v příběhu. Díky těmto dvěma věcem je příběh dojemný, smutný, veselý a po všech stránkách lidských. Dokazuje také, jak moc jsme v našich činech i myšlení ovlivňováni minulostí a jak těžké (byť ne nemožné) je z kruhu vystoupit.