InTyMně

Od sametové revoluce přes Nagano až k dospělosti Všechno, co neuložíte, se jednou ztratí. A ztratit vzpomínky na dětství a dospívání v devadesátkách a na přelomu tisíciletí, to by byla škoda. V této knize nejsou ty vaše, ale spousta z nich vám bude povědomá. Jsou dětsky naivní, pubertálně vzdorné a taky dospělácky bolestné. Budete se u nich smát, pokyvovat hlavou a pocítíte úlevu, že v tom všem zmatku, co se v životě děje, rozhodně nejste sami....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421379/big_intymne-2fp-421379.jpg 3.7403

Kniha InTyMně

bacouch

Od M. Lukáškové je to má 3 kniha. Autorku jsem sledovala během jejího působení v Reflexu a moc se mi líbilo, že se nebála postavit se JXD. Teď jí sleduju na FB a s jejími názory většinou souhlasím. Tohle je dle mého její nejlepší kniha. Neuvěřitelně oceňuju, s jakou otevřeností píše o svých trápeních, mindrácích a komplexech. Při četbě jsem se v mnohém poznávala a často jsem si říkala "Jo, to je přesně vono." Ale autorka se nerochní ve svém neštěstí, pouze to analyzuje a poté nachází východiska a cestu z toho peklíčka ven, čímž byla pro mě velmi inspirativní. A velice se mi líbí její odvaha. Je to fakt frajerka.

Klára90

Knihu jsem začínala číst s očekáváním, že půjde o vtipný retro román na odlehčenou. Ooo jak jsem se spletla. Byla to velmi otevřená zpověď o životě holky, která to neměla jednoduché díky své složitější a více pracující psychice. Se vším se ale dokázala pořádně poprat a vše nepříjemné ustát a já ji přeji, aby to tak bylo i nadále.
Kniha ale opravdu vtipná je, obzvlášť začátek, kdy je popisované dětství. Kolikrát jsem se zasmála, protože mi to připomnělo mé podobné zážitky. Kniha mě překvapila a moc se mi líbila.

klara.franta

Některé situace mě hodně rozesmály, některé mi připomněly i moje vlastní dětství. Příjemná četba pro oddych.

AnnaKreon

Knihám od Markéty Lukáškové jsem se hodně dlouho vyhýbala, protože mě moc neoslovily anotace. Tahle mě ale oslovila okamžitě a tak jsem si ji hned půjčila.
~~~
Vyrůstala jsem v devadesátkách a tahle kniha přesně o tomto období vypráví. Vzpomínky na dětství mě neskutečně bavily a sama jsem se v některých situacích viděla a několikrát jsem si řekla: „Tak přesně tohle jsem dělala taky!“ Bylo to vtipné a užívala jsem si to.
~~~
Četla jsem nějakou recenzi, že závěr knihy už je spíš taková zpověď a terapie a já s tím musím tak trochu vlastně souhlasit. Jak autorka dospívala byla mi více a více vzdálená a konec knihy už mě tolik nebavil.
~~~
Markéta ale píše moc hezky a příběh utekl hrozně rychle. Ráda jsem tuto autorku vyzkoušela, i když se do dalších knih spíše nepustím. Věřím ale, že si své čtenáře najde a vlastně už i našla, jelikož je velmi oblíbená. Přečtení ale nelituju.

malkina11

Ježíši, to se mi to ale moc líbilo !!!

Eva03

Parádní kniha, moc mě bavila. Objevila jsem další skvělou autorku :-)

Veru.Viti

Asi jsem čekala něco víc než deníček. Bez přidané hodnoty. Tato kniha mě od Markéty Lukáškové příliš nebavila.

ivet92

Myslim, ze to je knizka, kterou si musite odzit. Jsem podobny rocnik jako Marketa a proto mi prisla naprosto vystizna a clovek si u ni nostalgocky zavzpomina.