Losos v kaluži

Cynická Bára není typ holky, která se ráno probudí se sexy rozcuchem, protáhne se a na první pokus vyfotí #nomakeup selfie, za kterou dostane 200 lajků, než dojde do koupelny. Je spíš ten typ holky, která se ráno bojí podívat do zrcadla, na zůstatek účtu a do lednice. Její život se otočí vzhůru nohama, když jí umře babička a „odejde do nebe“. Bára ale zjistí, že smrtí nic nekončí, naopak jí všechno začíná!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/353794/losos-v-kaluzi-d6e-353794.jpg 3.8297
Literatura česká, Dívčí romány
Vydáno:, Motto

kalinka99
předevčírem

Humorné vyprávění, trochu reality a nadpřirozenosti. Moc se mi kniha líbila.

Zuzaniee
05. prosince

Knizka se cetla velmi dobre.Hodne jsem se u ni zamyslela,libila se mi.

KateTheBlogger
05. prosince

Knížka se četla rychle a příběh je nápaditě napsaný. Kupodivu se mi mnohem víc líbilo povídání Milady než Báry (ačkoli mám věkově blíž k Báře), ale zkrátka jsem se s Bárou neuměla ztotožnit.

Barushenka
14. listopadu

Příběh hrdinky je mi velmi podobný, a proto mne také chytla u srdce. Mimo to je to výborně napsáno.

lencin
07. listopadu

Hezké, ale.... Bára i Milada jsou dobře vykreslené a vlastně velmi důvěryhodné a je snadné se s nimi ztotožnit. Ale některé části do sebe prostě nezapadají a jsou nelogické. Příběh se mi líbil a chytl mě za srdce,ale chtělo to nějakou větší revizi textu. Ale na prvotinu dobré,až výborné.

halimatu
04. listopadu

Moc hezká, čtivá knížka. Taková pohodová oddychovka.

SlamLenka

Kamarádka Lída mi tu knihu donesla a říká: "Když jsem to začala číst, říkala jsem si, že ta Bára jsem úplně já, ale nakonec jsem zjistila, že je spíš úplně jako ty - to si musíš přečíst!"
Já se svým seznamem k přečtení dlouhým jako rukou psaný Starý i Nový zákon dohromady... No ale co pro kamarádku neuděláte, že jo. A tak jsem se do toho dala a zjistila jsem, že Bára je cynická jako Lída a asociální jako já.
Byla to příjemná oddychovka. Z toho posmrtného závěru jsem sice nejdřív byla dost zmatená a nesedlo mi to, nakonec jsem se ale docela dobře bavila.

.verda.

Začátek knihy mě velmi mile překvapil, bavilo mě číst trefné přidrzlé poznámky Báry. Konec je však nedotažený, motivy se neustále opakují, autorka jako by ztratila původní šmrnc.

AlbinaBina

Skvělá, moc jsem se bavila. Ironická pragmatická Bára? Palec hore!

Aroucaria

Začátek mě trochu děsil, že to jako bude takový ženský románek s přídechem červené knihovny. Naštěstí jsem se zmýlila a odrzlý tón, nebeské spočívání a narážky na esoteriku, mě bavili. Ač signálům shůry věřím!

SakuraLuci

Kniha nebyla špatná, ale trochu jsem nemohla uvěřit Miladě. Přišla mi taková nedotažená, psána (a poznamenána) mladou autorkou a jejím mladistvých rukopisem.. Hodnotím 4*/5*

kessey

Příjemná oddechovka, místy vtipné a velké plus za zajímavě vykreslené nebe. Nicméně některé pasáže zkratkovité a plné klišé, což ten počáteční dojem dost zkazilo, takže průměr :-)

Adelajda_4

Mně se to velice líbilo, byla to moc hezká, milá, oddychová knížka. I když téma je velmi smutné, popsáno je s takovou nostalgickou lehkostí. A kéž by nebe takhle vypadalo i ve skutečnosti. :))

unhappy69

Části o Báře se mi líbily moc, určité části popisu toho jak to chodí v nebi mi bohužel přišly až přehnané a kdyby to tam nebylo, kniha by za mě byla lepší. Každopádně mě to bavilo, četlo se to samo a za tři večery jsem měla přečteno.

marca_m

Ač by autorka jistě byla nerada, nedá mi to a musím ji srovnat s Radkou Třeštíkovou. A to v tom smyslu, že ne každý, kdo je schopen psán vtipné a trefně kousavé facebookové statusy či krátké články, je také schopný psát knihy. Ano, měla jsem občas pocit, že čtu jeden dlouhý příspěvek na sociální síti, vyprávění chybí ten správný jazyk, byť je místy znát možná až okatá snaha autorky ukázat, že zná i knižní výrazy a spojení. Příběh není špatný, ale je prostě znát, že autorka není vypsaná, chybí jí lehkost, plynulost, hloubka, sofistikovanost. Na to konto jsem také měla dojem, že nad knihou nejspíš neproběhla redakční práce nebo proběhla hodně špatně, věřím, že jinak by forma byla lepší. Trefování se do "pipin z Instagramu" bylo zpočátku vtipné, ale vlastně ho bylo až moc, skoro jako by autorka jiné sdělení neměla. Což je trošku směšné od někoho, kdo si udělal jméno na sociálních sítích.

