Pod sněhem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zdánlivě běžná situace: Tři sestry nasedají jednoho zimního dne do auta a vyrážejí k rodičům na oslavu otcových narozenin. Blanka se dvěma dcerami, miminem a psem, Olina se synem a ipadem, Kristýna s kocovinou. V plném autě se však spolu s nimi ocitají i jejich životní příběhy, vzpomínky na dětství, nenaplněné sny a frustrace, a atmosféra tak už po několika kilometrech jízdy houstne. A to ještě žádná ze sester netuší, že další nepříjemnosti je čekají v domě rodičů. V rodinných vztazích a na první pohled obyčejných událostech dokáže Soukupová zachytit otisky spletitých osudů s takovou bravurou, že před čtenářem vyvstávají jako jedinečná životní dramata. Autorčin typický způsob vyprávění s přirozenou lehkostí podtrhuje autenticitu příběhu a vtahuje do něj čtenáře natolik, že se sám stávám jedním z pasažérů auta jedoucího zimní krajinou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233977/pod-snehem-YTV-233977.jpg 3.8911
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (253)

Kniha Pod sněhem

Přidat komentář
TerezaRůža
16. listopadu

Knížky Petry Soukupové mám moc ráda a tahle není výjimkou. Pokud vám sedne její styl, čte se to samo. Myslím, že tyhle rodinný žabomyší války aspoň v nějaké míře zažila většina lidí. :) Nějaký zvraty v tom nečekejte, je to prostě krátký nahlídnutí pod pokličku jedné rodinky.

JDi
10. listopadu

Moje první kniha od autorky a docela zklamání. Nedělám to často, ale v půlce jsem ji odložil, přišlo mi to jako neustále se opakující hádky tří nesympatických sester. Vůbec nic mi to nedalo. S ohledem na popularitu autorky i její ocenění jsem vážně čekal víc.


Síma97
26. října

Příběh o rodině přátelství a každodenních starostech.

Vladii
18. října

Moje první setkání s touto autorkou a jsem nadšená. Kniha se moc dobře četla, postavy i vztahy bravurně popsány, zase trochu jiný (ale zajímavý) styl psaní. Sice to tedy nebylo úplně veselé čtení, ale v životě přece všechno nejde vždy podle představ. Myslím, že podobné situace a pocity jsme někdy zažily asi všechny.

Doubravka1975
16. října

Úplně obyčejný , čtivý příběh ze života. Skvěle rozebrané mezilidské vztahy. Také jsme tři sestry v podobném věkovém rozmezí, akorát starší :) A i když jsem měla chvílemi pocit, že se chovají blbě, tak když jsem se nad tím víc zamyslela, jsem zjistila, že to tak bohužel je :):):) Samozdřejmě ne ve všech situacích.
A docela by mě zajímalo, jak by se mi kniha líbila, kdybych byla jedináček.
Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední. Trochu jsem si musela zvyknout na styl psaní. Ta nekonečná souvětí to byla síla i na mě

Han-nah
03. října

Od této autorky se mi více líbila kniha "Zmizet", ale díky tomu, že jsme tři sestry, tak jsem se v této knize více viděla. Každý člověk se vyvíjí a je osobnost, která se chce prosadit a taky u nás byly už od dětství třenice, boj mezi sebou, ale i boj o přízeň rodičů. Samozřejmě slovo "BOJ" je nadsazené, ale to pochopí pouze ti, kteří mají sourozence. Jedináček to ovšem ke své škodě bohužel nepozná. Až životem člověk zjistí, že je lepší to špatné proměnit v lepší, nenávist v odpuštění, mít rád, ale žít ten svůj život. Velmi mě zaujal postoj maminky, která našla tu odvahu po tolika letech domluvit se s manželem, že budou žít každý sám. Chápe, že pro holky to je těžké pochopit, jako matka chce pro ně jen to nejlepší, ale chce žít dle svých představ a ne jenom v nefunkčním vztahu. Hodně lidí toto nedokáže a mnoho dětí žije s iluzí, jaký mají rodiče krásný vztah, ale za jakou cenu. Myslím, že autorka mohla více psychologicky rozebrat postavy.

Janča089
02. října

Nečekejte nějaký velký příběh, jde opravdu o vztahy, pocity, dialogy. Průřez životem 3 sester. Kniha mě bavila, i když mi to v první třetině přišlo už až zbytečně natahované a uvítala bych trošku konkrétnější ukončení knihy. Ale od této autorky si určitě ještě něco přečtu a budu věřit, že už v ní budou uvozovky přímé řeči. Ne že by se to nedalo pochopit, ale uvozovky jsou pro mě příjemnější.

Kopretinka784
23. září

Se zvědavostí jsem otvírala druhou knihu od této autorky. A opět nezklamala - stručně, jasně, výstižně. Opět ze života, tentokrát dospělých sester, které v jednom autě v zimě podnikají cestu k rodičům na rodinnou oslavu. Je vcelku pochopitelné, že v tomto uzavřeném prostoru se 3 dětmi, kojencem a pejskem, nebude o silné emoce a překvapení nouze. Příjezdem k rodičům ovšem přísun překvapení nekončí. Kdo čeká nějaký happy end, čeká marně. Je to prostě psaná podoba jednoho z mnoha příběhů, které píše život sám.

1 ...

Doporučujeme

Kalibův zločin
Kalibův zločin
Poslední tango v Havaně
Poslední tango v Havaně
Den jako stvořený pro vážnou známost
Den jako stvořený pro vážnou známost
Zakázaná přitažlivost
Zakázaná přitažlivost