InTyMně

InTyMně https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421379/bmid_intymne-2fp-421379.jpg 4 681 164

Od sametové revoluce přes Nagano až k dospělosti Všechno, co neuložíte, se jednou ztratí. A ztratit vzpomínky na dětství a dospívání v devadesátkách a na přelomu tisíciletí, to by byla škoda. V této knize nejsou ty vaše, ale spousta z nich vám bude povědomá. Jsou dětsky naivní, pubertálně vzdorné a taky dospělácky bolestné. Budete se u nich smát, pokyvovat hlavou a pocítíte úlevu, že v tom všem zmatku, co se v životě děje, rozhodně nejste sami.... celý text

MartikB
16.01.2021 4 z 5

@pandikralovna Markétka mě chytila za srdce svou první knihou - Losos v kaluži - (recenzi na ní najdete také na mém profilu ) a během dvou měsíců jsem přečetla všechny její příběhy. Tahle kniha je úplně jiná než Ty předchozí. Je to o jejím dětství a dospívání do dnes. Občas jsem měla pocit,že čtu sama o sobě a připomněla mi takové maličkosti na které člověk během dopisování zapomíná. Třeba tang a puding Sladká vášeň ????????

Určitě doporučuji přečíst,je to vtipná a oddechová literatura. Děkuji a budu se těšit snad brzy na další ????????
Dávám čtyři hvězdičky, protože ty předešlé knihy se mi líbily o chlup více.

Malíček
14.01.2021 4 z 5

Markéta Lukášková je rozhodně můj objev roku 2020. Začala jsem s Lososem v kaluži, pokračovala Pandou a nakonec přišla tahle knížka. Musím říct, že se mi hodně líbí autorčin styl psaní a naprosto zbožňuju tohle vydání od Motta, v knihovně vypadají knížky od Lukáškové fakt krásně.
Kniha mě vtáhla do děje a četla se jedna báseň. Je to vtipné, úsměvné a nechybí sarkasmus (a takové knihy já ráda!).
Kdybych měla InTyMně srovnat se dvěma předchozími knihami, doporučila bych nejdřív je a až pak tuhle. Což ale nemění nic na tom, že se mi moc líbila a určitě se v nejbližší budoucnosti chystám i na Vlaštovku v bublině.
A doporučuju!

lost.in.books
05.01.2021 5 z 5

Hodnocení: Od Markéty Lukáškové jsem již četla Lososa v kaluži a Vlaštovku v bublině, obě tyto knihy se mi moc líbily, tak jsem neváhala a půjčila jsem si od ní zbývající 2 knihy- InTyMně a Pandu v nesnázích. Tato recenze bude zaměřena na knihu InTyMně, jen podotknu,že Pandu v nesnázích mám nyní rozečtenou a vypadá velice dobře.
Už od prvních stránek mě kniha vtáhla do děje a velice dobře a rychle se mi četla. Velice mě v knize bavily autorčiny příhody a zážitky z dětství a později z dospělosti , u kterých jsem se zasmála, někdy skoro nahlas a některé pasáže v knize mi v něčem i otevřely oči a díky nim jsem se na mnoha věcmi zamyslela. Pomohla mi hlavně ta část knihy,kde autorka popisovala jak se vypořádávala s nízkým sebevědomím a úzkostmi,kde jsem se nad hodně věcmi zamyslela. Sice jsem nezažila dobu devadesátek,kterou autorka v knize popisuje, ale bavilo mě to snad ještě více,než kdybych tuto dobu zažila, protože jsem se dozvěděla ještě trochu více o tom,jak to v této době chodilo, co zrovna bylo trendy a tak. Velice mi sedl autorčin skvělý smysl pro humor, díky kterému mě kniha bavila ještě více a někdy jsem se držela abych se nezačala smát nahlas. Díky stylu psaní se kniha četla doopravdy sama a ani jsem moc nevnímala otáčení stránek,protože jsem neměla problém s tím se začíst.
Pokud hledáte nějakou knihu, u které se zasmějete, kde zjistíte jak se žilo v devadesátkách a zároveň Vám v něčem otevře oči,tak Vám knihu InTyMně mohu jen a jen doporučit.

janka3232
01.01.2021 3 z 5

Trochu bych čekala víc, než jen řazení vzpomínek, ale i to obyčejné řazení vzpomínek je velmi čtivé. A upřímně bych dodala - kéž by bylo delší! Jakmile se autorka dostane do dospělosti, je to trochu nuda.

Annie10
26.12.2020 5 z 5

Zajímavý životopis spisovatelky. Ze začátku mi trochu vadily skoky mezi roky, ale později jsem si zvykla a v dospělosti byl dej chronologický.

Petoklad
15.12.2020 5 z 5

Upřímně, s Lukáškovou si nevím rady. Nemyslím si, že to co píše, je nutně ehm "literatura". Jsou to dobré a humorné terapeutické zápisky. A v tom je to. Ona si na velkou literaturu nehraje. Je mezi všemi těmi skvěle zavedenými Soukupovými takovým outsiderem, který si klestí cestu sám - a tím jí fandím. Necítím z ní pražskou namyšlenost, ale poctiví hledání. Zatímco jiné autorky píší na efekt a bojí se opustit své zajeté koleje, Lukášková jde do života i psaní čelem, takřka po hlavě, poctivě, hledačsky. A proto jí mám rád. Za tu životní pocitovost. A proto i pět hvězd tady za ten nostalgický deníček, je to ona, jak ji známe a máme rádi.

