InTyMně

InTyMně https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421379/bmid_intymne-2fp-421379.jpg 4 681 164

Od sametové revoluce přes Nagano až k dospělosti Všechno, co neuložíte, se jednou ztratí. A ztratit vzpomínky na dětství a dospívání v devadesátkách a na přelomu tisíciletí, to by byla škoda. V této knize nejsou ty vaše, ale spousta z nich vám bude povědomá. Jsou dětsky naivní, pubertálně vzdorné a taky dospělácky bolestné. Budete se u nich smát, pokyvovat hlavou a pocítíte úlevu, že v tom všem zmatku, co se v životě děje, rozhodně nejste sami.... celý text

magnolia
09.11.2019 5 z 5

Mě se tahle vzpomínková knížka líbila, i když jsem v devadesátkách už byla dospělá a zažila je úplně jinak. Ale některé dětské zážitky jsou podobné, vzpomíná kdekdo, jenom to každý neumí tak pěkně podat. Autorka toho o sobě takovým sympatickým způsobem hodně prozradila a navíc je to opravdu vtipné čtení. Po nějaké vážné četbě je to ideální knížka, ale i jen tak, pro zasmání, zamyšlení a jiný pohled na to co bylo a co je. Už se těším na její další tvorbu, stejně povedenou nebo ještě lepší.

Anna27
05.11.2019 3 z 5

Knihy od Markéty mě baví. Bylo fajn se podívat zpět do minulosti, do dětství v 90. letech, které spousta z nás mělo podobné. Začátky internetu, prozvánění s idoly, vhsky... Strašně ráda na to vzpomínám. Už se těším na jaro, kdy Markétě vyjde poslední díl trilogie, která je závěrem příběhu v Lososovi a Pandě. Tahle autorka píše velmi čtivě a žádná z jejich knih mě zatím nezklamala.

Pistácie
05.11.2019 5 z 5

Já musím knihu vyzdvihnout všemi deseti. Kniha je skvělá, ale myslím si, že je to i tím, že většinu toho, co autorka popisuje, se mě dotýkalo. Nejen, že popisuje dětství a dospívání v 90kách, kde jsem si díky ní většinu zas krásně připomněla. I takové věci, vůně, okamžiky, seriály, momenty, co už se mi dávno vytěsnily z hlavy. Ale popisuje i zajímavé a humorné příběhy z doby dospívání, seznamování a navazování vztahů. Také se mi líbí, že se nebála o sobě samé napsat upřímnou knihu, i o svých nezdarech s prací. O to víc vnímám její nezdary a pády, krachy a stresy se psaním, protože se tím sama živím. Je to náročné. A každou stránku v knize a každý další nezdar, když popisovala, vnímám. O to víc se mě do dotklo, když vidím, kam až se dostala. Navzdory neúspěchu, nakonec už vydala 3 knihy a úspěšně. Díky za tento vhled. Dodalo mi to odvahu a pocit úlevy, ale také mě to krásně vrátilo zpět do dětství, i když jen na chvíli.

JaLenka
05.11.2019 1 z 5

Těžko se mi to po prvních dvou knihách, které se mi moc líbily (a s vědomím toho, jak těžko autorka nese negativní komentáře:) píše, ale kniha se mi nelíbila, nic mi nedala, a ke konci mě už ani nebavila. Možná jsem jí jen četla v nesprávnou dobu, nevím..