joanb joanb komentáře u knih

Na hranici života a smrti: 25 rozhovorů s předními českými lékaři Na hranici života a smrti: 25 rozhovorů s předními českými lékaři Marie Frajtová

Super knížka se superhrdiny ;o). Rozhovory o smrti jsou citlivě vedené a otevírají oči. Jen se nedá číst vkuse, aby v hlavě nevznikl guláš. Určitě knížka zůstává v domácí knihovně a budu se k ní vracet.

05.05.2022 5 z 5

Rabínova dcera Rabínova dcera Reva Mann

Autobiografická kniha o ženě, které cesta ke spokojenosti vede přes extrémy. Současně je vylíčen život ortodoxních židů. Knížka je zajímavá a nezapadne v paměti.

05.05.2022 4 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Krásná a smutná knížka. Cesta k uzdravení, která se nepodařila... Určitě stojí za to přečíst nejen jednou.

03.05.2022 4 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Knížka se četla sama ;o), určitě ji přečtu ještě jednou nebo dvakrát.
Pan doktor si na nic nehraje a je vtipný. Kéž by bylo takových doktorů více!

02.05.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Zase jsem si oddychla, ale to čtení posledních 150 stran vkuse, kdy dychtíte zjistit, jak to dopadlo, bylo "akční" až do 2 rána :o). Hezká romantika s krásně popsanou Kodaní! Určitě každého naláká na její návštěvu a koupení si aspoň jednoho krásného hrníčku na kávu.

27.04.2022 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

U knížky musí člověk uvažovat, jestli náhodou taky výchovou moc neubližuje. Smutné, ale krásné.

22.04.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Hlavní postavy ožívaly každým slovem. Bylo to prima čtení, bohužel, asi ze života :o(. Snad takových chirurgů neoperuje moc.

22.04.2022 5 z 5

Intimita Intimita Barbora Baronová

Koupila jsem si tuto knížku jako vánoční dárek a moc jsem se na ni těšila.
Příběhy jsou realistické a vylíčené spíše minimalisticky s jistým náznakem tajností (kdy by řekl o sobě vše, že?).
Knížka, spíš než holé příběhy (hodně zajímavé), je takové malé komplexní umělecké dílo. Fotky hrdinek, stylizované autoportréty a koláže související s příběhy mi pomohly vymezit prostor, čas a vtáhly mě do jejich světa. K prohlížení jsem se několikrát vrátila.
Také formát, přebal, typografie a celkové barevné ladění knížek bylo intimně "přátelské a něžné".
Nejsem kritik, ale opravdu se nedivím, že toto dílko dostalo Magnesii literu. Intimita je výjimečná, nic takového jsem do vánoc 2016 neviděla.
Určitě doporučuji si koupit a přečíst. Je to zážitek nejen po literární stránce, ale hlavně po té vizuální.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Zase knížka, co jsem četla jedním dechem. Krásně vylíčen nejen vnitřní svět hlavních hrdinek, ale také ten vnější. Příběh byl pro mě do konce napínavý. Nevím, jestli si knížku budu číst znova, ale doma ji nechám, aby jsem ji jednou "ukázala" dětem.
Dobrá kniha, skvělá autorka.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knížka není napsaná chronologicky a o to je zajímavější a nenechá vás ji odložit, dokud ji nedočtete.
Téma holokaustu se celou dobu táhne jako \"smrad\", aby vás na konci úplně převálcovalo a rozložilo na atomy ve své syrovosti a krutosti.
Vnitřní svět hlavních hrdinek je vylíčen do detailu, takže na konci se loučíte s kamarádkama.

Knížku doporučuji pro ty, co mají rádi pitvání vnitřního světa a také židovství.

Já se k ní určitě zase vrátím...