joanb joanb komentáře u knih

Pokojovky od jara do zimy Pokojovky od jara do zimy Aneta Vachová

Krásná kniha o pokojovkách. 2 lásky v 1 - kytky a knihy... Spousta rad a nádherných fotek. Jen u těch breberek si stále nejsem jistá, která zrovna ohrožuje moje miláčky?

14.05.2023 5 z 5

Četli jsme s dětmi nahlas. A pak si ještě chvilku před usnutím povídali. Byl to kouzelný společný čas nad kouzelnickým záporákem s dobráckým srdcem v reálném životě. Moc knížku doporučuji a zůstává v knihovně.

10.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Kniha dlouho zůstane v hlavě, to téma bylo hrůzné. Tíseň jsem cítila během celého čtení. Co všechno můžou (ne)udělat dospělí? A jaký to má vliv na celý život?

03.05.2023 4 z 5

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Rychle přečteno. Konec byl překvapivý a Emmi mi tentokrát nelezla na nervy :o).

27.04.2023 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Na Listování to bylo úžasné, protože adaptace byla kratší. Tak jsem přečetla i knížku. Emmi mě někdy pořádně štvala. Konec byl šokující .

12.04.2023 5 z 5

Soukromá tajemství Soukromá tajemství * antologie

Knížka mě moc nenadchla. Z této edice antologie jsem četla už lepší - např. V bílém plášti. Knížku pošlu dál.

30.03.2023 3 z 5

Byli jsme tu vždycky Byli jsme tu vždycky Filip Titlbach

Knížka byla ve všech ohledech skvělá: otevření Lidé, vedení rozhovorů nejen po povrchu, vysvětlivky k pojmům, QR kódy, stručný životopis, fotky a v neposlední řadě i design knížky (ach ty narůžovělé stránky).
Knížka by měla být zařazena do povinné literatury - zvlášť pro některé dříve narozené.
Je bezvadné, že je život tak pestrý!
Děkuji a určitě si přečtu další i předchozí vydané knihy Deníku/Edice N.

20.03.2023 5 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Prostě paráda! Veselé, vtipné, poučné historicky, zeměpisně i lidsky. Navíc taky trochu o rumu...

18.03.2023 5 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Útlá kniha přečtená velmi rychle.
Obvyklé klišé, že účel světí prostředky, je pouhým střípkem. Je vždy třeba mít rozumný cíl, pak tento způsob řešení už není tak provokující.

17.03.2023 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Příběh plynul jako voda v řece. Silná žena s positivní myslí je vždy inspirativní!

08.03.2023 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Ani chytrost nepřinese štěstí či přátele.

02.03.2023 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Konečně splněná čtenářská výzva. Uff.

28.02.2023 3 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Vždycky, když vidím sedmikrásku, tak si vzpomenu na broučky. Smrti je v knížce pro děti až moc.
Čeština byla zastaralá a hůř se to četlo.
Námět neposlušného a v lásce přelétavého broučka byl poučný v minulém století. Myslím, že už jsme dál a "manipulace" rodičů ohledně svatby a velkých nepřátel jsou dávno pryč.

27.02.2023 2 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Zážitky s babičkou jsou nejvíc. Pobavila jsem se já i děti. Na konci byla i slzička a krásné poselství... Už se těším, až budu babička!

24.02.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha pro malé i velké, vždy pohladí duši.

23.02.2023 5 z 5

Pobavila jsem se. Přijde mi lepší knížka než film.

22.02.2023 4 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Moc pěkný a hluboký příběh o (ne)možné vině, zodpovědnosti a trestu za nacistickou minulost. K tomu milostný vztah mladíka a zralé ženy. Ke knížce se ráda vrátím, za mě si odnáším, že není vše jen černé a bílé, ale existuje spousta odstínů šedé.

28.01.2023 5 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Knížka se pěkně čte a závěrečné rozhovory uzavírají kruh informací. Knížka mohla být v některých kapitolách podrobnější. Možná je to tím, že jsem částečný pamětník :o).

21.01.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Zajímavý úhel pohledu na kontroverzní téma. Za mě místy knížka ztrácela tempo. Opět tleskám paní Dvořákové a těším se na další knihu.
"...Že lovec ve mně ušetřil to zvíře. Byl tím jediným, kdo je mohl ušetřit, a on to doopravdy udělal. ..." Str. 183

27.10.2022 4 z 5

Zážitky z karantény Zážitky z karantény Halina Pawlowská

Audio čtené paní Pawlowskou bylo vtipné. Jen tentokrát jsem nebyla unesena tématem a nápady, proto mínus *. Za mě stačilo slyšet jednou.

26.09.2022 4 z 5