Babička pozdravuje a omlouvá se

Zábavný a napínavý příběh plný nečekaných setkání, nepravděpodobných přátelství a obrovské síly pohádek a fantazie. Else je sedm, vlastně skoro osm. Její babičce je sedmdesát sedm, vlastně skoro sedmdesát osm. O Else dospělí říkají, že je na svůj věk vyspělá, ale ve skutečnosti jim připadá otravná. O babičce tvrdí, že je čiperná, i když tím myslí, že jim připadá bláznivá. Elsa je jiná, než ostatní. Nemá jiné kamarády, než babičku, ale jí to nevadí. Babička jí totiž vypráví úžasné příběhy o kouzelné říši, kde není normální nikdo a nic a být jiný je tam největší výhodou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234566/babicka-pozdravuje-a-omlouva-se-Jc5-234566.jpg 4.21538
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Host

Min mormor hälsar och säger förlåt, 2013

Kniha Babička pozdravuje a omlouvá se

pydla

Mile a čtivě napsaná kniha, která Vás zavede do země dětské fantazie a pohádek a jednoduchou formou vysvětluje těžké životní osudy.
V knize najdete vše, co má dobrý příběh mít. Skoro osmiletá Elsa poznává jednotlivé bolestné osudy svých sousedů a rodičů a snaží se je pochopit svým dětským rozumem a s mírnou drzostí ji vlastní.
Mohu doporučit.

Gibis

Fantazie Fredrika Backmana je opravdu obdivuhodná, což plně dokazuje babiččiným fantastickým vyprávěním vnučce Else. Dovedu si představit, jak jsou děti tímto světem nadšené a i dospělí si zde přijdou na spoustu krásných myšlenek. Backman je úžasný v tom, jak dokáže během knihy naprosto obrátit názor čtenáře na jednotlivé postavy a i ty nejotravnější a nejprotivnější nakonec vylíčit tak, že je pochopíte a donutí vás to zamyslet se nad tím, zda i ve skutečném životě lidi neodsuzujete až příliš snadno.

Ver777

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, díky které jsem se začala více soustředit na superschopnosti lidí, kteří mne obklopují. Pokud si říkáte: "Proč zrovna na superschopnosti?" Přečtěte si knihu a uvidíte. Je to velmi lidský příběh, který vás rozesměje i rozpláče.

Aktij605

Knížka, která mě dokázala rozbrečet, rozesmát, udržet v napětí a také se zamyslet...
“...nikdo na světě není úplnej blbec, a není ani nikdo, kdo by blbcem nebyl aspoň trošku. A člověk by se měl snažit žít tak, aby se na téhle pomyslné stupnici co nejvíce přiblížil k pólu neblbců.”

Dadulina

Začínám Backmana milovat. To, jak dokáže popsat nelehké lidské osudy, ještě těžší vyrovnávání se s nimi a vše zabalit do rádoby lehkého čtiva, je strhující.

helenkan

Podle komentářů pode mnou jsem asi divná. Mě to moc nebavilo.

RyonMathrin

Paráda. Na jednu stranu 3*, na druhou 5*. V knize je toho tolik : láska, válka, generační konflikty, pohádky... Tragikomedie nebo komická tragédie, jako život sám. Odlišnost charakterů postav, které Elsa zná nebo potkává a propojení jejich životních příběhů tvoří podstatnou část knihy. Spojení s pohádkou je famózní nápad. Skoro to dává dílu punc "kniha pro děti". Inu, ale spíše radši jen pro ty "na svůj věk vyspělé".
Backmanův styl mi sedne.
Vynikající čtenářský zážitek.
Na závěr pár výňatků - zvlášť to poslední je dnes velice aktuální.

"Je mnohem těžší se hádat, když má člověk před sebou čerstvé koláčky."

"Ty by ses pohádala i sama v prázdné místnosti."
"A napadlo tě vůbec, že by si mohla začít ta místnost?"

"Řekli jí, že nesmí dělat doktorku, protože je holka?"
" Říkali jí, že nesmí dělat různý  věci, z nejrůznějších pitomejch důvodů, ale ona to stejně vždycky rozhodla po svém. Pár let předtím, než se narodila, neměly ženský právo ani chodit k volbám, a teďka zatraceně volej'. Někdy se prostě musíš postavit těm pitomcům, co se ti snaží nabulíkovat co smíš a co nesmíš. Prostě si to udělat po svým. "

nikim

Krásná kniha o lásce a odpuštění mezi blízkými i mezi lidmi jako takovými. Dojemná.