Tady byla Britt-Marie

Román o tom, jak se lidé ztrácejí, zamilovávají a kopou do všeho, co je kulaté. Nejhezčí věc, kterou můžete o vesnici Borg říct, je to, že leží u silnice. O Britt-Marii zase někdo řekl, že je pasivně agresivní, zpomalená a hašteřivá babizna. A to není hezké vůbec – i když možná ne úplně nepravdivé. Britt-Marie po čtyřiceti letech manželství opustila město a manžela, který ji podváděl, a přijela do Borgu. Borg zasáhla finanční krize a nechala po sobě jen cedule s nápisem „Na prodej“ a pizzerii, která je cítit pivem. Britt-Marie nesnáší fotbal. Fotbal je to jediné, co v Borgu zůstalo. Tohle nevypadá na začátek krásného přátelství, to rozhodně ne. Ale když děti z fotbalového týmu v Borgu potřebují trenéra tak zoufale, že se nakonec rozhodnou přijmout kohokoliv, tak je detaily jako třeba ten, že ona opravdu, ale opravdu dělat kouče nechce, nezajímají. Tady byla Britt-Marie je román o tom, jaké to je mít předsudky (ne že by Britt-Marie nějaké měla, to samozřejmě ne), o ukládání příborů ve správném pořadí (vidličky, nože, lžíce, v tomhle pořadí, ale Britt-Marie na tom přece netrvá!) a o přírodě vedle silnice. Je to příběh o druhých šancích, prvních výkopech a o tom, že jedlá soda vyčistí skoro všechno....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275172/big_tady-byla-britt-marie-T4L-275172.jpg 4.41323
Literatura světová, Humor, Romány

Vydáno: , Host

Britt-Marie var här, 2014

Kniha Tady byla Britt-Marie

Ishir

Když jsem zjistila, že kniha je o fotbale, myslela jsem si že to bude nuda. Ale jsem příjemně překvapená. Backman knihu napsal skvěle a vůbec mi fotbal nevadil. Britt-Marie má své kouzlo.

Mikako

Naprosto skvělá kniha.
Zasmála jsem se u ní nahlas. Zároveň mi z příběhu ale bylo smutno.
Zatím se mi od Backmana líbilo všechno. A i když Ove je Ove, tak Brit mu hodně šlape na paty.
A hlášku s citrónem si zařadím do slovníku :D

Anet2106

Další úžasná kniha tohoto autora. I když se zdá, že se v ní toho moc neděje, je to ve skutečnosti právě naopak. Postupně jsem si Britt-Marii oblíbila a vžila se do jejího světa. Moc mě to bavilo a byla jsem ráda, že si Britt-Marie konečně splnila svůj sen!

Gibis

Fredrik Backman mi to udělal zase....i když tentokrát už jsem to trochu čekala. Na začátku si říkám, ta Britt-Marie je ale opravdu podivná ženská a než se naděju, mám chuť ji obejmout a ochránit před celým světem. Na to je autor opravdový mistr, pomaličku osvětluje, vysvětluje, přibližuje, až nemůžete jinak, než ty jeho postavy milovat, nebo třeba jen chápat, proč jsou takoví.
Krásně namluvená audiokniha Valerií Zawadskou, její hlas se k Britt-Marii úžasně hodil!

Aranel15

Dalo mi trochu práci se začíst a otevřený konec mě zklamal. Čekala jsem, že proměna Britt-Marie bude prostě zakončena rázným rozhodnutím - jedu do Francie a budu se Svenem, což se bohužel nestalo. Nemám tyhle nejasné konce vůbec ráda. Naopak nové Britt-Mariiny přítelkyně a jejich přezdívky mě vysloveně baví.

playada

Já chci taky být Britt Marie.

kalache

...Zvonek nade dveřmi za ní vesele cinkne.On to jinak neumí...

lenka9250

Poslouchala jsem jako první, před "babičkou" a asi jsem si to užila víc, když jsem neznala víc souvislostí. Vyprávění mi přišlo neuvěřitelně vtipné. Každý jsme nějaký, ona to Britt Marie nedělala naschvál. Takoví lidé reálně jsou a mají to v životě těžké. Každopádně knížku doporučuji.