Apatykář přehled

Apatykář https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402479/bmid_apatykar-Zka-402479.jpg 4 204 204

Historický román s detektivní zápletkou. Po studiích a dvouleté praxi v otcově pražské lékárně se František vydal za prací do Štramberka. Tíží ho zdravotní problémy a tajemství, která mu nedají spát. I ve zdánlivě poklidném městečku, kde se chtěl věnovat studiu přírody a zotavit se, však narazí na znepokojivou záhadu. Pronásleduje místní bohatou rodinu kletba, nebo jde o zločin?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Apatykář. Přihlašte se a napište ho.

Gabča67
27.04.2024 4 z 5

Na knížce mi bylo sympatické zasazení děje do moravského Štramberka a do prostředí lékárny. V knize je pěkně popsáno, a zároveň mě i překvapilo, co vše bylo tehdy náplní práce lékárníků. Chválím paní autorku za to, že nechala místní obyvatele promlouvat jejich nářečím. To dodávalo knize svěžest. Líbil se mi i vzkaz věčně nepoučitelnému lidstvu v závěru knížky. Tuhle jednohubku bych asi historickou detektivkou nenazvala, přestože určitá záhada v ději je. Nicméně musím přiznat, že mě knížka příjemně překvapila. Dávám 4*.

le21nka
08.02.2024 3 z 5

Krásný, pohodový příběh mladého lékárníka Františka, který přijel z Prahy do Štramberka. Oddechovka se šťastným koncem.

simca9342
22.07.2023 5 z 5

Přečtená loni.

Mladý vystudovaný medik František nástupuje jako apatykář do služeb ke starému lékárníkovi. Práce je to velmi pečlivá, ale se při ní a domácí konverzaci s ostatními obyvateli domu začne odhalovat Františkovo soukromí a o utajené minulosti, která není vůbec šťastná nevěděl nikdo. Nový lékárník se ji snaží skrýt přede všemi. Nejvíce však před ním samotným.
Nevím proč, ale děj mi připomíná filmy Šarlatán a hlavně Dr.Martina v podání svérázného Miroslava Donutila.

Mráz, Murtagh a další knižní novinky (17. týden)

21.04.2024

Knižní novinky (13. týden)

24.03.2019

Kniha Apatykář v seznamech