Losos v kaluži

Cynická Bára není typ holky, která se ráno probudí se sexy rozcuchem, protáhne se a na první pokus vyfotí #nomakeup selfie, za kterou dostane 200 lajků, než dojde do koupelny. Je spíš ten typ holky, která se ráno bojí podívat do zrcadla, na zůstatek účtu a do lednice. Její život se otočí vzhůru nohama, když jí umře babička a „odejde do nebe“. Bára ale zjistí, že smrtí nic nekončí, naopak jí všechno začíná!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353794/losos-v-kaluzi-d6e-353794.jpg 3.8874

Kniha Losos v kaluži

AngeliS

(+ SPOILER) Doufám, že jsem začala od nejhorší knihy autorky. Mám ráda její humor a články, příspěvky. Ale tahle kniha. Taková zvláštní. Na jednu stranu se mi perfekntě četla, je to oddechovka a slupla jsem ji jako malinu. Na stranu druhou to pro mě byla divná fantasmagorie. Pojetí nebe bylo vlastně super, fakt dobrý nápad. Ale příběh mrtvé babičky s jejím o dost mladším mrtvým manželem mě vytáčel a přišlo mi to chvíli až odporné. Vím, že je to samozřejmě normální a přirozené... Bla bla. To je mi fuk. Nechci o tom číst. Nejvíc káča byla stejně hlavní postava. Cítila jsem k ní jen jakési až pohrdání. Mám z toho pocity tak 50/50. Na autorku ale zanevřít nehodlám. Rozhodně si přečtu i další knihy.

Lenny33

Z této knihy jsem velmi rozpačitá. Je to už 3. kniha, kterou jsem od autorky přečetla a zhruba první třetinu knihy jsem byla spokojená a říkala jsem si, že autorka mi jen potvrdila své kvality. Ovšem pak se dostala babička do "nebe" a má spokojenost ze čtení zmizela. Věděla jsem, o čem kniha bude, ale až takový s prominutím blábol jsem nečekala. Evidentně knihy o posmrtném životě nejsou nic pro mě.
Co se týče postavy babičky, jsem tu jediná koho iritovalo, jak se babička vyjadřovala a celkově přemýšlela? To byl slovník a myšlenky mladé holky a ne 80 leté ženské. Když se k tomu navíc přidal život v nebi, už jsem její kapitoly sotva rozdýchávala a nakonec spíše přelétla očima.
Naopak Bára - která, podle komentářů ostatních, všechny akorát štvala - se mi zamlouvala a v mnoha ohledech jsem jí chápala. Její kapitoly byli svěží, zábavné, absurdní ale i smutné. Bohužel jsem si myslela, že se její příběh bude ubírat trochu jiným směrem. Vyústění zápletky s Václavem vlastně jen podtrhlo celou nelogičnost a absurditu této knihy. Bohužel.
Po skvělé Pandě v nesnázích a knize InTyMně, která mě přivedla k mnoha zapomenutým vzpomínkám z dětství, bylo tohle velké zklamání. 2,5*

marie3541

Tuto autorku jsem objevila až díky čtenářské výzvě. Začala jsem touto knihou a teď začínám číst Pandu v nesnázích. Nicméně ta se mi asi začíná líbit víc než Losos v kaluži. Tahle knížka se četla snadno a rychle, nevadilo mi ani střídání kapitol Báry a Milady. Občas mi vadilo vyjadřování Báry v některých úsecích jednotlivých kapitol. Nicméně jsem se ještě nikde v žádné knize nesetkala s pojetím nebe a pekla. To mě trošku rozhodilo a jsem ráda, že jsem tak nějak knížku dočetla.

Barulinkas

Za mě zklamání... Oddechové čtení, které vás ale moc nenadchne...

Chesterton

Směs humoru a sebeironie si mě získala od prvních vět.
Postupně nastoupila celkem jednoduchá, výuková psychologie a současný vztahový zmatek?
Začala jsem se nudit. Chtěla jsem ovšem nahlédnout do světa současného dívčího románu.
Pasáže z gender korektního nebe naivní, stejně jako celé pojetí přechodu ze života. Nejvíc mě asi "rozsekalo" (slovy zdejších emotivních čtenářů :o) intimní znovuzbližování Milady s Jiřím. Ještě, že vyústění příběhu je pozitivní a ve fázi, kdy má Milada šanci nahlédnout minulý život a výchovu, i realistický. To mě i chvilku bavilo. Snad by si dívčí román zasloužil větší šmrnc a moudrost?
Autorka nepíše úplně zle, jen snad chvilku potrvá, než její "kreativní pnutí", o němž se píše na přebalu, dozraje.
2/3

Zuzana08

Ze všech knih autorky, se mi asi tato líbila nejméně. Nicméně, kniha se i tak četla lehce, zajímavé pojetí nebe a a pekla. Jak tady mnozí píší v recenzích, že jim až příliš cynická Bára nebyla po chuti, já jsem se v ní naopak docela dost viděla. Asi bych se měla také jako Bára nad sebou zamyslet.

Handokan

(+ SPOILER) Ze začátku jsem si říkala, jak zajímavě je kniha pojatá a líbilo se mi střídání Báry a Milady ve vyprávění. Styl vyjadřování Báry mi moc nesedl, ale dalo se to zvládnout. I když u některých jejích cynických poznámek jsem měla pocit, že autorka až moc tlačí na pilu a snaží se být za každou cenu vtipná. Bohužel mám problém se zbytečným používáním anglických slov v českém jazyce a tady se to občas prostě nehodilo, například ASAP nemusí být pro spoustu lidí pochopitelná.

Problém ve čtení nastal zhruba ve třetině knihy, když na řadu přišlo nebe. Vykreslení nebe mi prostě přišlo jako jedno velké klišé. Jako bych to už někde četla nebo viděla, nejenom jednou. A probírání gendrově rasových otázek už na mě bylo opravdu moc. Potom se to vlastně táhlo až do konce. Knížku jsem dočetla pouze ze setrvačnosti a v ději mě nic nepřekvapilo, protože to bylo velmi předvídatelné.

Myslím si, že tahle knížka je taková rychlokvaška, po které za pár let neštěkne pes, protože je zasazena do určité doby a jsou v ní zmíněny určité trendy současnosti, které za pár let nemusí být pro čtenáře pochopitelné. A nebo se mýlím a bude to naopak. :)

bronulka

Kniha se mi velice líbila. Zajímavé pojetí posmrtného života. Určitě je to příjemná oddechovka, ideální čtení na letní dovolenou