Zvuk slunečních hodin

Debutový román Hany Andronikové spojuje několik časových rovin - Prahu v době okupace nacisty, Baťův Zlín, Indii třicátých let 20. století a americké Colorado „současnosti“. Ústředním motivem je příběh Tomáše Kepplera, za první republiky pracujícího pro firmu Baťa, a jeho ženy Rachel, židovské dívky, viděný jejich synem Danielem. Daniel po 2. světové válce emigroval do Spojených států amerických, kde se v Coloradu, v předvečer silvestrovské noci, setkal s majitelkou hotelu, starší ženou Anne, jež poté, co přežila koncentrační tábory Terezín a Osvětim, opustila Československo. Oba nečekaně zjišťují, že se jejich životní osudy v minulosti velmi prolnuly. Hana Andronikova za tento román získala Literární cenu Knižního klubu (2001) a cenu Magnesia Litera v kategorii Objev roku (2002). Dílo bylo přeloženo do čtyř jazyků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35576/zvuk-slunecnich-hodin-mKf-35576.jpg 4.6897
Romány, Válečné, Literatura česká
Vydáno, Knižní klub

Kniha Zvuk slunečních hodin

Kopretinka784

Skvělým prolínáním různých prostředí a vypravěčů se autorce podařilo vytvořit zajímavý příběh. Bohužel právě s tím střídáním vypravěčů jsem měla občas problém. Nečetla jsem na jeden zátah, ale kdy mi čas dovolil. A tak se mi stávalo, že než jsem objevila,kdo je zrovna vypravěč, začal vyprávět někdo jiný.

Eva03

Miluju knihy, v nichž se prolínají různé časy a místa. O této knize jsem se dočetla náhodou, byla na ni zvědavá, ale po prvních stránkách jsem byla lehce skeptická a zklamaná. Po chvilce jsem se nemohla odtrhnout, byla jsem lapena :-) Výborné dílo!

faraonka

Docela dobré.

lencin

Náhodné setkání dvou českých emigrantů v Kanadě. Příběh Tomáše Kepplera a židovské dívky Ráchel (Baťův Zlín a Indie 30.let) viděný očima sxna Danueka a ženy Anny, která byla s Ráchel za 2.sv. váljy v koncentračním táboře.
Debut, Magnesia Litera 2002.
(2008)

ladyka

Četla jsem kdysi a nyní poslouchala audioknihu, výjimečné, hutné, bolavé.... a úžasný příklad toho, že někdy méně znamená více. Zasáhlo mě to víc, jak leckterý obsáhlý román na podobné téma.

ajasin

Strhující mnohovrstevný román, který pro mne sundal z piedestalu Hanu od Mornštajnové a odsunul ji na pomyslné druhé místo.

Endy17

Několik časových poloh, několik vypravěčů, několik silných lidských příběhů. Občas není lehké se hned v textu zorientovat a teprve po několika řádcích je zřejmé, kdo je protentokrát hlavní postavou a vypráví o svých osudech. Přesto se jedná o mimořádné čtení a pro čtenáře je velká škoda, že autorka už žádnou knihu nenapíše.

Clair16

Těžší téma, obdivuhodně zpracované. Příběh by byl silný sám o sobě, vybírá si ale kromě hlavní dějové linky i další odbočky, které jsou neobvyklé, vyžadují důkladnou přípravu a pro mě byly nečekané a zajímavé (baťovský Zlín, pobyt v Indii). Velmi talentovaná a zodpovědná autorka, která bohužel nestihla ukázat všechen svůj potenciál.

Nebeští jezdci
Nebeští jezdci