Co by můj syn měl vědět o světě

Co by můj syn měl vědět o světě

Fredrik Backman vtipně stírá všechny úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století v půvabné knize plné upřímných obav a nepodmíněných vyznání lásky, která zasáhnou čtenářovo srdce. Mému synovi. Už teď se ti omlouvám. Za všechno, co udělám špatně. Za všechno, k čemu se nedostanu. Za minibus. Za kraťasy. Za tričko s nápisem „Správní chlapi váží přes 90 kilo“. Za snahu dát si „high five“ s tvými kamarády. Za tuto knihu. Knihu o věcech, které bys měl podle mě vědět o světě. O fotbalu, IKEA, o tom, jaké to je být mužem, o Bohu a smažené snickersové zmrzlině. O tom, jaké to je ztratit klíčky od auta a proč musel táta zabít zpívající plastovou žirafu. Tato kniha je především o snaze být dobrým rodičem. Protože chci, abys věděl, že jsem se vážně snažil úplně nejvíc, jak jsem uměl. Nikdo negooglil tolik jako já....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/332476/co-by-muj-syn-mel-vedet-o-svete-sXU-332476.jpg 4.1145

Saker min son behöver veta om världen (2012)

Literatura světová, Humor
Vydáno:, Host

Irsaf
předevčírem

Prima oddechovka :)

PetK
04. prosince

Backman opět nezklamal a splétá něhu, sprostá slova, smutek a vtip do jednoho vyprávění, které sice není skutečným příběhem jako v předchozích knihách, ale spíše monologem, jaký ke svému dítěti, co si budeme povídat, v bledě modrém občas drží každý rodič.
S nadhledem popisuje slasti a strasti prvootcovství a celou knihou se jako červená nit proplétá láska, láska, láska. Tak nenápadně, a přesto zcela zřetelně, i když píše o videohrách nebo receptu na smaženou zmrzlinu.
Kniha se hemží (dospělými) popkulturními odkazy a může se tak stát i fajn hádankovou knížkou pro rodiče. Filmy, seriály, videohry, muzika, to všechno v ní najdete. A především něžný a vtipný ohříváček na zimu. Krása nesmírná.

arthera
03. prosince

Odpolední jednohubka pro doplnění sebevědomí rodičovo. Po přečtení už si nebudete připadat jako jediný neschopný rodič v okolí.
Bacha-některé pasáže vyluzují hlasitý smích ;-)

jobile
01. prosince

Kniha plná lásky a humoru, propojená tím nejdokonalejším způsobem. Vřele doporučuji všem rodičům, nastávajícím rodičům i chorobným odpůrcům rodičovství. Tohle si zamilujete. :)

Sova15
30. listopadu

Na knihu jsem narazila při návštěvě Listování a Lukáš Hejlík byl naprosto výborný. Hned jsem tam dvě zakoupila, protože mám dva syny, už dospělé. Tak doufám, že budou naladěni na stejnou vlnu humoru. Neodolala jsem a knihu přečetla. Velmi zajímavá musí být i audiokniha.

simona5r
27. listopadu

Posloucháno jako audiokniha. Skvělá oddechovka při jízdě autem :-) Mám malou dcerku, tak jsou mi některé situace blízké, jiné jsou sice trošku už přitažené, ale celkový dojem je úsměvný.

Jíťa512
27. listopadu

Úsměvné čtení, krátké kapitoly, hodí se na cesty. Nejvíce ocení ti, kteří mají zkušenosti s malými dětmi, bezvadná je kapitola o hovínkách.

Keddie
26. listopadu

Vynikající kniha. Některé postřehy mi mluvili z duše. Ač jiná kultura, některé věci jsou všude stejné. Doporučuji.

Olafa
24. listopadu

Někteří prostě umí. Pan Backman se tímto definitivně řadí na seznam mých oblíbených autorů. Nemám děti, ani nejsem těhotná, ale po většinu knihy jsem se uculovala, občas zadržovala smích a často slzy dojetí. Miluju ty odkazy na ostatní Backmanovy knihy, miluju jeho způsob psaní, jeho myšlenky.
Někteří prostě umí.

Arsi007
22. listopadu

Ti, kdo maji zrovna maleho syna se v tom urcite najdou stejne jako ja. Naramne jsem se bavila :-D

evasamankova
22. listopadu

Nebylo to úplně špatné, ale přeci jen čekala jsem víc (a zároveň méně). Více nevtíravosti, humoru a onoho pomyslného přesahu. Méně "tlačení na pilu", méně křečovitosti...

rycccy
19. listopadu

Na knihu jsem se opravdu moc těšil, jelikož jsem četl jeho tři předchozí knihy ( Muž jménem Ove, Tady byla Britt Marie, Babička pozdravuje a omlouvá se ). Očekával jsem něco podobného a Ano něco nezaměnitelného od Fredrika Backmana v té knize bylo a to skvělí humor - někdy jsem si připadal jak blázen, smát se u knihy néééé usmívat se, Ale opravdu se smát. Dokáže opravdu skvěle psát. Tato kniha je trochu jiná - už podle názvu - kniha je opravdu pohodová...

