InTyMně

InTyMně https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421379/bmid_intymne-2fp-421379.jpg 4 681 164

Od sametové revoluce přes Nagano až k dospělosti Všechno, co neuložíte, se jednou ztratí. A ztratit vzpomínky na dětství a dospívání v devadesátkách a na přelomu tisíciletí, to by byla škoda. V této knize nejsou ty vaše, ale spousta z nich vám bude povědomá. Jsou dětsky naivní, pubertálně vzdorné a taky dospělácky bolestné. Budete se u nich smát, pokyvovat hlavou a pocítíte úlevu, že v tom všem zmatku, co se v životě děje, rozhodně nejste sami.... celý text

Klára90
30.06.2021 5 z 5

Knihu jsem začínala číst s očekáváním, že půjde o vtipný retro román na odlehčenou. Ooo jak jsem se spletla. Byla to velmi otevřená zpověď o životě holky, která to neměla jednoduché díky své složitější a více pracující psychice. Se vším se ale dokázala pořádně poprat a vše nepříjemné ustát a já ji přeji, aby to tak bylo i nadále.
Kniha ale opravdu vtipná je, obzvlášť začátek, kdy je popisované dětství. Kolikrát jsem se zasmála, protože mi to připomnělo mé podobné zážitky. Kniha mě překvapila a moc se mi líbila.

klara.franta
07.05.2021 4 z 5

Některé situace mě hodně rozesmály, některé mi připomněly i moje vlastní dětství. Příjemná četba pro oddych.

