InTyMně

Od sametové revoluce přes Nagano až k dospělosti Všechno, co neuložíte, se jednou ztratí. A ztratit vzpomínky na dětství a dospívání v devadesátkách a na přelomu tisíciletí, to by byla škoda. V této knize nejsou ty vaše, ale spousta z nich vám bude povědomá. Jsou dětsky naivní, pubertálně vzdorné a taky dospělácky bolestné. Budete se u nich smát, pokyvovat hlavou a pocítíte úlevu, že v tom všem zmatku, co se v životě děje, rozhodně nejste sami....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421379/big_intymne-2fp-421379.jpg 3.7553

Kniha InTyMně

Vlak7
05. listopadu

Čtivé, poslední kapitoly mě moc nebavily, od autorky mě dělí 7 let, ale téměř vše, co popisuje, si pamatuji.

Sova15
02. listopadu

Nečekala jsem vzpomínky autorky, ale přesto to bylo skvělé. Moc se mi líbla pasáž o životě o samotě, který teď dobrovolně prožívám a taky si ho užívám. I když je autorka mnohem mladší, jak jí rozumím...
Fandím jí, je dobře, že jí psaní jde, což jako čtenář několika jejích knih oceňuji. A těším se na novou knihu o dějáku.

SofieH
02. listopadu

Z knížek Markéty Lukáškové asi moje nejmíň oblíbená, ale pořád skvělá.

NakresAde

S autorkou jsme stejný ročník, takže při popisu jejího dětství a dospívání na mě dopadla ta pravá nostalgie. Ano, přesně takhle se všechno odehrálo. V knize vypíchla věci, co dnešní generace nepochopí a my jsme tím dennodenně žili.

Kniha nebyla ale jen humorná, měla v sobě i vážné téma úzkostí, nízkého sebevědomí a pochybností, které autorka vtiskla postavám svých dalších knih. Což znamená, že už ty postavy také člověk vidí jinýma očima a víc je chápe.

Za mě opět skvěle napsané, autorčin styl mi prostě sedí.

NymphMaeve

Něco jiného, než jsem čekala. Myslela jsem si, že půjde o klasický román, ale jsou to vlastně autorčiny vzpomínky na dětství, pubertu i začátky v žurnalistice. Dost mne to nadchlo už od začátku a i když styl Markéty Lukáškové mi není úplně nejbližší, její knihy jsou úžasné a vždy se k nim ráda vracím. Zde šlo místy malinko o galimatyáš všeho možného včetně přeskakování a vracení se k myšlence, to ale ke vzpomínání prostě patří. Knihu jsem si dokonale užila, zavzpomínala na devadesátky a zjistila, jak se psal Losos v kaluži i Panda v nesnázích. Humor autorky je mi velmi blízký a moc se mi líbí, že vlastně každá kniha je úplně jiná. Vždy je tedy na co se těšit.

Hobo

Já tu Lukáškovou prostě začínám milovat.

Tereziee

Markéta Lukášková je prostě můj šálek kávy. Mám ráda její knihy, u kterých člověk může vydechnout a v případě InTyMně zavzpomínat na svoje dětství. Tato kniha je plná vzpomínek, emocí a zážitků a rozhodně vás bude bavit. Přenese vás pár let zpátky a při čtení si vybavíte spoustu vašich zážitků, na které jste možná už skoro zapomněli.

Dasa1313

Lehké, vtipné, nostalgické. Zpověď a vzpomínky. Vypíchnutí okamžiků a lidí v životě autorky. Kdo se chce o Markétině životě něco dozvědět, či je ve stejné věkové kategorii, tak zavzpomínat, nechť si knihu přečte. Jinak asi úplně nezaujme. To raději vemte do ruky Lososa, Pandu a nakonec Vlaštovku.