Losos v kaluži

Cynická Bára není typ holky, která se ráno probudí se sexy rozcuchem, protáhne se a na první pokus vyfotí #nomakeup selfie, za kterou dostane 200 lajků, než dojde do koupelny. Je spíš ten typ holky, která se ráno bojí podívat do zrcadla, na zůstatek účtu a do lednice. Její život se otočí vzhůru nohama, když jí umře babička a „odejde do nebe“. Bára ale zjistí, že smrtí nic nekončí, naopak jí všechno začíná!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/353794/losos-v-kaluzi-d6e-353794.jpg 3.8277
Literatura česká, Dívčí romány
Vydáno:, Motto

.verda.

Začátek knihy mě velmi mile překvapil, bavilo mě číst trefné přidrzlé poznámky Báry. Konec je však nedotažený, motivy se neustále opakují, autorka jako by ztratila původní šmrnc.

AlbinaBina

Skvělá, moc jsem se bavila. Ironická pragmatická Bára? Palec hore!

Aroucaria

Začátek mě trochu děsil, že to jako bude takový ženský románek s přídechem červené knihovny. Naštěstí jsem se zmýlila a odrzlý tón, nebeské spočívání a narážky na esoteriku, mě bavili. Ač signálům shůry věřím!

SakuraLuci

Kniha nebyla špatná, ale trochu jsem nemohla uvěřit Miladě. Přišla mi taková nedotažená, psána (a poznamenána) mladou autorkou a jejím mladistvých rukopisem.. Hodnotím 4*/5*

kessey

Příjemná oddechovka, místy vtipné a velké plus za zajímavě vykreslené nebe. Nicméně některé pasáže zkratkovité a plné klišé, což ten počáteční dojem dost zkazilo, takže průměr :-)

Adelajda_4

Mně se to velice líbilo, byla to moc hezká, milá, oddychová knížka. I když téma je velmi smutné, popsáno je s takovou nostalgickou lehkostí. A kéž by nebe takhle vypadalo i ve skutečnosti. :))

unhappy69

Části o Báře se mi líbily moc, určité části popisu toho jak to chodí v nebi mi bohužel přišly až přehnané a kdyby to tam nebylo, kniha by za mě byla lepší. Každopádně mě to bavilo, četlo se to samo a za tři večery jsem měla přečteno.

marca_m

Ač by autorka jistě byla nerada, nedá mi to a musím ji srovnat s Radkou Třeštíkovou. A to v tom smyslu, že ne každý, kdo je schopen psán vtipné a trefně kousavé facebookové statusy či krátké články, je také schopný psát knihy. Ano, měla jsem občas pocit, že čtu jeden dlouhý příspěvek na sociální síti, vyprávění chybí ten správný jazyk, byť je místy znát možná až okatá snaha autorky ukázat, že zná i knižní výrazy a spojení. Příběh není špatný, ale je prostě znát, že autorka není vypsaná, chybí jí lehkost, plynulost, hloubka, sofistikovanost. Na to konto jsem také měla dojem, že nad knihou nejspíš neproběhla redakční práce nebo proběhla hodně špatně, věřím, že jinak by forma byla lepší. Trefování se do "pipin z Instagramu" bylo zpočátku vtipné, ale vlastně ho bylo až moc, skoro jako by autorka jiné sdělení neměla. Což je trošku směšné od někoho, kdo si udělal jméno na sociálních sítích.

Alilka

Kniha se mi moc líbila a už v průběhu čtení jsem začala mít pocit, že i já dostávám znamení shora... :-D

jasnenka

Jako pozdrav z nebe :-) Nádhera! Začátkem jsem se sice těžko prokousávala, ale pak mě to chytlo a super! Místy vtipná, kousek smutná a k tomu ta nepostradatelná naděje. Tleskám a těším se na další kousek od této autorky!!!

mynonka

Moc se mi kniha líbila. Rychle utíkala, ale zároveň se dala, díky krátkým kapitolám, na chvilku odložit z ruky a vždycky jsem se těšila, až se do ní zase začtu. Postava Barbory byla tak skutečná, že jsem si myslela, že se jedná opravdu o příběh samotné autorky. Tak moc reálné to celé bylo a tak moc dobře jsou postavy zakresleny a zasazeny do dnešního světa. Co mě ale moc potěšilo, byla představa nebe a pekla. Kéž by to takhle přesně bylo... Pro mě se to stalo srdcovkou a proto dávám 5* a těším se na další knihu!

Beatnice

S lehkosti a humorem komentuje kazdodenni situace, I kdyz nekdy je zahorkla a depresivni az moc. Hodne me dojala situace s babickou, ale to je asi tim, ze jsem ted zazila stejnou ztratu a moc se mi libila predstava babicky, jak si v nebi uziva :-)

Mikejla1308

Recenzi najdete u mně na blogu - Máma čte knihu. Ve zkratce - velká spokojenost, pokud milujete cynismus nebo Markétu Lukáškovou, což je v podstě jedno a to samé :) - knížku si určitě přečtěte!