AnnaKreon
21.04.2021 3 z 5

Knihám od Markéty Lukáškové jsem se hodně dlouho vyhýbala, protože mě moc neoslovily anotace. Tahle mě ale oslovila okamžitě a tak jsem si ji hned půjčila.
~~~
Vyrůstala jsem v devadesátkách a tahle kniha přesně o tomto období vypráví. Vzpomínky na dětství mě neskutečně bavily a sama jsem se v některých situacích viděla a několikrát jsem si řekla: „Tak přesně tohle jsem dělala taky!“ Bylo to vtipné a užívala jsem si to.
~~~
Četla jsem nějakou recenzi, že závěr knihy už je spíš taková zpověď a terapie a já s tím musím tak trochu vlastně souhlasit. Jak autorka dospívala byla mi více a více vzdálená a konec knihy už mě tolik nebavil.
~~~
Markéta ale píše moc hezky a příběh utekl hrozně rychle. Ráda jsem tuto autorku vyzkoušela, i když se do dalších knih spíše nepustím. Věřím ale, že si své čtenáře najde a vlastně už i našla, jelikož je velmi oblíbená. Přečtení ale nelituju.

malkina11
18.04.2021 5 z 5

Ježíši, to se mi to ale moc líbilo !!!

Eva03
12.04.2021 5 z 5

Parádní kniha, moc mě bavila. Objevila jsem další skvělou autorku :-)

Veru.Viti
05.04.2021 3 z 5

Asi jsem čekala něco víc než deníček. Bez přidané hodnoty. Tato kniha mě od Markéty Lukáškové příliš nebavila.

ivet92
04.04.2021 4 z 5

Myslim, ze to je knizka, kterou si musite odzit. Jsem podobny rocnik jako Marketa a proto mi prisla naprosto vystizna a clovek si u ni nostalgocky zavzpomina.

MilackovaN
31.03.2021 5 z 5

Tuhle knihu jsem si nechala jako poslední. Musím ocenit tu otevřenost, se kterou se autorka svým čtenářům svěřuje. Styl, kterým jsou všechny knihy psány mi sednul a neskutečně mě baví! Ačkoliv jsem ročník 97, některé historky byly jak přes kopírák z mého dětství :-) Jsem moc ráda, že si této autorky někdo všiml, a poskytl nám čtenářům zábavné, občas tematicky závažnější čtení. Těším se na další knihu! :-)

twigxi
28.03.2021 4 z 5

Skvela kniha! Zacatek byl navrat do detstvi a dospivani. Kdo vyrustal ve stejnem obdobi se v tom urcite poznal, protoze jsme ho vsichni prozivali tak nejak stejne. Ja si tu exkurzi do minulosti moc uzila.
Cast ze soucasneho zivota me ze zacatku moc nebavila, ale nakonec jsem si tam taky nasla svoje. Velice sympaticka autorka a urcite si rada prectu i jeji dalsi knihy.

evineckY
28.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Začátek knihy mně fakt bavil a dlouho jsem se tak nenasmála. Je poznat, že autorka prožívala opravdu pěkné dětství bez jakýchkoli starostí. A v tom je ten problém, který ji nepřipravil na život. Připadá mi totiž nevyzrálá, nedokáže u ničeho vydržet.

ˇˇ Je mi přece těch třicet, to je hluboká dospělost, přestože se pořád cejtim jako malá dvanáctiletá holka, která jen chodí po světě ve skafandru s podobiznou větší holky…ˇˇ

jannik
25.03.2021 4 z 5

Az me prekvapilo, jak se dobre cte. Autorka je o 2 roky mladsi nez ja, coz urcite pomohlo, protoze jsme vyrustaly a dospivaly ve stejne dobe. Bavilo me, ze vypraveni slo tematicky a nikoli chronologicky, i tak mi prisly vsechny navaznosti dostatecne jasne a vlastne to je mozna duvod, proc si v budoucnu chci urcite precist knihu znovu - a to delam opravdu jen velmi vyjimecne. A ja vzdycky ocenim pohled do zakulisi, takze me dost bavily pasaze z novinarskeho prostredi. Zaverem? Minimalne vsem tricatnikum doporucuji. Ta doba, ve ktere jsme dospeli byla rozhodne vyjimecna, tak proc si ji nepripomenout a nepodivat se na pribeh nejakeho vrstevnika.

Kiwisska
22.03.2021 4 z 5

Vzpomínky na dětství byly super, od srdce jsem se zasmála.. Pak se z knihy stala zpověď a terapie v jednom, ale mně to vůbec nevadilo, četlo se mi to dobře a soustu pocitů jsem dokázala pochopit.

Adusa68
20.03.2021 5 z 5

Přesně v tomhle stylu jsem uvažovala, že bych napsala i já svou knížku. Bohužel mě ale Markéta předběhla. Ale kdo ví :)
První půlka knížky jsou vzpomínky především na dětství v devadesátkách a dospívání v novém tisíciletí. U hodně věcí jsem se musela fakt smát, protože jsem je téměř zapomněla a já děkuji autorce, že mi trochu osvěžila paměť.
V druhé půlce knížky už je to opravdu intimní zpověď a pro autorku asi trochu i terapie, ale mě to bavilo. Oceňuji, že je v knížce popsána realita života dnešních "mileniálů" (i když tohle označení taky nesnáším). Spoustu lidem tak může pomoci to, že chodit k psychologovi není žádná ostuda a že být sám a být tak spokojený je taky v pořádku.

Pechule
10.03.2021 4 z 5

Markéta Lukášková mě baví. Bohužel nebudu v hodnocení originální, ale mám pocity, jako většina komentujících pode mnou - super čtení, v něčem vtipné, v něčem vidím sama sebe a to jsem o nějaký pátek starší, v něčem i k zamyšlení a sebepoznání. Prostě si knihu přečtěte a vychutnejte :-)

Monačte
24.02.2021 5 z 5

Jako bych znovu prožila dětství, dospívání i začátek dospělosti ve velkoměstě. Kdybych měla napsat svoji biografii, pravděpodobně by mě nařkli, že jsem okopírovala InTyMně.

Dana7746
18.02.2021 5 z 5

Lukáškovou miluju, za její přístup k životu, za její opravdovost. Její knihy jsou taky takové.

MarceD.
15.02.2021 5 z 5

Příjemná knížka, styl Markéty Lukáškové se mi moc líbí. Svěží jazyk a kniha rychle plyne, přestože v podstatě nemá žádný děj. Hodně příhod, hlavně z mladšího věku, mi bylo velmi blízkých, jako bych četla o sobě.

katicaj
01.02.2021 5 z 5

Skvělá oddechova knížka plná autenticity, ve které se snad každý musí vidět. Posledních několik kapitol se mi líbilo asi nejvíce.

zouharov
28.01.2021 4 z 5

Bavila mě hlavně první půlka. Chvílemi jsem se smála nahlas, asi je to tím, že jsem podobný ročník jako autorka, tak jsme hodně situací prožívali podobně. Fajn vzpomínky.

katulkav
18.01.2021 3 z 5

Oddechova autobiografie pro ty,kteří si chtějí zavzpomínat na dětství v devadesatkach. Víc jsem zvědavá na Lososa v kaluži,kterého hodlám v budoucnu přečíst.