Allla9
06. listopadu

Pobavila jsem se.

ufounek173
05. listopadu

Tato knížka není moje parketa,zasmála jsem se jen dvakrát,když se přirovnali k transformerům a prupovídce,že se plive na ubrousek a ne na dítě.Ove a babička mě nadchli,Brit-Mary mi byla kapku protivná,ale chtěla jsem vědět,jak dopadla v životě. Tak snad další kniha.....

Šánka
04. listopadu

Je to vtipné, chvílemi dojemné, strašně opravdové a laskavé. Takové, jak to umí Fredrik Backman vždy napsat....
Milá knížka na pár hodin, která mě rozesmála ale i zahřála u srdíčka. Je vlastně takovým autorovým vyznáním lásky ke své ženě a synkovi s nahlédnutím do toho báječného mužského světa, kterému žádná ženská nemůže úplně porozumět :-).

Barbara182

Kniha splnila očekávání - zatím první, co jsem od Fredrika Backmana četla, ale nejspíš ne poslední :-) Kniha je jakousi sbírkou fejetonů plných příjemného a laskavého humoru, prokládaných krátkými poznámkami či přepisy dialogů autora s manželkou, kamarády a tak, zkrátka ideální čtení na zlepšení nálady do MHD :-) Hodně mi to připomínalo počáteční knížky Roberta Fulghuma.

Jessica007

Moc hezká kniha od mého oblíbeného autora. Četla jsem od něj všechny tři předcházející knihy, tak jsem si tuto nemohla a nechtěla nechat ujít. Dobře jsem udělala. Nejde tu o příběh jako v předchozích knihách, ale je to krásná kniha pro syna plná opravdu trefných postřehů o našem světě a životě a taky k zamyšlení, kniha je psaná lehce, je v ní humor a je laskavá a plná pochopení. A taky dojemná. Milá. Krásné autorovo vyznání manželce. Závěr mě hodně dojal. Mám z knížky hezký pocit a doporučuji.

Efča59

Výborná kniha o lásce k synovi. Oddechové čtení. Bavila jsem se.

peko

Backham sepsal parádní knihu svému synovi. S humorem sobě vlastním, upřímně a s laskavým srdcem .... Tato kniha Vás opravdu zasáhne! Doporučuji!

Petra28

... pohlazení

Verrrunka

Super pobavení, ideální na čtení po částech, vždycky jsem si dala kapitolu před spaním a šla jsem spát s dobrou náladou. Začátek mi přišel naprostá pecka, to jsem se fakt smála až na hlas, pak už to trochu klesalo, ale pořád to bylo ultra vtipné. Backman mě opět nezklamal...

hanka0308

Kniha mě bavila od počátku do konce. Doporučuji všem rodičům malých dětí, určitě je kniha pobaví jako mě. Některé postřehy a vysvětlení fungování svět jsou tak výstižné! Autor mě zaujal a určitě si od něho ještě nějakou knihu koupím.

Leenah

Fredrika Backmana mám ráda a tahle knížka pro mě byla naprostá pecka. Užila jsem si ji od začátku do konce, po dlouhé době jsem se u knihy smála nahlas a úryvky jsem dávala číst dalším lidem, kteří je ocenili stejně jako já. A to ještě nemám děti, takže spoustu věcí určitě časem ocením ještě víc :) už přemýšlím, kterým přátelům s dětmi dám tuhle knížku k Vánocům a všem okolo mě doporučuji.

PaniJani

Příjemně vtipný a oddechový Backman. ☺️

Káča2015

Za mě možná tři hvězdičky, podobných úvah jsem už četla hodně. Jenže.... četla si ji taky dcera a knize vděčím za to, že se náš dům celý víkend třepetal smíchem a chvílemi otřásal smíchem až k slzám. Takže mých pět hvězdiček je v zastoupení a ode mne jako poděkování :)

M100

Na knihu jsem se moc těšila, protože všechny ostatní knihy od Backmana jsou úžasné. Jenže tato mě malinko zklamala..ale asi jsem čekala něco jiného. Ale psáno s vtipem a pobavila.

Lotka

Přečtena za jeden večer. Byla jsem dojatá s úsměvem na rtech.

PetraBery

Vtipná, milá knižní jednohubka, která se mi velmi dobře četla a u které jsem se dobře bavila. Autorovo vyznání synovi i manželce za přečtení rozhodně stojí.

nemeckovatereza

Jak už tu bylo napsáno, nejsem ani táta ani dědeček, ale knížka mě dokázala rozesmát i mi vehnala slzy do očí... Není to klasická knížka, je to vyznání otce z lásky ke svému synovi a své manželce a poděkování svým kamarádům a dědečkům a už jen to by se mělo ocenit =)) Za mě je to vhodný dárek chlapům, kteří se brzy stanou tatínky ;)

Mermaida

Kniha se mi líbila, ale na Backmanovy předešlé romány nemá! Je humorná, úsměvná, ale tím to tak nějak končí.. Nebylo to to, co jsem od knihy očekávala, ale rozhodně mě nezklamala, měla něco "svýho" - taková oddechovka z Fredrikova srdce a pocitů...

výchova

Fredrik Backman