Jessie_K

Markétu sleduji už nějaký ten pátek na Facebooku a Instagramu a hodně mě baví její sarkasmus a její pohled na svět. O knížce jsem věděla, ale nějak jsem se k ní nemohla rozhoupat, až teprve nedávno jsem si jí všimla u nás v knihovně, hezky vyjímající se na stojánku, volající "Vezmi si mě domů!" A tak jsme se seznámily. :D Už předem jsem tušila, že Markétin styl humoru bude určitě obsažen i v příběhu a nepletla jsem se. Ale není to jen o tom. Už po prvních stránkách mě překvapilo, jak autorka dokáže vyjádřit slovem přesně ty pocity, které já zvládnu maximálně "jen" prožívat. Loni mi odešel můj dědeček a i z toho důvodu, jsem se ve spoustě slovních spojeních, i celých větách, viděla. Knížka se příjemně čte, autorka nikde, jak já říkám, netlačí na pilu. Pravděpodobně ji přikoupím do své knihovny a někdy se k ní zase ráda vrátím. :-)

veronika5179

Originální a neotřelý nápad. Jak s popiskem Bářina života, tak Miladina. Postupně se mi to střídání světů ale tak trochu začalo přejídat a upřímně jsem si víc užívala pozemský svět z Bářina pohledu.

barunkaav

takováhle směsice místy suchého humoru a smutku - parádní knížka! doporučuji

tezzpoletsar

Naprosto skvělá knížka! Bavilo mě střídání kapitol, Bárka/babička, jejich pohledy na věci a situace. Strašně vtipná (!!!), čtivá, vzala za srdce... Doporučuji!:)

efka.michalkova

Sarkastická Bárka mě baví, hned jsem si vzpomněla na svou kamarádku a přemýšlela, jestli nenapsala tuhle knihu pod pseudonymem ve skutečnosti ona. Na druhou stranu mi ale někdy pripadalo až otravné, jak moc se Bárka snaží být jiná a zdůrazňovala že ona nikdy nebude ten typ holky (dosaď jeden z několika typů holek ze kterých si dělala srandu). Někdy mě to odmítání, sarkasmus a negace připadalo víc sedící na třináctiletou puberťačku a hlavně hrozně přehnané. Jak už zaznělo níže, vyprávění babičky mi na věk moc nesedělo, ale to mi nijak nevadí - naopak. Byt stary ještě neznamená uvažovat staře a podle šablony jako další stáří lidé. Za mě tři hvězdy, není to kniha ke které se vrátím, ale ráda si přečtu od autorky další počiny a jsem zvědavá, kam se posune.

wiolca

Dávám čtyři hvězdy, začátek se mi líbil hodně, konec už trochu míň. Každopádně mě to bavilo číst, líbil se mi styl Bary a to jak komentovala současný věci a svůj život.

Julinka679

Bára mě oproti Miladě bavila o hodně víc. Možná proto, že jsem s ní většinu času souhlasila (a soucítila) a hlavně mi její jednání a to, co se jí dělo občas přišlo hodně vtipné. (Ten Václav mi ale lezl krkem! :D)
Taková fajn jednohubka, u které jsem se celkem bavila :-)

Lipka341

Byla jsem unešená, určitě se k ní ještě vrátím!!!

pagac17

Zajímavě napsaná kniha, chvíli mi trvalo, než jsem se v ní zorientoval, autorka podává své příběhy s humorem a nadsázkou.

Kaca24

Mě bavila moc!! Pohled z "obou" stran, posmrtný život, cynická Bára-všechno super. Jen humor mi přišel místy až moc přitažený za vlasy.

Eviku-miluna

Kniha zaujala hlavně svým vzhledem. Pohodové čtení. Zajímavé je vyprávění ze strany Báry, a na straně druhé, její moc milé babičky Milady. Ze začátku mi přišlo jako by to psaly dvě rozdílné autorky a Bára mě celkem štvala svým neustálým stěžováním si a upozorňováním na kdejaké klišé. Ale děj utíkal rychle, začetla jsem se a líbila se mi i konečná zápletka s Báry ex. Hodnotím kladně.

Lucopatka

Se přiznám - Milady jsem přečetla jen tři. A pak jsem je přeskakovala, neb mě rušily od Báry :-) Ta se mi líbila moc!

bajinecka

Pekne, povedene, originalni (pohled 2 hlavnich hrdinek, nebe a peklo a celkove posmrtny zivot). Prvni polovina sarkasticky velmi povedena, v druhe casti uz to pokulhavalo.

smokajs

Vyprávění z pohledu šedesátileté paní mi nepřišlo moc věrohodné, tak nějak mi zkrátka ono přemýšlení k jejímu věku nesedělo. Jako celek však byla kniha opravdu čtivá, příběh mi vykouzlil úsměv na tváři a velice mile mě pohladil po duši :)

terijans

Skvělá oddychovka, která vzala za srdce. Pěkná kniha.

Alawa

Pro mně milé překvapení, knížka je čtivá, líbil se mi styl i nápad vyprávět příběh oběma hlavními protagonistkami. Jako oddychovka pro slunný letní víkend ideální.

rottovat

Dávám 3,5 hvězdičky, ta půlka je za poměrně originální zobrazení nebe a pekla, to se mi líbilo. Jinak hlavní linie příběhu se četla zlehka, děj ani jazyk není nikterak komplikovaný, vše plyne svižně. Nevím, nakolik je příběh autobiografický (a zda vůbec), ale občas mi přišlo, že autorka až moc tlačí na pilu, co se týče humoru. Ironický až sarkastický tón je mi sice více než sympatický, ale místy už na mě bylo těch trefných slovních spojení až příliš. Ale jako prvotina, kterou si ukrátíte čas vlakem, případně relaxujete před spaním, to bylo dobré.

posmrtný život prvotina rodinné vztahy

Markéta Lukášková

Markéta Lukášková