Tady byla Britt-Marie

Román o tom, jak se lidé ztrácejí, zamilovávají a kopou do všeho, co je kulaté. Nejhezčí věc, kterou můžete o vesnici Borg říct, je to, že leží u silnice. O Britt-Marii zase někdo řekl, že je pasivně agresivní, zpomalená a hašteřivá babizna. A to není hezké vůbec – i když možná ne úplně nepravdivé. Britt-Marie po čtyřiceti letech manželství opustila město a manžela, který ji podváděl, a přijela do Borgu. Borg zasáhla finanční krize a nechala po sobě jen cedule s nápisem „Na prodej“ a pizzerii, která je cítit pivem. Britt-Marie nesnáší fotbal. Fotbal je to jediné, co v Borgu zůstalo. Tohle nevypadá na začátek krásného přátelství, to rozhodně ne. Ale když děti z fotbalového týmu v Borgu potřebují trenéra tak zoufale, že se nakonec rozhodnou přijmout kohokoliv, tak je detaily jako třeba ten, že ona opravdu, ale opravdu dělat kouče nechce, nezajímají. Tady byla Britt-Marie je román o tom, jaké to je mít předsudky (ne že by Britt-Marie nějaké měla, to samozřejmě ne), o ukládání příborů ve správném pořadí (vidličky, nože, lžíce, v tomhle pořadí, ale Britt-Marie na tom přece netrvá!) a o přírodě vedle silnice. Je to příběh o druhých šancích, prvních výkopech a o tom, že jedlá soda vyčistí skoro všechno....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275172/tady-byla-britt-marie-T4L-275172.jpg 4.41139
Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno, Host

Britt-Marie var här, 2014

Kniha Tady byla Britt-Marie

Jimicz

Je to má první kniha od Fredrika Backmana. Velmi pěkně napsaný příběh o ženě, která měla tu odvahu odhodlat se ke změně. Možná je to mou aktuální situací, ale dlouho ve mě kniha nezanechala, takový hluboký pocit. Hodnotím tedy velmi kladně. A přečtení rozhodně doporučuji.

Durancie

Ha! Kniha o tom, jak obsedantně kompulzivní herdekbaba ke štěstí přišla. Na začátku jsem nevěřila, že by mi mohla být sympatická. Ale povedlo se, tedy v míře možností. Skrze ni jsem získala nový náhled na takovéto jedince s “citronem v p.deli” a také pár tipů na úklid domácnosti, což se cení.

alibaba72

Takové milé, odpočinkové čtení, jen mně připadal ten závěr knihy už takový rozvleklý, ale jinak určitě doporučuji.

alabra

Žena, která si v 63 letech uvědomila, že svůj život prožila péčí o druhé,protože se bála žít sama za sebe.Touží být stále potřebná, proto se odhodlá svůj život změnit. Kniha plná emocí, lidskosti, hořkého humoru nás přivede do vesnice plné zklamaných ztracených lidiček, kteří se odhodlají po Mariině počátečním impulzu jít do té změny s ní. Hezká, ale smutná kniha, velmi profesionálně přečtená paní Zavadskou.

Lucie__

Podobné jako Muž jménem Ove, s tím rozdílem, že u Oveho mě nebavila jen první kapitola a pak se to rozjelo a super. Britt - Marie mě nebavila skoro do půlky, nevydržela jsem a odložila.... Za mě ne.

Falda

Ke knize mám rozpoluplné pocity. Četla se dobře, to ano, ale nějak mi ten děj prostě nesedl. Kniha má opět hlubší dosah, i přes to to pro mě bylo spíše nic neříkající. Jako oddechovka dobrý.

knihyKeMne

Z anotace mi nedošlo, že babka bude až taková "babka" :-) No autor si ji pořádně vychutnal, to snad ani není možný, aby si ji celou vymyslel! Byla tak živá. Trochu jsem nevěřila její proměně, ale nakonec se vlastně neproměnila tolik:-) Knížka mě bavila, postavy byly super barvité, no jen ta atmosféra porád taková ponurá... Z toho důvodu nakonec nedávám plný počet, i když jsem hodně váhala. Rozhodlo, že to byl sice fajn zážitek, ale podruhé bych do toho už nešla.

pepa4081

Podobný scénář, jako u Muže jménem Ove. Tentokrát je hlavní osobou žena Britt - Marie. Zpočátku naprosto stupidní a nesnesitelná osoba, která si časem získala mé sympatie. Osobně nemám rád skupinové sporty (televizní sportovní přenos puštěný v hospodě považuji za velmi otravný zvyk) i konec bych ocenil trochu jiný. Doporučuji jako oddechový průměr.
Uspokojivé.