InTyMně

InTyMně https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421379/bmid_intymne-2fp-421379.jpg 4 681 164

Od sametové revoluce přes Nagano až k dospělosti Všechno, co neuložíte, se jednou ztratí. A ztratit vzpomínky na dětství a dospívání v devadesátkách a na přelomu tisíciletí, to by byla škoda. V této knize nejsou ty vaše, ale spousta z nich vám bude povědomá. Jsou dětsky naivní, pubertálně vzdorné a taky dospělácky bolestné. Budete se u nich smát, pokyvovat hlavou a pocítíte úlevu, že v tom všem zmatku, co se v životě děje, rozhodně nejste sami.... celý text

Martina410
23.02.2020 4 z 5

Kniha me moc bavila, precetla jsem ji za 2 dny. Tema bylo fajn, zajimavy zivot o neco malo starsi holky, nez jsem ja. V necem jsem videla sebe.

Gugu
22.02.2020 2 z 5

Kniha mě vůbec nijak nezaujala, krátké texty o něčem, co autorka zažila, prožila a nyní to sepsala. Čtete, oči vám běhají po stránkách, ale výsledný pocit nula, knížka ve vás nezanechá žádnou stopu, ani není po čem. Ráda knížku pošlu dál.

Sorrow
22.02.2020 2 z 5

Autorku jsem měla možnost poznat díky adaptaci její prvotiny Losos v kaluži skrze Listování. Získala si mě zejména svým smyslem pro humor, proto jsem se rozhodla dát její další tvorbě šanci. InTyMně je kniha přesně taková, jak ji inzeruje anotace. Nostalgická, vtipná, sarkastická, místy bolavá. Ač tedy čtenář dostane to, co čeká, přeci jen musí být po dočtení trošku zklamán. Dvě stě stránek textu, u něhož se sice pousměje, protože „to přece taky zažil“, nezanechává vlastně nic… Jako hodně oddechová záležitost místo Ulice, když potřebujete vypnout asi dobrý, já však hledám v literatuře něco víc. Nic to ale nemění na mých sympatiích k autorce a snad dám i její více románové tvorbě do budoucna šanci.

jeani001
11.02.2020 5 z 5

Na knihu InTyMně jsem se dlouho těšila a přestože nakonec nezískala tak vysoké hodnocení, mě osobně se velmi líbila.
Jsme totiž s autorkou podobně staré, a tak jsem si při čtení spíše připadala jako při "pokecu s kámoškou", se kterou vzpomínáme na dětství a bláznivá studentská léta. Což alespoň za mě, je vážně super!
Doporučuji! (Hlavně pro generaci konce osmdesátek a začátku devadesátek.)

LadyCotton
10.02.2020 4 z 5

Pokud vás zklamala kniha M.Doležalové - Jeden kopeček šmoulový, InTyMně vám vrátí chuť.
Humor autorky mi sedl - příjemně jsem si zavzpomínala (jsem jen o rok starší než autorka). Je sice pravda, že konec knihy se mi už tak svižně nečetl ale to vůbec nevadilo - celkově mám z knihy velmi dobrý pocit - dost často jsem se v metru smála i nahlas.

Andy08
05.02.2020 odpad!

Tak tohle se moc nepovedlo...

Zuziša
01.02.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila,mám ráda tento styl humoru,i jsem si zavzpomínala.Těším se na další.

amaenium
31.01.2020 2 z 5

První půlka knihy byla pro mě nic neříkající. Do čtení jsem se musela nutit a pořád jsem si říkala, co vedlo autorku k napsání pamětí, když je pořád vlastně ještě mladá. Pro mě osobně v této fázi neměla kniha obsahovou hodnotu, nic mi nepředala, nepřipomněla a celkově mě nebavila. Po půlce nastalo utrpení, kdy jsem opravdu přemýšlela, že knihu ani nedočtu.
Až posledních dvacet stránek pro mě mělo konečně nějaký smysl. I přestože měla autorka šťastné dětství ve stabilní rodině, úzkosti mohou potkat každého z nás a autorka se s nimi poprala, stanovila si pevné a dosažitelné cíle a našla svoji hodnotu a svobodu.

