Babička pozdravuje a omlouvá se

Zábavný a napínavý příběh plný nečekaných setkání, nepravděpodobných přátelství a obrovské síly pohádek a fantazie. Else je sedm, vlastně skoro osm. Její babičce je sedmdesát sedm, vlastně skoro sedmdesát osm. O Else dospělí říkají, že je na svůj věk vyspělá, ale ve skutečnosti jim připadá otravná. O babičce tvrdí, že je čiperná, i když tím myslí, že jim připadá bláznivá. Elsa je jiná, než ostatní. Nemá jiné kamarády, než babičku, ale jí to nevadí. Babička jí totiž vypráví úžasné příběhy o kouzelné říši, kde není normální nikdo a nic a být jiný je tam největší výhodou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234566/big_babicka-pozdravuje-a-omlouva-se-23s-234566.jpg 4.21719
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Host

Min mormor hälsar och säger förlåt, 2013

Kniha Babička pozdravuje a omlouvá se

Han-nah

Druhá kniha tohoto autora, tak jsem se už trochu sžila s jeho typem psaní. Babička a její trochu přechytřelá, drzá vnučka Elsa, pohádkový příběh plný fantazie. Fascinovalo mě, jak svérázná babička vyvádí hlouposti malého dítěte a vnučka jí jejich tajnou řečí dělá kázání. Zde autor úžasně dává příběhu podtext toho, jak je důležité, aby děti trávily čas s prarodiči, protože v tuto dobu se jejich životy otáčí, z babičky se stává rozverná vnučka a vnučka se učí moudra do svého dalšího života. A to je to kouzlo fantazie.
Sama jsem se vrátila při čtení do svého dětství s milovanou babičkou z maminčiny strany, která, ač měla velké hospodářství, pro nás si vždy našla čas na pohlazení, hezké slůvko, pohádky a její různé věty si vybavuji pořád.
A ten krásný vztah babička vnučka provází Elsu po celý další život.

" Měnit vzpomínky je dobrá "Superschopnost" připustí Elsa a babička pokrčí rameny:"
" Když se nedají vymazat ty hrozný, musíme je doplnit velkým počtem těch dobroznejch" odpoví babička.
Nádherná ukázka toho, že každé trápení a bolest přebolí a i když si myslíme, jak ten den byl těžký, když se zamyslíme, vždy najdeme nějakou milou drobnost a k té bychom se měli upnout. Život je život.

Kackac77

Toto je moje třetí kniha od Backmana, a opět jsem nadšená. U jeho knížek musíte být pořád ve střehu, nejde jen tak klouzat očima po stránkách, protože ten text je plný takových úžasných vět a momentů! Někdy se mi stalo, že jsem se na jedné straně rozesmála, dojmula i rozbrečela. To jak popisuje autor postavy v knížce, je skvělé. Nikdo není černobílý, a na všechno a na všechny se můžu dívat z různých pohledů. Připadá mi to od něj laskavé.
Babička je tak skvělá ženská, že bych jí ráda ve svém životě potkala, i když asi bych ji v něm nechtěla mít na trvalo, protože je na zabití.

001Terka456

Tohle bylo taak moc hezké. Oblíbila jsem si pana Backmana už u Oveho a tady se mi moc líbila ta kombinace skutečného světa a fantazie.

playada

Asi bych to vubec nezařadila do kategorie " Knihy pro děti ". Myslím, že i pro dospěláka je to docela oříšek k rozlousknuti. Elsa je značně nestravitelné dítě. Ale vzhledem k tomu, že má patrně také "nějaký " syndrom, se to dá pochopit. Babi byla asi fajn, ale nemáme příliš příležitosti s ní pobýt, abychom si udělali vlastni usudek.. Říše fantazie je prima, ale nedokážu si do ní dosadit konkrétní osoby. V hodnocení jdu zlatou střední cestou. Nezavrhuji, ale ani nevelebim.

Bustedka

Knížky a asociálové. Miluju obzvlášť tu kombinaci. A Backman v tomhle ohledu nezklame nikdy.

Ze začátku jsem byla hodně na rozpacích, protože nejsem zrovna fanda fantasy. Pohádkový svět ale v knížce hraje důležitou roli. Postupně se však všechno rozplétá a vše začíná dávat smysl.

Co mě ale hodně mrzí jsou někdy ty recenze u podobných knížek. U Sheldona z TBBT se všichni řežou smíchy, ale jakmile je trochu podivínské dítě (rozuměj s Aspergerem), tak je to hned nevychovaný fracek. Značí to jen obrovskou nevzdělanost lidí. A přijde mi, že se s tím bohužel nic moc neděje.

Pítrs85

Pokud se Backman snažil napsat román o dvou nejnesympatičtějších literárních postavách, tak se mu to úspěšně povedlo. Nevím, kdo je víc nesympatický, jestli "vtipná" babička anebo její vnučka Elsa, ale takovéto "charaktery" aby jeden pohledal. Přečíst tuto knížku rovná se slézt osmitisícovku (nebo minimálně Sněžku), doufám, že to byla od Backmana, po úžasném Muž jménem Ove, ona pověstná výjimka potvrzující pravidlo, páč už na podzim tu mají od tohoto autora vyjít další dvě knížky, na které jestli se netěším, tak jsem minimálně zvědav. Ale tohle je (samozřejmě imho) slátanina, určená kdo ví komu, a jestli v Ovem Backmanono citové vydírání fungovalo, tady jde těžce mimo a působí až prvoplánově. To, že každá druhá věta obsahuje "vyhledala jsem si to na wikipedii" nebo "smetla neviditelné smítko z rukávu" už jen podtrhuje, že Fredrik neměl při psaní 'Babička pozdravuje a omlouvá se' zrovna tvůrčí slinu.

kalache

...mít babičku je jako mít celou armádu!...

Alienn

Autora mám ráda, to musím uvést hned na začátek. Nicméně tuto knihu jsem málem odložila. Jsem asi příliš velký realista a tak jsem měla hodně problém naladit se do trochu snového světa a světa fantazie. Pak se mi ale podařilo začíst a jsem tomu ráda, ve finále se mi líbila moc.