Panda v nesnázích

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dvě mladé ženy, každá v jiných nesnázích, v jiné době, a přesto mají tolik společného. Tereza, přezdívaná Panda, prožívá v současnosti rozchod a vrací se do svého starého dětského pokojíčku. Kromě složitého vztahu s mámou, psychických potíží a mindráků z vlastního vzhledu má těžkou hlavu z diplomové práce. Píše o neznámé hrdince Marii, člence třetího odboje, která si na začátku padesátých let minulého století vedla podrobné deníky a přechovávala u sebe jejího pradědečka Jaroslava. Tereza tak zjišťuje, že jeho útěk přes hranice byl mnohem dramatičtější než v jejích nejdivočejších představách…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388685/panda-v-nesnazich-kmF-388685.jpg 4.3472
Žánr
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (140)

Kniha Panda v nesnázích

Přidat komentář
Kajami
06. srpna

Pribeh Marie byl vice zajimavejsi nez hlavni hrdinky, ale celkove se kniha cetla dobre.

Ctenar1202
01. srpna

Má třetí kniha od Markéty Lukáškové a opět skvělý čtenářský zážitek.

Tereza, hlavní postava, mi okamžitě přirostla k srdci a v určitých situacích jsem viděla sama sebe. Hlášky, které byly v knize napsány mě několikrát hlasitě rozesmály.

Tentokrát jsem určité situace v knize předvídala a v jednom případě jsem si řekla tak to ne, to autorka úplně zabila...ale ono to ve výsledku vlastně tak vygradovalo, že jsem si řekla, ale jo, ono je to vlastně skvělé a do knihy taková zápletka patří.

Co mě úplně dorazilo, byl samotný konec. Ja totiž posledních asi 15 stran dočítala s pocitem, že ok, skvělá kniha, rozuzlení jsem tušila a vše je takové přesně jak jsem předvídala. No a to by nebyla autorka , aby si neřekla faaaaajn, tak já ti s příběhem, milý čtenáři, pořádně zamíchám. A já koukala jak puk ????????????

Shrnu to. Chcete se zasmát? Chcete mít slzy v očích? Chcete cítit strach? Napětí? Přečtěte si Pandu v nesnázích. Je skvělá!


vysokaa
28. července

Ze začátku byla kniha vážně dobrá, ale pak se pomalu horšila..Terezina dějová linka byla dost chabá, Mariina dějová linka byla trochu lepší, ale taky to nebyla žádná sláva. Veliké plus bylo, jak moc čtivá kniha byla.

Chytuš
26. července

Tak já nevím. Na Pandu jsem se těšila, ale po přečtení jsem hlavně rozčarovaná. Tereza, která se chová i myslí jako patnáctiletá puberťačka, co dokola řeší hlavně svoje mindráky... Vztahová vsuvka (ačkoli jsem už věděla, jak to s Terezou dopadne díky tomu, že jsem četla Vlaštovku v bublině) byla taková podivná a pro mě osobně taky neuvěřitelná.
S Marií to bylo o fous lepší, nicméně ani u ní jsem nebyla schopná uvěřit, že by to měla být žena, narozená za první republiky, její myšlení i vyjadřování mi k tomu vůbec nesedělo. Linka týkající se Tereziných rodičů byla ze začátku skvělá, ale brzo se rozmělnila až do podivného závěru. Shrnuto podtrženo - čtivá odpočinková knížka, od které jsem ale vzhledem k tématu čekala víc...

Danussenka
17. července

Vím, že je spousta nepříznivců Markéty Lukáškové, ale kniha pro mě byla přesně tím, co jsem potřebovala. Líbily se mi dějové linky oddělené typem písma, ale i děj, ve kterém se spousta lidí najde a o jsou zde zachyceny věci, o kterých se "nemluví". Doporučuji.

Odehnalka
27. června

Když jsem viděla to vysoké hodnocení, tak jsem se nejdřív na knihu začala těšit, po přečtení to vysoké hodnocení fakt nechápu. Ano, kniha je čtivá a měla jsem ji dočtenou za pár dní, ale bylo tam neskutečně mnoho věcí, které mě rozčilovaly - třeba hlavní postavy, ať už v časové linii Terezy, nebo Marie. Nemluvě o jejich chování, ačkoliv popis úzkostí oceňuji. Podivný konec tomu taky nepomohl.
Za sebe říkám, že to není žádná sláva.

ErikaJ
23. června

Mam velikou radost!!!Objevila jsem dalsi ceskou spisovatelku, ktera umi napsat skvely pribeh!!! Bavily me obe dejove linky, jen ten konec mi prisel takovy urychleny...Jako by autorku tlacil cas a mela knihu jiz davno dokoncit,a tak ji uzavrela nejjednodušeji, jak jen mohla. Ale nevadi. Pro me je vzdy nejdulezitejsi, aby me dej knihy od zacatku bavil a nutil cist dal a dal...A to v tehle knizce nechybelo. Uz jsem si zamluvila dalsi dve autorciny knizky v knihovne a moc se na ne tesim!!

Kuki007
18. června

Udělat si názor na tuhle knížku je pro ně vcelku komplikované... Řekla bych, že kdyby se příběh točil jenom kolem Marie, asi bych byla nadšenější, protože do jejího příběhu jsem se neskutečně "zažrala".
Co se ale týče druhé dějové linky, tak tam musím bohužel říct, že mě hlavní hrdinka a v podstatě celá její rodina neuvěřitelně štvala. Vývoj situace mi přišel nelogický, někdy jsem měla pocit, že některé věci se stávají "jen tak, aby tam byly a když budeme mít štěstí, nějakou skrytou logiku to mít bude". Navíc tomu nepomohl uspěchaný a trošku "klišoidní" konec. Bohužel, mě autorka nepřesvědčila.

1 ...

Doporučujeme

Bestiář
Bestiář
Matka v krizi
Matka v krizi
Manželky na odpis
Manželky na odpis
Pán hor 1
Pán hor 1