Intimita

Nová kniha. Stylizovaný umělecký literárně-fotografický dokument. Napsala ji Barbora Baronová. Nafotila Dita Pepe. Nadesignoval Milan Nedvěd. Zachycuje vyprávění 6 českých žen. Pokouší se otevírat důležitá osobní a společenská témata. Hendikep, prostituce, deprese, rakovina, umírání. Témata, která jsou ve společnosti detabuizovaná, ale jednotlivec na ně neumí v osobní konfrontaci reagovat jinak než stereotypně.
Na projektu jsme pracovali intenzivně 3 roky. Publikace se skládá z 1 textové knihy a 6 fotografických sešitů s výklopkami a lakovanými reliéfními motivy. Obsahuje 342 stran textu a 200 stran fotografií. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/273197/intimita-WRz-273197.jpg 4.96
Literatura naučná, Fotopublikace
Vydáno:, Wo-men

iluliacross

Velice zajímavé dílo. Po všech stranách. Uvědomila jsem si ohromnou spoustu věcí, otevřelo mi to oči, ukázalo pravdu. Je to kniha o tom krásném i ošklivém, co život přináší. O pravdě, chybách, osudu, síle, stínech. Nic kýčovitého. Naopak, velmi realistické, bolestivé, ale pravdivé. Kniha jde na dřeň. Jednoznačně doporučuji. Magnesii Literu si zaslouží.

Chloe.leknin
13.07.2016

Je to více dokument než beletrie, důraz je více kladen na fakta - ať příjemná či nikoli, než na líbezný jazyk.

Témata, na která zde narazíte, jsou i dnes ještě ve společnosti tabu - sexuální život handicapovaných, sexuální zneužívání, soužití dvou žen, rakovina prsu, prostituce...nejsou ale vytrženy z kontextu, nemají v prvé řadě šokovat. Životy protagonistek sledujeme ještě před jejich narozením až do současnosti a vidíme, jak se jednotlivé zážitky a okolnosti navzájem prolínají a ovlivňují.

Sledujeme šestici českých žen. Každá z nich si nese svůj "kříž" a přesto nejsou zlomené. Ze závěrečného creda každé z nich sálá velká síla a vnitřní odhodlání se poprat se životem.

Příběhy doplňují fotoknihy a po nahlédnutí do nich si uvědomujeme, že to nejsou nějaké výstřední dámy, za kterými bychom se otočili na ulici. Naopak působí velmi civilně, běžně; mohly by být našimi kamarádkami, matkami, dcerami, sousedkami, učitelkami vašich dětí...a možná i jsou.