Kdo šije u Podolské?

Osudy slavného salonu v 50. letech. Salon Podolská býval v dobách své největší slávy spojován s elegancí a luxusem. Po znárodnění v roce 1948 zde díky protekci Marty Gottwaldové mohla bývalá majitelka zůstat zaměstnána na podřadné pozici. Na osudech lidí spojených se salonem můžeme sledovat dobu, kdy modely z pařížských přehlídek vystřídaly rudé šátky a vykasané rukávy údernic. Z ulic mizela elegance, ale mnohem horší bylo, že mizela i svoboda a mizeli doslova i lidé....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421380/big_kdo-sije-u-podolske-Raj-421380.jpg 4253

Kniha Kdo šije u Podolské?

Kanimůra2
25. listopadu

to si přečti, to je dobrý, řekla kamarádka a neupřesnila. Čekala jsem uhlazený exkluzivní salon z třicátých let. Noblesu. No ha ha. Těžké téma, krásně zpracované. Před nedávnem jsem četla Listopád od paní Mornštajnové. Přes všechnu úctu k této spisovatelce v tomto duelu na dané téma pro mě vyhrála paní Hlavinková

Markushka
24. listopadu

Jak se zdá až absurdní to, co se v poměrně nedávné minulosti mohlo dít. Mrazí z toho. Exkurze do světa módy a návrhářství se mi velmi líbila.

Aghatte
20. listopadu

Mylně jsem čekala nějaké noblesní prvorepublikové čtení, a dostala dardu 50.-60 let...
Autorku neznám, navedla mě na ni DK - děkuji.
Kniha se četla sama, oceňuji styl autorky, kdy dokáže nastínit hrůznost bez nechutných detailů. Velmi dobře zachycen duch doby.
Nejvíce se mi líbila postava Květy - jak vykvetla z naivní jednoduché husičky v silnou oporu manžela i přítelkyně. Proměna Gustava byla také velmi sugestivní. A musela jsem se smát všem těm vtipům o Martě. Poezie doby byla přímo děsivá, oni tomu vážně věřili. Nezlehčuji to, vím jak člověk potřebuje něčemu věřit a jak často se mýlí.
I my budeme zpětně možná působit směšně, až bude jednou někdo hodnotit náš boj ve Třetí světové, co právě točí celým světem....
V každé době je "něco".

Dandy1
19. listopadu

Pěkně popsaný život z padesátých let. Doba nebyla lehká pro nikoho.

douchova11
11. listopadu

Jelikož je knížek o Haně Podolské velmi málo, hned sem po knize skočila a těšila jsem se, co se dozvím nového. Asi jsem měla trochu jiné očekávání - připadalo mi, že Hana Podolská je tam pouze jednou z vedlejších postav. Nicméně kniha je čtivá a hezky vykresluje charaktery jednotlivých postav.

Jessica007

Kniha mě bavila, dozvěděla jsem se něco o Haně Podolské, o jejím synovi Viktorovi, více o 50. letech. Jsou zde i osudy dalších, smyšlených postav, zasazené do kontextu doby. Líbí se mi i obálka knihy.

marwinmh

Čekala jsem asi něco jiného, přesto se mi kniha, která vykresluje poválečnou dobu, kdy se k moci dostávají komunisté, líbila a čtení mě bavilo. Osud Hany Podolské a jejího syna Viktora je zachycen spíše okrajově, ale zase zde byl prostor pro osudy dalších postav - Květa, Milena, Boženka, Gustav, které nejsou o nic méně zajímavé.

HanulkaK.

Líbila se mi, byl by to hezký film, o Haně Podolské si určitě ještě něco přečtu.