Losos v kaluži

Cynická Bára není typ holky, která se ráno probudí se sexy rozcuchem, protáhne se a na první pokus vyfotí #nomakeup selfie, za kterou dostane 200 lajků, než dojde do koupelny. Je spíš ten typ holky, která se ráno bojí podívat do zrcadla, na zůstatek účtu a do lednice. Její život se otočí vzhůru nohama, když jí umře babička a „odejde do nebe“. Bára ale zjistí, že smrtí nic nekončí, naopak jí všechno začíná!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353794/big_losos-v-kaluzi-d6e-353794.jpg 3.81155

Kniha Losos v kaluži

Andulino

Autorku znám z podcastu Příběh, který se opravdu stal, a mám ji moc ráda. Losos v kaluži byl mou první knihou Markéty Lukáškové, a jistě ne poslední. Cítila jsem se, jako když mi vypráví svoje životní trampoty kamarádka. Barbora by však nebyla mou nejlepší kamarádkou, jelikož osobnostně mi příliš nesedla. To však nic nemění na tom, že se mi četlo krásně. Téma smrti babičky je pro mě osobně noční můra, bojím se dne, kdy se s ní budu muset rozloučit. Tato verze života po životě mě tudíž velmi ukonejšila, vždyť kdo ví, co nás všechny jednou opravdu čeká? Velmi mě oslovila teorie, že nám naši blízcí dávají signály, a uvědomila jsem si, že se mi něco takového vlastně několikrát stalo! Kniha tak pro mě byla odpočinkem, ale i důvodem zamyslet se nad tím, co bylo a co (možná) bude.

Hobo

Po Vlaštovce v bublině druhý důvod, proč si téhle autorky všímat. Nejdřív nápad s přeskakováním desetiletí, teď zas s nebem a peklem. Fakt beru!

Dasa1313

Jelikož jsem si nepřečetla o čem kniha pojednává, bylo to pro mě vcelku překvapení, tudíž jsem si při jízdě vlakem a čtení této knihy i poplakala:). Knihy psané z pohledu dvou lidí se mi moc líbí a myšlenka, jak funguje nebe a peklo je zde moc hezky popsána. A nutí k zamyšlení, vidíme znamení kolem sebe?

Make20

Jsem velmi ráda, že jsem této autorce dala šanci. Opět se mi líbilo střídání vyprávění dvou postav (tentokrát je to babička a vnučka). I když se v knize řeší velmi smutné téma odcházení, příběh mě bavil. Líbila se mi autorčina představa, jak by vypadalo nebe. Závěr knihy sice otevřený, ale s koncem, který jsem si celou dobu přála :)

Aneleh

Nejhezčí pohádka pro dospělé jakou jsem kdy četla, zaslouží si všechny hvězdičky. Je to takové milé a dává to naději. Tak jsem si při knize už dlouho neodpočinula. A to nebe - prostě nádhera, skláním se před autorčinou fantazií.

Monika164

Konečně vím, jaké to bude v nebi.
Moc hezká a obohacující kniha....
Určitě si přečtu další...

Vej

(+ SPOILER) Losos v kaluži je autorčiným debutem a zároveň i mým prvním setkáním s ní (pokud samozřejmě nepočítám Instagram a podcast Příběh, který se opravdu stal).
Těžké téma zpracované s lehkostí a humorem.
Myslím si, že to, co mě do knihy nejvíce vtáhlo byl fakt, že jsme s hlavní hrdinkou vrstevnice a kdykoli byla v textu nějaká reference na opravdický svět, musela jsem se pousmát, protože „tohle přece žiju". Bavil mě koncept nebe a pekla a závěrečné usmíření skrze ženskou rodovou linii byl dojemný.
Doporučila bych ji lidem, kterým je mezi 20–30 lety a těm, kdo chtějí naději, že smrtí náš život nekončí.

LenickaSik

Skvělá kniha, kterou jsem přečetla za jedno deštivé odpoledne ve Slovinsku. Barboře jsem moc fandili! Koncept nebe a pekla byl za mě dokonalý.