Bramborak81
12.12.2020 3 z 5

Je mi sympatický autorčin humor, její sarkasmus a sebereflexe i v těžkých etapách jejího života. Fajn připomínka na život v devadesátých letech. Losos v kaluži se mi líbil o trochu víc.

janyska13
01.12.2020 5 z 5

Tak trochu životopisná kniha autorky, s návraty do minulosti. Zrovna tohle jsem teď potřebovala, nostalgii, humor a moudra.

girdi
12.11.2020 3 z 5

Závěrečná část knihy se mi moc líbila. Ale jinak mi přišlo, že tomu chyběla nějaká jiskra, zápletka, který by utkvěla. Historky z dětství sice často zahrály na správnou vzpomínkovou notu a autorka píše svižně a vtipně, což mě sedí, ale nějak mi přišlo, že jsme spolu s ní až moc často jen tak klouzali po povrchu.

KateTheBlogger
04.10.2020 4 z 5

Jsem devadesátkové dítě, takže mě knížka neskutečě bavila, protože to chvílemi bylo jako číst o sobě. Konec mě nicméně překvapil. Ačkoli jsem četla předchozí autorčiny knížky, nevěděla jsem nic o jejím životě. Oceňuji autorčinu odvahu upřímně psát o svém životě. A pokud jste devedesátkové dítě tak je tato knížka povinnou četbou!

marie3541
27.09.2020 1 z 5

Tohle bylo moje první setkání s tvorbou autorky. Nemohu říct , zda se mi kniha líbila nebo ne. Spíše mne tak nějak neoslovila . Začátek docela šel , vyprávění o dětství ....ale ke konci už mne knížka moc nebavila.

aleneckam
27.09.2020

Jsem ročník 1985, autorka 1989, takže jsme obě vyrůstaly ve stejném období 90. let, připomnělo mi to spoustu věcí, na který jsem zapomněla, bylo příjemné se opět do toho období vrátit. Je to vlastně autobiografie a velmi mne překvapila intimní zpověď autorky, která z vtipného vyprávění přechází do vážnějšího v dospělosti. Doporučuji všem devadesátkovým dětem a taky fanouškům autorky, všechny její knihy se mi moc líbily :-)

InesRodriguez
21.09.2020 5 z 5

Za mě je InTyMně autorčina nejlepší knížka. Pominu vysokou míru ztotožnění se s její osobností, skutečnost, že jsem se při každé druhé až třetí stránce musela nahlas smát i v MHD nebo ve vlaku (což se mi běžně nestává). Pominu i to, že mi tímhle vyprávěním připomněla jedny z nejlepších let mého života. Píšu "pominu", protože tohle všechno jsou vysoce subjektivní věci, a přiznejme si, že ne každý z nás je introvert narozený koncem 80. let, který se snaží zapadnout do dnešního šílenýho uhánějícího světa a zároveň neztratit to úžasný, co v sobě má.

Z objektivního hlediska šla autorka s kůží na trh a čtivě, vtipně a s obdivuhodnou mírou sebereflexe sdílela obrovský kus sebe a svého života. Navíc se jí podařilo autenticky zachytit devadesátá léta, takže je tahle knížka tak trochu i kronikou.
Díky! :)

tina9338
16.09.2020 5 z 5

Tohle je trosku jina forma nez ostatni knizky od spisovatelky, naopak tady popisuje sama sebe, sve detstvi, dospivani, coz je velmi humorne a mela jsem to podobne, takze me to moc bavilo, ale pak se vrhne na dospelost a veskera uskali co to prinasi a je skvele, ze to takhle otevrene napsala.

Shirlei
15.09.2020

Knížka je velmi humorná a zábavná. Líbila se mi už jen z toho důvodu, že jsem ve stejném období vyrůstala a tak mi to připomíná mé dětství a dospívání. Také se autorka v příběhu zmiňuje o úzkostech, jež trápí čím dál více lidí a osobně si myslím, že by se o nich mělo více mluvit. Sama s nimi mám bohaté zkušenosti. Velice hezky napsaná knížka, taková ze života.

bagel
09.09.2020 3 z 5

Jsem sice (dost) starší, ale bylo fajn si devadesátky připomenout. A zajímavá byla poslední část o působení v médiích.

kacenka075
29.08.2020

Tohle bylo velké zklamání a knihu považuji za vycucanou z prstu proto, že nakladatel po autorce "něco chtěl".

Peace
11.08.2020 4 z 5

"Když je něco snadný, není to automaticky to správný řešení."

Autorčiny knihy mám ráda a ani tato nezůstane výjimkou. Moc ráda jsem si díky ní zavzpomínala na svoje vlastní dětství, které je skoro jako přes kopírák od jejího :o)

Nikol681
28.07.2020 3 z 5

Parádní oddechovka :))

Lenka51
17.07.2020 5 z 5

Tak to byla opravdu jednohubka na jeden večer. Svižná, vtipná, autentická. Přesto, že jsem ještě o deset let mladší než autorka, poznala jsem se ve spoustě situacích a skvěle si zavzpomínala. Pokud nemáte příliš velká očekávání, jistě budete spokojeni.