joanb joanb komentáře u knih

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Listování s touto knížkou bylo super, ale taky čtení stálo za to! Bylo to vtipné, milé a dokonce se mi orosily oči.
Myslím, že by si knížku měli přečíst nastávající rodiče, protože knížka otevírá oči, co je důležité po narození potomka.
Opravdu je život jako fotbal, vždy jde o ty "správné couly" :).

06.01.2024 5 z 5

Byla to pecka, toto svědectví o Černobylu.

31.12.2023 5 z 5

Tajná řeč broží: Příběhy z mé šperkovnice Tajná řeč broží: Příběhy z mé šperkovnice Madeleine Albright

Krásné fotky broží s krátkými příběhy. Moc se mi líbilo, že nejmilovanější brož pro M.A. byla ta ve tvaru srdce od nejmladší dcery Katie.

30.12.2023 5 z 5

Černý a bílý Černý a bílý Willian Wagner

Komiks super, černo - bílý formát zajímavý, Bobby Fischer výjimečný. Jen, bohužel, vyprávění až moc zkratkovité... Spíš pro děti - malé šachisty.

17.12.2023 4 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Pěkné čtení o smutných věcech s dobrým koncem.

16.12.2023 5 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

(SPOILER) Vzpomínky Markétky s odstupem. Nejvíce se mi líbila kapitola Média, šikana, psycho, protože v dnešním křehkému světě otevírá dveře tématu duševního zdraví.
Citát: Říkat ne něčemu, co nemám ráda, co je mi nepříjemný a co je mi cizí, to je sranda. Ale říkat ne skvělejm věcem, skvělejm pracím a skvělejm lidem, který pro mě nejsou pravý, to je teprve maturita.

05.12.2023 4 z 5

Branky Body Kokoti Branky Body Kokoti * antologie

Bylo to vtipné, zajímavé, podněcující k přemýšlení, ale taky dost sprosté...
V 12/2023 je stále prasák týdne aktuální! Tohleto snížení prestiže lékařských fakult kvůli zvýšenému počtu studentek (žen) z úst profesora P.P. je žhavým kandidátem. Ojojoj!

27.11.2023 4 z 5

Rabínka v zácviku Rabínka v zácviku Kamila Kopřivová

Vhled do judaismu s malou mírou feminismu - aneb, když se chce, tak můžete být rabínka. Čekala jsem trochu humoru, ale i tak je tam spousta zajímavých informací. Nejvíc se mi líbil příběh spisovatelky.

27.11.2023 5 z 5

Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Lucie Macháčková

Přečteno za chvilku. Místy vtipné, místy ne. Nejvíce jsem se zasmála u poslední povídky. Myslím, že by knížce slušelo listování .

07.11.2023 4 z 5

Italské mentolky Italské mentolky Marta Kučíková

Příběhy mi přišly podobné jako v předchozích knížkách a trochu rozvláčné. Chtěla jsem dát 3*, ale po poslední povídce, která se mi moc líbila a zároveň mi díky ní vyhrkly slzy, tak jsou to nakonec 4*. Těším se na další knížku.
I můj balón naděje, radosti a nadhledu zase lítá ve výšinách!

02.11.2023 4 z 5

Babička drsňačka znovu v akci Babička drsňačka znovu v akci David Walliams

Pěkné pokračování Babičky drsňačky. Četli jsme společně s dětmi, které příběh bavil. Moc se mi líbilo poselství, že máme žít své sny hned dnes.

27.10.2023 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Přečteno jako příprava na listování. Líbil se mi příběh a konečné dospění a smíření hlavních postav. Jen občas mi některé infantilní kousky nesedly. Ale další knížku autorky si někdy přečtu...

15.10.2023 4 z 5

Penelopiáda Penelopiáda Margaret Atwood

Zajímavé čtení s odlišným pohledem na stejný příběh. Za mě první feministka Penelopé. Moc se mi líbilo přirovnání k vodě.

20.08.2023 5 z 5

Deníček moderního páru Deníček moderního páru Dominik Landsman

Místy vtipné, místy jsem se cítila trapně hlavně za ženský pohled ... Největším bizárem byla manipulace ke koupi auta s nutností osobního řidiče.
Pokud chce člověk vypnout hlavu a někdy se pousmát, tak dobrý.

11.08.2023 2 z 5

Láska ve špičce italské boty Láska ve špičce italské boty Blanka Malá

3 lásky v jednom - Itálie, jídlo a moře. Knížka se četla svižně, příběh byl romantický. Líbil se mi nadhled ve vztahu s dcerou. Každá by chtěla najít svého Agostina :).
Hodnotím o jednu hvězdu méně, protože stačilo číst pouze jednou.

08.08.2023 4 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Uvěřitelné životní příběhy v šíleném režimu. Kdo byl odvážný? Ti, co emigrovali nebo ti, co zůstali?

31.07.2023 5 z 5

Jací jsou? – Italové Jací jsou? – Italové Martin Solly

Krátké, vtipné a místy se opakující.

26.07.2023 4 z 5

Moji Dánové a skoro Dánové Moji Dánové a skoro Dánové Albína Mrázová

Kniha se mi líbila, ráda jsem nahlédla do dánských zvyků. Pobavila jsem se u kapitol s vánočním haraburdím a se skořicovými narozeninami. Dávám o jednu hvězdičku méně, protože některé kapitoly byly těžkopádné.

30.06.2023 4 z 5

Těla Těla Klára Vlasáková

Líbilo se mi téma stáří, mezigeneračního vztahu a mizejícího těla. Kniha byla zajímavá, ale ten otevřený konec se spoustou nevysvětlených proč nebyl to pravé ořechové. Je to možná jen chyba čtenářky, že se nedovtípila.

07.06.2023 2 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Užila jsem si Listování a hodinu se smála jako šílená. To seznamování je fakt fuška, ale s pozorovatelským talentem taky parádní sranda.

28.05.2023 4 z 5