Alilka

Kniha se mi moc líbila a už v průběhu čtení jsem začala mít pocit, že i já dostávám znamení shora... :-D

jasnenka

Jako pozdrav z nebe :-) Nádhera! Začátkem jsem se sice těžko prokousávala, ale pak mě to chytlo a super! Místy vtipná, kousek smutná a k tomu ta nepostradatelná naděje. Tleskám a těším se na další kousek od této autorky!!!

mynonka

Moc se mi kniha líbila. Rychle utíkala, ale zároveň se dala, díky krátkým kapitolám, na chvilku odložit z ruky a vždycky jsem se těšila, až se do ní zase začtu. Postava Barbory byla tak skutečná, že jsem si myslela, že se jedná opravdu o příběh samotné autorky. Tak moc reálné to celé bylo a tak moc dobře jsou postavy zakresleny a zasazeny do dnešního světa. Co mě ale moc potěšilo, byla představa nebe a pekla. Kéž by to takhle přesně bylo... Pro mě se to stalo srdcovkou a proto dávám 5* a těším se na další knihu!

Beatnice

S lehkosti a humorem komentuje kazdodenni situace, I kdyz nekdy je zahorkla a depresivni az moc. Hodne me dojala situace s babickou, ale to je asi tim, ze jsem ted zazila stejnou ztratu a moc se mi libila predstava babicky, jak si v nebi uziva :-)

Mikejla1308

Recenzi najdete u mně na blogu - Máma čte knihu. Ve zkratce - velká spokojenost, pokud milujete cynismus nebo Markétu Lukáškovou, což je v podstě jedno a to samé :) - knížku si určitě přečtěte!

Jessie_K

Markétu sleduji už nějaký ten pátek na Facebooku a Instagramu a hodně mě baví její sarkasmus a její pohled na svět. O knížce jsem věděla, ale nějak jsem se k ní nemohla rozhoupat, až teprve nedávno jsem si jí všimla u nás v knihovně, hezky vyjímající se na stojánku, volající "Vezmi si mě domů!" A tak jsme se seznámily. :D Už předem jsem tušila, že Markétin styl humoru bude určitě obsažen i v příběhu a nepletla jsem se. Ale není to jen o tom. Už po prvních stránkách mě překvapilo, jak autorka dokáže vyjádřit slovem přesně ty pocity, které já zvládnu maximálně "jen" prožívat. Loni mi odešel můj dědeček a i z toho důvodu, jsem se ve spoustě slovních spojeních, i celých větách, viděla. Knížka se příjemně čte, autorka nikde, jak já říkám, netlačí na pilu. Pravděpodobně ji přikoupím do své knihovny a někdy se k ní zase ráda vrátím. :-)

veronika5179

Originální a neotřelý nápad. Jak s popiskem Bářina života, tak Miladina. Postupně se mi to střídání světů ale tak trochu začalo přejídat a upřímně jsem si víc užívala pozemský svět z Bářina pohledu.

barunkaav

takováhle směsice místy suchého humoru a smutku - parádní knížka! doporučuji

tezzpoletsar

Naprosto skvělá knížka! Bavilo mě střídání kapitol, Bárka/babička, jejich pohledy na věci a situace. Strašně vtipná (!!!), čtivá, vzala za srdce... Doporučuji!:)

efka.michalkova

Sarkastická Bárka mě baví, hned jsem si vzpomněla na svou kamarádku a přemýšlela, jestli nenapsala tuhle knihu pod pseudonymem ve skutečnosti ona. Na druhou stranu mi ale někdy pripadalo až otravné, jak moc se Bárka snaží být jiná a zdůrazňovala že ona nikdy nebude ten typ holky (dosaď jeden z několika typů holek ze kterých si dělala srandu). Někdy mě to odmítání, sarkasmus a negace připadalo víc sedící na třináctiletou puberťačku a hlavně hrozně přehnané. Jak už zaznělo níže, vyprávění babičky mi na věk moc nesedělo, ale to mi nijak nevadí - naopak. Byt stary ještě neznamená uvažovat staře a podle šablony jako další stáří lidé. Za mě tři hvězdy, není to kniha ke které se vrátím, ale ráda si přečtu od autorky další počiny a jsem zvědavá, kam se posune.

wiolca

Dávám čtyři hvězdy, začátek se mi líbil hodně, konec už trochu míň. Každopádně mě to bavilo číst, líbil se mi styl Bary a to jak komentovala současný věci a svůj život.

Julinka679

Bára mě oproti Miladě bavila o hodně víc. Možná proto, že jsem s ní většinu času souhlasila (a soucítila) a hlavně mi její jednání a to, co se jí dělo občas přišlo hodně vtipné. (Ten Václav mi ale lezl krkem! :D)
Taková fajn jednohubka, u které jsem se celkem bavila :-)

Lipka341

Byla jsem unešená, určitě se k ní ještě vrátím!!!

pagac17

Zajímavě napsaná kniha, chvíli mi trvalo, než jsem se v ní zorientoval, autorka podává své příběhy s humorem a nadsázkou.

Kaca24

Mě bavila moc!! Pohled z "obou" stran, posmrtný život, cynická Bára-všechno super. Jen humor mi přišel místy až moc přitažený za vlasy.