zuzana1471
30.01.2020 4 z 5

Dobrá oddychovka, zasmála jsem se. ;)

los
30.01.2020 1 z 5

první polovina knihy sdružující reminiscence na autorčino dětství v 90. letech mi připomněla knihu Jeden kopeček šmoulový - drobné vtipné postřehy a společně sdílené reálie, ale tak nějak o ničem; druhá část zase knihu Zmrzlina s příchutí záměru - egomanické a sebeanalyzující terapie psaním

kniha je stylově, žánrově, kompozičně i myšlenkově nevyvážená, v takové podobě vůbec neměla vyjít

Nyoko
27.01.2020 1 z 5

Po Lososovi jsem tuhle knihu četla jen proto, že autorka vyrostla na stejném sídlišti a je jen o pár let mladší než já. Četlo se to snadno, mnohokrát jsem se živě vrátila do dob dospívání, ale nic hlubšího ve mě kniha nezanechala.

michaela1992
26.01.2020 3 z 5

Předem potřeba říct, že jsem ovlivněna již předešlou tvorbou autorky. Ale co naplat. Zase to bylo skvělé. Miluju tenhle nenucený styl humoru a sarkasmu. A všeho v čem se můžu nalézt. Navíc tenhle návrat ke kořenům byl prostě skvělý. Akorát v tom názoru na Brno se tedy zásadně rozcházíme. :D

aja0661
25.01.2020 5 z 5

Dalsi skvela knizka! Presne jsem se v ni videla...tesim se na dalsi

CarolC
22.01.2020 5 z 5

Několikrát jsem se v autorce sama našla. Má můj obdiv tohle všechno říct veřejně světu. Nechápu a obdivuju navzájem. Myslím, že v některých chvílích po ní budu chtít sáhnout ještě několikrát.

eliskapokorna
20.01.2020 4 z 5

Kniha od Markéty opět skvělá. Jsem sice z pozdních devadesátek, nicméně mě bavila od začátku do konce. Kniha čtivá, vtipná a trefný popis dnešní Instagramové doby. Klobouk dolů o upřímné autorčiné situaci „single“ , protože člověk si své já musím občas uvědomit. Moc pěkné!

Limonadovyjoe
20.01.2020 4 z 5

Velice osobní zpověď autorky, díky které teď vím, že ji znám vlastně mnohem dýl, ať už ze stránek jenpromuze.cz nebo g.cz. Do toho krásné a vtipné vzpomínky pro nás devadesátkové děti se všema těma úchylnostma co k tomu patří. No co dělali jsme to všichni.

LucaR8
18.01.2020 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší kniha od Markéty. Bylo ale moc fajn si zavzpomínat na dětství a bezstarostnost, které naše děti bohužel nikdy nezažijí a to je moc velká škoda.

cornetka
13.01.2020 5 z 5

InTyMně - Markéta Lukášková
Pokud jste prožili dětství a dospívání na konci 80. a během 90.let, tak vás knížka určitě pobaví stejně jako mě. Situace vám budou dobře známé a ještě se zasmějete. Nemám k tomu co dodat - prostě oddychovka, kterou si musíte přečíst.

pollyCobain
12.01.2020 4 z 5

Vůbec ne špatné čtení, místy chytlavé a vtipné. Na odlehčení ideální :)

syrecken
05.01.2020 5 z 5

Milé a vtipné čtivo, které si užíváte plnými doušky, při kterých vzpomínáte na dětství, které bylo tím nejlepším. Během čtení se několikrát najdete v situacích, ať už vtipných (při kterých se smějete tak, až vás bolí břišní svaly) či vážnějších. Jestli chcete zábavnou a milou oddechovku na večer, tenhle flashback do devadesátek je jasnou volbou!