Panda v nesnázích

Dvě mladé ženy, každá v jiných nesnázích, v jiné době, a přesto mají tolik společného. Tereza, přezdívaná Panda, prožívá v současnosti rozchod a vrací se do svého starého dětského pokojíčku. Kromě složitého vztahu s mámou, psychických potíží a mindráků z vlastního vzhledu má těžkou hlavu z diplomové práce. Píše o neznámé hrdince Marii, člence třetího odboje, která si na začátku padesátých let minulého století vedla podrobné deníky a přechovávala u sebe jejího pradědečka Jaroslava. Tereza tak zjišťuje, že jeho útěk přes hranice byl mnohem dramatičtější než v jejích nejdivočejších představách…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388685/panda-v-nesnazich-kmF-388685.jpg 4.3653

Kniha Panda v nesnázích

whiolet

Bylo to oddechové čtení se silnějším příběhem než bych čekala. Jakmile jsem se začetla, nešlo přestat, takže já knihu jako celek hodnotím dobře a rozhodně M. Lukáškova, co se beletrie týče v našem českém rybníčku patří k těm lepším :)

Klára90

Kniha byla čtivá, oba příběhy se mi moc líbily a byly napínavé, zvlášť ke konci. Ale konec mě trochu zklamal tím, jak byl utnutý. Kniha se dobře četla, bavila mě, ale Losos v kaluži se mi líbil o něco více.

Capkomi

Vůbec jsem nevěděla, co od knihy očekávat. Obě dějově linky mě mile překvapily, ikdyz příběh Marie byl méně pravděpodobný a možná trochu naivní. Kniha se četla skvěle, ke konci gradovala a i konec mě zaujal. První setkání s autorkou hodnotím velmi kladně.

MíšaS.

(+ SPOILER) Popravdě moc jsem nepochopila ten konec. Předpokládám, že vyústění příběhu se dozvím ve Vlaštovce, nebo alespoň doufám.
Příběh rodičů i Terezy byl takový všední a podobný spoustě jiných příběhů, které jsem četla. Příběh Marie nebyl špatný, jen jsem nějak nepochopila ten konec. To jako trestaná osoba překračuje hranice podle toho, jak se jí zlíbí? Vzhledem k tomu, že byla trestaná pro velezradu a utekla na "západ", tak by se jen tak mirnixdirnix nemohla vrátit a ještě se dobře vdát. Takže doufám, že tohle bude ve Vlaštovce pořádně vysvětleno. Nejsem historik, ale přeci jen v 50. letech a s cejchem za vlastizradu...
Když to tak vezmu kolem a kolem, nemohu dát víc než 2 *. A zase ta hovorová řeč, brr.

Ver1982

Opět skvělé čtení. Markéto, vy mě fakt bavíte :) Hned jdu číst další.

LenkaKa

Moje první kniha od autorky. Zajímavé, čtivé, ale za mě to na 5 hvězdiček není.

lucy.sankova

Přibližně od 20té stránky jsem se nemohla odtrhnout a prostě jsem ji musela zhltnout do konce jedním dechem!
Je to má druhá kniha od této autorky a zase mě dostala ! :)

Kristyna_Bubu

Moc mě bavila, víc, než Losos v kaluži. Super bylo vyprávění v těch několika rovinách, Mariino, z let po válce, pak současnost s Terezou, která mi mimochodem byla moc sympatická stejně jako její kámoška Ester, a zároveň se mi líbil i supr rozebranej vztah Tereziiných rodičů. Bylo to napínavý, velice, velice čtivý. Bohužel v knížce najdeme dost nejasností, kdo to bude trošku podrobněji zkoumat, zjistí, že tam jaksi neštymuje čas... A ten maglajs se jmény Jan/Tomáš, to je teda docela zvláštní taky... Konec mohl být pro mě tak nějak dotaženější (příběh Marie), nevím, trošku mim to ten celkový dojem kazí... Ale pokud hledáte supr čtivou knížku na pár večerů, rozhodně ano!