Intimita

Nová kniha. Stylizovaný umělecký literárně-fotografický dokument. Napsala ji Barbora Baronová. Nafotila Dita Pepe. Nadesignoval Milan Nedvěd. Zachycuje vyprávění 6 českých žen. Pokouší se otevírat důležitá osobní a společenská témata. Hendikep, prostituce, deprese, rakovina, umírání. Témata, která jsou ve společnosti detabuizovaná, ale jednotlivec na ně neumí v osobní konfrontaci reagovat jinak než stereotypně. Na projektu jsme pracovali intenzivně 3 roky. Publikace se skládá z 1 textové knihy a 6 fotografických sešitů s výklopkami a lakovanými reliéfními motivy. Obsahuje 342 stran textu a 200 stran fotografií....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273197/big_intimita-WRz-273197.jpg 4.717

Kniha Intimita

joanb
30.08.2018

Koupila jsem si tuto knížku jako vánoční dárek a moc jsem se na ni těšila.
Příběhy jsou realistické a vylíčené spíše minimalisticky s jistým náznakem tajností (kdy by řekl o sobě vše, že?).
Knížka, spíš než holé příběhy (hodně zajímavé), je takové malé komplexní umělecké dílo. Fotky hrdinek, stylizované autoportréty a koláže související s příběhy mi pomohly vymezit prostor, čas a vtáhly mě do jejich světa. K prohlížení jsem se několikrát vrátila.
Také formát, přebal, typografie a celkové barevné ladění knížek bylo intimně "přátelské a něžné".
Nejsem kritik, ale opravdu se nedivím, že toto dílko dostalo Magnesii literu. Intimita je výjimečná, nic takového jsem do vánoc 2016 neviděla.
Určitě doporučuji si koupit a přečíst. Je to zážitek nejen po literární stránce, ale hlavně po té vizuální.

iluliacross
21.01.2017

Velice zajímavé dílo. Po všech stranách. Uvědomila jsem si ohromnou spoustu věcí, otevřelo mi to oči, ukázalo pravdu. Je to kniha o tom krásném i ošklivém, co život přináší. O pravdě, chybách, osudu, síle, stínech. Nic kýčovitého. Naopak, velmi realistické, bolestivé, ale pravdivé. Kniha jde na dřeň. Jednoznačně doporučuji. Magnesii Literu si zaslouží.

Chloe.leknin
13.07.2016

Je to více dokument než beletrie, důraz je více kladen na fakta - ať příjemná či nikoli, než na líbezný jazyk.

Témata, na která zde narazíte, jsou i dnes ještě ve společnosti tabu - sexuální život handicapovaných, sexuální zneužívání, soužití dvou žen, rakovina prsu, prostituce...nejsou ale vytrženy z kontextu, nemají v prvé řadě šokovat. Životy protagonistek sledujeme ještě před jejich narozením až do současnosti a vidíme, jak se jednotlivé zážitky a okolnosti navzájem prolínají a ovlivňují.

Sledujeme šestici českých žen. Každá z nich si nese svůj "kříž" a přesto nejsou zlomené. Ze závěrečného creda každé z nich sálá velká síla a vnitřní odhodlání se poprat se životem.

Příběhy doplňují fotoknihy a po nahlédnutí do nich si uvědomujeme, že to nejsou nějaké výstřední dámy, za kterými bychom se otočili na ulici. Naopak působí velmi civilně, běžně; mohly by být našimi kamarádkami, matkami, dcerami, sousedkami, učitelkami vašich dětí...a možná i jsou.